Перевірені рецепти та зрозумілі рекомендації щодо приготування коктейлю Berry Breakfast вдома від досвідченої бартендерки Марусі Окучинської.
У попередньому випуску я розповідала про один із коктейлів неймовірно талановитої Юлії Терлецької та бренду Nemiroff, який вона представляє. Вирішила продовжити знайомство зі ще декількома рецептурами Юлі, які варто заміксувати та спробувати, на мою думку.
Я вже написала багато про класичні коктейлі та неодноразово згадувала, що їхня магія саме у переплетінні смаків минулого, які напрочуд вдало можна підкреслити сучасними інгредієнтами, щоб вдосконалити чи дати нове життя класичному смаку.
Історики пишуть, що в переважній більшості класичні коктейлі готувалися з того, що було під рукою або завалялося на складі. До прикладу, історія коктейлю Revolver або Kyiv Mule — власники барів просто знайшли спосіб продати те, що не було популярним у чистому вигляді. На жаль чи на щастя, це мало пов’язано з прискіпливим вибором інгредієнтів, як ми в професійній спільності робимо зараз. Попри це, смак класичних напоїв приваблює гостей досі.
У барному світі існує таке поняття — «твіст на коктейль», що означає видозміну оригінальної рецептури. Важливо зазначити, що «твіст» не має бути повністю змінений, а швидше злегка перероблений, щоб збереглася суть напою. Сьогодні я розповім якраз про «твіст» на один із класичних напоїв, з яким знайомила тебе в одному з попередніх випусків — Breakfast Martini.
Юля Терлецька створила чудовий «твіст» на цей коктейль — Berry Breakfast. Мені дуже подобається, як у зміненій рецептурі вдало переплітаються журавлинна горілка й малиновий джем, акуратно підкреслені цитрусовим лікером і свіжістю лимона. Люблю, коли «все геніальне — просто». Проста рецептура, смачні інгредієнти, легкість приготування і одночасно багатогранний смак напою, міцність якого ненав’язливо може закрутити тобі голову. І чи то від самого смаку напою, чи то від алкоголю — тут лише тобі вирішувати.
Нумо готувати коктейль Berry Breakfast!
Як приготувати Berry Breakfast вдома
Крок 1. Заповни шейкер льодом на 3\4.
Крок 2. Додай настоянку Nemiroff Wild Cranberry, лікер, ложку джему та лимонний фреш.
Крок 3. Інтенсивно шейкуй.
Крок 4. Перелий за допомогою стрейнера в охолоджений келих для подачі.
Крок 5. Прикрасьте цедрою апельсина.
Подача: у келиху типу «Coupe».
Я ще, пораджу бризнути на поверхню напою оліями зі шкірки апельсина і трохи змастити ними краї келиха. Тоді аромат коктейлю стане ще яскравішим, підкреслюючи цитрусові ноти всередині.
А ось що про цей коктейль говорить сама автор Юля Терлецька:
«Ідея коктейлю в увіковіченні прекрасних українських смаків — журавлини та малини. Чи прийнято в інших країнах пити чай із журавлиною для підтримки імунітету? Чи усюди їдять малинове варення та сирники на сніданок? Чи часто можна зустріти малину й масло в одному тості, а букети сушеної калини на стінах біля печі? Звичайно, що ні. Звичні та традиційні для нас продукти стали натхненням для цього коктейлю.
Існує інший, 1996го року. Бармен снідав зі своєю дружиною тостами з апельсиновим мармеладом. Зʼявився коктейль Breakfast Martini, щоб зберегти англійську традицію споживання тостів. У цьому ж напої ми оберігаємо яскравий, часом зухвалий, барвистий український характер та глибину ягідних мотивів, адже у Nemiroff Wild Cranberry використаний натуральний журавлиновий морс, зроблений із натуральних локальних ягід».
Мені дуже подобається те, що наші українські смаки та традиції підтримують представники барної індустрії. Тут насправді є чим пишатися. А далі буде тільки більше та краще. Так що раджу стежити за випусками та міксувати українське. Усі інгредієнти для приготування Berry Breakfast замовляй на MAUDAU та готуй смачні напої вдома!