Домашні улюбленціСобачки

Чим та коли обробити собаку від кліщів

10 Хв

Розповідаємо, як вберегти собаку від кліщів, якими засобами варто обробити улюбленця та ділянку, щоб знизити ризики. 

Створювати своєму песику райське життя — справжня насолода. Вибирати зручну та затишну лежаночку, цікаві іграшки, красивий нашийник та повідець так само приємно, як і щось новеньке для себе. Деякі володарі собак дбають про здоров’я своїх улюбленців навіть більше, ніж про власне: якісний раціон, профілактичні огляди у ветеринара, щеплення, грумінг, обробка від паразитів. От про останнє пропонуємо сьогодні поговорити докладніше, зокрема, як захистити собаку та як вберегтися від кліщів. Зауваж, це питання актуальне й для тебе, адже ці паразити небезпечні для двоногих так само як і для чотирилапих.

Також буде цікаво

Коли та як часто треба обробляти собаку від кліщів

Коли обробляти собаку від кліщів

Спершу розберімось, чи існує якась сезонна активність цих шкідливих павукоподібних, і як це може впливати на рішення, що дати собаці від кліщів. Також важливо зрозуміти поведінку, як діє їхня отрута, де ймовірно підчепити та чи можна уникнути цього.

Найбільша загроза для песика й для тебе — це іксодові кліщі, кровосисні членистоногі, що є збудниками піроплазмозу в собак, бореліозу та енцефаліту в людей. У той момент, коли паразит упивається у шкіру, він уприскує отруйну речовину, яка, потрапивши у кров через найменші кровоносні судини, сприяє розвитку захворювань. Заради справедливості треба сказати, що лише 5 % кліщів є носіями зарази, але невідомо, яка саме комаха може привести до біди.

Коли обробляти собаку від кліщів

Існує хибна думка, що боятися кліщів слід навесні та восени, а влітку під час спеки вони менш небезпечні й не становлять загрози взимку. На жаль, це не так. Ці паразити активізуються вже при нульовій температурі повітря, яка останнім часом нерідко буває і в зимові місяці. І хоча їх не так багато в порівнянні з піковою активністю при 16–20°C, один єдиний екземпляр може бути носієм зарази.

Влітку, навіть у найбільшу спеку, підчепити паразита дуже легко, адже ареал існування іксодових кліщів:

  • трава;
  • кущі;
  • зарості висотою до півтора метра. 

І саме ці місця полюбляють песики під час прогулянок. Паразити не стрибають, а повзуть знизу уверх, міцно чіпляючись за будь-яку поверхню, тож їм дуже легко закріпитися на шерсті тварини.

Як бачиш, не існує періоду, під час якого небезпека від кліщів відсутня. Вживати профілактичних заходів треба постійно. На щастя, існують дієві методи, як вберегтися від кліщів.

Чи може собака померти від кліщів? 

Чи може собака померти від кліщів-

На жаль, смерть собаки від укусу кліща можлива. Таке може статися, якщо комаха виявилася заразною, а господар не одразу звернув увагу на зміну поведінки тварини. У найбільшій небезпеці чорні волохаті пси, адже на їхній щільній шерсті кліщі геть непомітні, і пропустити укус вкрай легко. Власне летальний кінець — це наслідки відсутності лікування піроплазмозу

Ця хвороба приводить до поступової відмови печінки, нирок та інших систем організму. Інкубаційний період може становити від 3 днів до 3 тижнів. Найперші симптоми можна не сприйняти серйозно, адже це може бути лише сумний вигляд песика або незначне зниження апетиту. Температура спершу підвищується, а потім нормалізується протягом 1–2 днів, і це додатково може спантеличити господаря, ніби все само пройшло. 

Відомі випадки, коли звернення до ветеринара просто тому, що «у песика став сумний хвостик», виявило зараження піроплазмозом буквально в перші дні, й лікування вартувало в десять разів дешевше, ніж коли собака потрапив до лікаря значно пізніше. Тому будь уважна завжди й при будь-яких сумнівах щодо стану пухнастика звертайся по ветеринарну допомогу. Це варто робити, навіть коли кліща не бачиш, а якщо вже знайшла паразита, то просто обов’язково. Спеціаліст професійно видалить комаху з тіла собаки та зробить її лабораторний аналіз, і якщо виявить загрозу, вчасно почне лікування твого улюбленця.

Чим обробити собаку від кліщів: популярні засоби

Чим обробити собаку від кліщів

Одразу відзначимо, що ефективної вакцини, яка б повністю захистила собаку від кліща, наразі не існує. Ті препарати, які застосовують у ветеринарній медицині, лише гарантують полегшений перебіг хвороби, тому важливо використовувати засоби, завдяки яким кліщі не впиваються у тіло й не вприскують отруту.

Сьогодні існує декілька способів для собак, як вберегтися від кліщів:

  • спреї;
  • нашийники;
  • краплі на холку;
  • таблетки.

Кожен ефективний засіб від кліщів діє на основі акарицидів — отрутохімікатів, що вбивають конкретно цих небезпечних паразитів. Але час та сила впливу у всіх препаратів різна. Варто розібратися, що і як працює, щоб обрати найліпший захист для свого песика. Тож розглянемо, які репеленти від кліщів існують і як вони діють.

Спрей від кліщів

Спрей від кліщів

При застосуванні спрею від кліщів наступає миттєва дія, і живі паразити гинуть одразу, а ефект, що відлякує, може тривати тижнями, залежно від складу препарату. Здавалося б — ось ідеальний засіб від кліщів в домашніх умовах. Але, на жаль, існують деякі особливості його застосування, які підійдуть не всім. Уся потрібна інформація є на упакуванні, а якщо ні, то цей препарат навіть не слід розглядати. Наносити спрей треба на відкритому повітрі або у приміщені з гарним протягом, вдягнувши маску на обличчя та рукавички. Розбризкати речовину необхідно по всьому тілу пса, при цьому не потрапити в очі та пащу. Якщо твій улюбленець спокійно переносить подібні процедури й не виявляє алергічних реакцій, сміливо користуйся спреєм. А як не впевнена, що песик всидить на місці й не наковтається отрути, краще пошукай інший спосіб.

Нашийник від кліщів

Нашийник від кліщів

Хоча виробники стверджують, що нашийники як засіб від кліщів діють не гірше інших варіантів, ветеринарна практика та відгуки собаківників показують, що це, на жаль, не так. Для ефективного захисту чотирилапого від іксодових паразитів ремінчик, просотаний отруйною для них речовиною, треба підсилювати якимись іншими засобами, як-от спрей або краплі на холку. А от від бліх ― це дієвий захист.

Краплі на холку

Краплі на холку

Краплі від кліщів наносяться на шкіру в такому місці, звідки пес не зможе їх злизати: між вухами, на холку, між лопатками, по хребту до середини тулуба. Речовина всотується у верхній шар шкіри та через кров розноситься по всій її поверхні, накопичується у клітинах підшкірного жиру, волосяних фолікулах, потім виділяється назовні з кожним салом та паралізує кліщів. Вибираючи краплі, звертай увагу не тільки на те, як саме і який час вони діють, а ще й на репутацію виробника, відгуки ветеринарів та власників собак. Деякі з таких препаратів є дуже сильними, тому використовувати їх краще лише за рекомендацією лікаря, який добре знає особливості твого песика.

Плюс крапель на холку — висока ефективність, тривалість дії, відносна легкість нанесення. Мінус — вони не відлякують кліщів, адже діють на них з мінімальної відстані, та й розподіляються тілом нерівномірно, тому зафіксовані випадки, коли комаха встигала впитись у шкіру собаки. Також імовірне потрапляння речовини до рота улюбленця, і як наслідок, отруєння.

Таблетка від кліщів для собак

Таблетка від кліщів для собак

Якщо питання про засіб від кліщів поставиш ветеринару, з імовірністю 90% отримаєш рекомендацію використовувати таблетки. Серед великої кількості пропозицій зверни увагу на два світові бренди — американський «Сімпаріка» та австрійський «Бравекто». Принцип дії цих засобів такий самий, як і в крапель, але їм властивий рівномірний розподіл по  тілу тварини речовини, що діє.

Жувальні таблетки від бліх та кліщів «Сімпаріка» — це дуже зручний препарат, адже зроблений смачним для псів, тому ніяких неприємних процедур робити не доведеться. Дозується ця таблетка від кліщів для собак за вагою тварини. Виробник заявляє, що одна доза діє 5 тижнів та вбиває 9 видів кліщів. Але досвічені ветеринари для найнадійнішого захисту радять усе ж таки давати препарат раз на 30 днів, мотивуючи тим, що в останні декілька діб речовина, що діє, втрачає більшість своїх властивостей.

Таблетки від кліщів для собак «Бравекто» за інструкцією діють цілих 12 тижнів, що дозволяє значно скоротити кількість приймань препарату на рік. Вони теж мають приємний для тварин смак та аромат, тож не треба вигадувати, як умовити пухнастика з’їсти ліки. Дозується ця таблетка від кліщів для собак також за вагою. Щоб бути впевненою, що саме цей засіб найкраще підійде твоєму вихованцю і при тому не нашкодить його здоров’ю, запитай думку ветеринара. Коли будеш давати собаці таблетки від бліх та кліщів, не забудь потім ретельно помити руки, це, все ж таки, не вітамінки.

Народні засоби від кліщів для собак не дієві

Народні засоби від кліщів

В інтернеті можна знайти так звані народні засоби від кліщів для собак. Серед них, наприклад, такі:

  • обприскувати собаку лимонним розчином (лимон нарізати, покласти в окріп, настояти) або відваром полину;
  • використовувати як спрей ефірні олії гвоздики, евкаліпта, лаванди, чайного дерева, декілька крапель яких розчинити у воді;
  • додавати у їжу песика часник або яблучний оцет;
  • мити тварину дьогтьовим милом.

Ефективність цих порад викликає сумніви. Приємні, або принаймні не огидні для людини запахи для псячого чутливого носа точно будуть нестерпними. Вживання собакою часнику, м’яко кажучи, не корисне та здатне спричинити дію, східну з отрутою кліща — руйнування клітин крові — еритроцитів, про наслідки читай вище. Тож, будь ласка, не застосовуй жодного народного засобу в боротьбі проти шкідника, укус якого здатен привести до загибелі тварини. Пам’ятай, що у випадку зараження рахунок іде буквально на години, й витрачати час на непевні дії просто нерозумно, адже у кращому випадку це відіб’ється тільки на твоєму гаманці.

Чим обробити ділянку від кліщів

Чим обробити ділянку від кліщів

Якщо тобі й твоєму песику пощастило мати власне подвір’я, де можна весело проводити скільки завгодно часу, варто перевірити, чи не треба обробити траву від кліщів. Щоб зрозуміти, чи є кількість цих паразитів на ділянці критичною, проведи такий тест: на газоні або сухому листі поклади клаптик білої тканини й спостерігай. Якщо через годину на ній з’явиться хоча б один членистоногий паразит, значить варто проводити обробку від кліщів навколишньої території. Звичайно, усі ці дії має сенс робити, коли вже настало стійке тепло та з’явилася молода травичка.

Проти іксодових кліщів, які загрожують тваринам та людям, шукай препарати, які впливають саме на цих паразитів. Зауваж, що засоби для захисту рослин не підійдуть, вони призначені для боротьби з іншими видами кліща, хіба що у їхньому складі є такі речовини, як циперметрин, фентіон, фіпроніл. Для роботи тобі знадобиться:

  • великий оприскувач;
  • маска на обличчя та окуляри;
  • захисний одяг, взуття та щось на голову;
  • рукавички.

Вибравши, чим обробити ділянку від кліщів, ретельно вивчи інструкцію, зроби правильне дозування, простеж, щоб під обприскування не потрапили інші люди, особливо діти, та тварини. Як закінчиш роботу, прийми душ та випери весь одяг, помий взуття та окуляри, маску та рукавички відправ у сміття.

Захист від кліщів для людей

Захист від кліщів для людей

Будь ласка, обов’язково потурбуйся і про захист від кліщів себе та своїх близьких. Придбай препарати, якими можна обробляти одяг, взуття та відкриті ділянки шкіри, кожен раз, коли виходиш на прогулянку із собакою. До речі, для дітей є спеціальні спреї, які отримали гарні відгуки користувачів. На природу вдягайся так, щоб комахи не могли непомітно заповзти в штанини або рукави. Пам’ятай, що кліщів краще видно на світлому фоні. Зауваж, що паразит може заховатись у швах та складках одягу й сидіти там, терпляче чекаючи наступного контакту з тілом як завгодно довго, тому бажано одразу випрати все, що було на тобі. 

Кожен раз, повертаючись із прогулянки парком, полем, лугом, лісом, ретельно оглядай себе з усіх боків. Якщо відпочиваєш на природі багато часу, роби огляд кожну годину. Найбільшу увагу звертай на:

  • шкіру під волоссям; 
  • ділянки під колінами; 
  • під пахвами;
  • на шиї; 
  • за вухами; 
  • у паху. 

Якщо знайдеш, спали паразита, або втопи у проточній воді. Кліщ упивається не одразу, деякий час він шукає зручне місце, тому ти маєш усі шанси вберегтися від укусу, просто будь пильною. У разі, якщо це таки сталося, негайно вирушай до найближчого медзакладу, де шкідника професійно видалять, зроблять аналізи та  призначать лікування, якщо необхідно.


Будь ласка, бережи себе, своїх близьких та своїх чотирилапих улюбленців. І запобігаючи твоєму питанню: котики, на щастя, не хворіють на піроплазмоз, тому небезпека від кліщів для них існує, лише якщо при видаленні комахи в тілі залишиться її частина, що може викликати запалення, тому просто довір це спеціалісту. 

Avatar photo
18 записи

Про автора
Обожнюю дізнаватися щось нове. Вмію пояснювати складне простими словами. Повністю згодна з тим, що інформація ― найдорожчий ресурс у світі.
статті
Схожі записи
Домашні улюбленціКотики

Найпопулярніші породи котів для квартири

9 Хв
Зібрали найцікавіше про популярні породи котів.
Домашні улюбленціКотикиСобачки

Вологий корм для котів та собак: як вибрати 

9 Хв
Ділимось секретами вибору вологого корму: його перевагами, оптимальним складом та формою, яка найкраще підходить для твого улюбленця.
Домашні улюбленціСобачки

Найпопулярніші маленькі породи собак для квартири

11 Хв
У статті виділяємо плюси та мінуси популярних порід невеликих песиків, щоб ти могла знайти улюбленця, який ідеально впишеться у твій стиль життя.
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Корисні порадиДомашні улюбленціКотикиСобачки

Релакс для домашнього улюбленця