Домашні улюбленціКотики

Як захистити мурчика та свою оселю від бліх

6 Хв

Одним із поширених упереджень стосовно бліх є те, що вони є винятково проблемою теплої пори. Однак, досвід ветеринарів та власників говорить про інше – ці паразити поширені протягом всього року. В цій статті ми розповімо про те, як боротися з блохами вдома і як вберегти свого улюбленця від них.

 

Чи дійсно блохи небезпечні?

Блохи – це безкрилі комахи, які зазвичай заражають і живуть на птахах і ссавцях, в тому числі на кішках і собаках. Окрім неприємних відчуттів та свербежу через укус, блохи спричиняють цілий перелік серйозних проблем.

Великий відсоток домашніх тварин мають алергію на слину бліх, відому як блошиний алергічний дерматит (БАД). У таких тварин через укус блохи виникає сильний свербіж, тому тварини надмірно вилизують та чухають уражену ділянку.  Внаслідок цього в таких місцях на тілі випадає шерсть, запалюється шкіра.

Блохи в пошуках їжі також можуть нападати і на людей. Як і домашні улюбленці, люди теж можуть страждати від алергічних реакцій.

В результаті масового зараження блохами кошенята, цуценята, старі або ослаблені тварини можуть страждати від анемії. Особливо гостро ця проблема проявляється у молодих тварин через їхнє більше співвідношення площі поверхні тіла до об’єму, а отже молоді котики і песики більше страждають від крововтрати, спричиненої блохами.

Блохи також можуть виступати проміжним господарем огіркового ціп’яка. Заразитися цим гельмінтом можна, якщо улюбленець випадково проковтне блоху під час вилизування шерсті.

А ще блохи є переносниками бартонельозу кішок. Збудник цього захворювання може виживати до 9-ти днів у фекаліях бліх, а також може передаватися людям через укуси та подряпини хворої кішки (1).

Блохи, як бачимо, є дійсно проблемою. І не тільки через неприємні укуси, а й через ризик серйозних захворювань домашніх улюбленців і навіть людей. 

 

Чому блохи є проблемою цілий рік?

Життєвий цикл бліх залежить від умов навколишнього середовища. Оптимальна температура для їх розвитку – 18-25°C, а вологість повітря – 70-85%. Легко зрозуміти, що ці параметри цілком відповідають умовам наших осель, тому блохи у квартирі почуваються прекрасно!

Центральне опалення, подвійно засклені вікна та килимове покриття допомагають підтримувати цю температуру взимку, дозволяючи блохам бурхливо розмножуватися цілий рік.

Дорослі блохи становлять лише 5% популяції. Це єдина стадія життєвого циклу блохи, під час якої паразит живе на тварині. Решту свого життя блохи перебувають в навколишньому середовищі. До слова, лише одна особина дорослої блохи здатна відкласти 50 яєць у день! Яйця потрапляють в навколишнє середовище, а коли умови стають сприятливими, з них вилуплюються личинки (2).

Після личинкової стадії блохи розвиваються в лялечок. Лялечки є найбільш стійкою стадією життєвого циклу бліх, тривалість їхнього життя може бути понад 6 місяців (3). Таким чином, личинки можуть сплести кокон і залялькуватися влітку, а остаточно дорослі блохи з них вилупляться аж взимку. А вже дорослі блохи шукають господаря для харчування кров’ю та розмноження.

 

Як вивести бліх з помешкання

Остаточно вивести бліх можна лише тоді, коли вдасться знищити паразитів на всіх стадіях життєвого циклу. Найскладнішою частиною  боротьби є знищення тих бліх, які мешкають в навколишньому середовищі, наприклад, в килимовому покритті.

Окрім лікування домашніх тварин протипаразитарними засобами, важливо подбати про чистоту домівки. За допомогою пилососа можна видалити частину личинок з килимів і м’яких меблів. Після цього необхідно відразу спорожнити контейнер пилососа.

М’які меблі та килимки домашніх улюбленців слід випрати при температурі 50°C і вище (4). Це забезпечить ефективне знищення личинок та яєць. 

Під час прибирання не забудьте про такі місця, як автомобіль, а також про іграшки улюбленця, – там теж можуть бути личинки бліх.

Лялечки бліх особливо важко видалити, вони липкі, часто міцно приліплюються до килимів. На жаль, їх неможливо позбутися за допомогою одного пилососа. Для їх знищення можна додатково скористатися спеціальними спреями.

Дуже важливо всі етапи проводити без великої перерви, щоб не відбулося повторного зараження блохами.

Отже, щоб позбутися бліх вдома, треба пройти 5 найважливіших кроків:

  • обробка улюбленця;
  • прання і обробка спального місця котика чи песика;
  • обробка від бліх іграшок і предметів, з якими регулярно контактує улюбленець;
  • видалення пилососом личинок і яєць, і ще раз, і ще раз;
  • обробка килимів та інших поверхонь спеціальними засобами від лялечок.  

 

Лікування та профілактика зараження улюбленця

Справді, позбутися бліх непросто. Тому варто проводити профілактику. 

Щоб уникнути зараження блохами, дуже важливо регулярно проводити профілактичну обробку улюбленців протягом усього року. Особливо ретельно слід дотримуватися режиму обробки тварин, схильних до алергії (БАД). Для захисту котика потрібно обрати надійний засіб від бліх, якому ти будеш довіряти.

MAUDAU рекомендує звернути увагу на засоби від бліх Aдвантейдж®. Це препарат від американської компанії Еланко для лікування та профілактики зараження блохами котів та декоративних кроликів. Aдвантейдж® перевірений не одним поколінням турботливих власників котиків і кроликів. 

Препарат настільки безпечний, що його можна використовувати кошенятам з 8-ми тижнів, а також вагітним та лактуючим кішкам.

Aдвантейдж®знищує не тільки дорослих бліх, а й личинок у оточуючому тварину середовищі (5). А ти ж пам’ятаєш, що саме личинок найважче позбутися? Вже впродовж перших 12 годин після використання препарату 100% бліх буде знищено. Тривалість захисту котів сягає 4-х тижнів, а декоративних кроликів – 1 тиждень.

 

 Як діє препарат від знищення бліх Aдвантейдж®

Препарат знищує бліх контактно: діюча речовина поглинається екзоскелетом блохи. Паразиту не обов’язково живитися кров’ю улюбленця, аби подіяв активний інгредієнт. Це особливо важливо у випадку алергії, адже розвиток алергічної реакції в тварини може спричинити навіть 1 укус блохи. Саме завдяки такому механізму дії, Адвантейдж® полюбився багатьом мурчикам та їх власникам.

Для обробки тварини від бліх, нанеси препарат на шкіру, біля основи черепа, попередньо розгорнувши шерсть. 

Адвантейдж® також дозволений до використання декоративним кроликам із 10-ти тижневого віку. Цим тваринам препарат слід наносити на шкіру біля основи черепа щотижня протягом усього періоду зараження.

Також рекомендуємо не забувати про планову дегельмінтизацію. В цьому допоможе всесвітньовідомий препарат Дронтал®.

 

Як вибрати дозування препарату

При виборі дозування слід звернути увагу на вагу кота. Адвантейдж® є в зручному дозуванні: для кошенят, кроликів та котів вагою до 4 кг, а також для котів вагою від 4 до 8 кг.  

Краплі Bayer Адвантейдж від бліх, для кошенят та котів до 4 кг - MAUDAU

Краплі Bayer Адвантейдж від бліх, для кошенят та котів до 4 кг на MAUDAU

Краплі Bayer Адвантейдж від бліх, для котів від 4 до 8 кг - MAUDAU

Краплі Bayer Адвантейдж від бліх, для котів від 4 до 8 кг на MAUDAU

Шукайте також інше дозування Адвантейдж® на сайті MAUDAU. Крім засобів Адвантейдж®, ти знайдеш в нас багато потрібного для свого котика!

Посилання:

  1. https://www.esccap.org/uploads/docs/yhwdhifq_0775_ESCCAP_Guideline_GL5_v10_1p.pdf
  2. CAPC Fleas 19 Sept 2017 (v1.0).
  3. https://www.esccap.org/uploads/docs/4ce0ad9k_0720_ESCCAP_GL3__English_v17_1p.pdf
  4. Axtell, RC Fly Control in Confined Livestock and Poultry Production 2002.
  5. Effects of imidacloprid on adult and larval stages of the flea Ctenocephalides felis after in vivo and in vitro application: a light- and electron-microscopy study, H Mehlhorn 1, N Mencke, O Hansen, 1999.

Фото: безкоштовні фотостоки, MAUDAU.

160 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – екс-редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
КотикиДомашні улюбленці

Лікувальний корм для котів: особливості та як вибрати

7 Хв
Розповідаємо про відмінності лікувального корму від звичайного та тонкощі його вибору при різних хворобах котів.
Домашні улюбленціКотики

Що робити, якщо кіт мітить в будинку та дере меблі 

9 Хв
Розповідаємо, чому кіт мітить територію та що робити, аби відкорегувати його поведінку
КотикиДомашні улюбленці

Як лікувати сечокамʼяну хворобу у котів

6 Хв
Розповідаємо, що таке сечокам’яна хвороба у котів і як її правильно лікувати
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *