Розповідаємо про те, як роблять пиво Corona Extra та як його правильно пити.
Важко знайти заклад, де б не продавали пиво Corona Extra. Інколи здається, що це найпопулярніше пиво у світі. Якщо взяти до уваги факт, що лагер — сорт пива, до якого належить Корона, — виробляють майже всі відомі броварні світу, це приголомшує. Ми вирішили дізнатися, у чому полягає секрет цього шаленого успіху.
Читайте також: «Улюблений алкоголь президентів США»
Звідки родом це пиво
Історія «Корони» бере свій початок майже сто років тому. У 1925 стомлені сонцем мешканці Мексики вирішили назавжди розібратися зі спрагою. Так, саме ця країна, крім сомбреро та пончо, подарувала світу пиво «Корона».
@alexchmrk #blender3d #blender #b3d #render #rendering #corona #coronabeer #coronabeercommercial #coronaextra #coronaextrabeer #beer #findyourbeach
♬ original sound – Alex
До 1928 року мексиканці не поспішали ділитися своєю радістю та ексклюзивно смакували маленькі жовті пляшечки. За цей період обсяг продажів досяг 8 мільйонів пляшок, хоча в ті часи населення країни становило не більш 30 мільйонів осіб. Жодна людина у Мексиці не була здивована тим, що броварня Grupo Modelo, виробник Corona Extra, стала лідером мексиканського пивного ринку. Попри це, всі права на ідею легкого ячмінного пива мексиканці отримали лише через 50 років юридичних баталій із ямайськими виробниками, які колись теж виготовляли пиво, схоже на Corona. Швидко зрозумівши потенціал, у Modelo наважилися на масштабну рекламну кампанію. Згодом компанія була спонсором майже кожної спортивної події у країні.
Першими відкрили «Корону» світові американські серфери, які зробили із цього напою справжній культ. Згодом Corona потрапила на ринок США, де миттєво зайняла позицію найпопулярнішого імпортного пива. З цієї миті популярність «Корони» вже було не зупинити. Зараз пиво Corona Extra продається в 159 країнах п’яти континентів, та тримає почесне звання найпопулярнішого імпортного пива на 20 національних ринках.
До речі, шматочок лайма, який традиційно додають в Corona бармени всього світу, оповитий багатьма легендами. Одна з них пов’язує його з мексиканською текілою. Традиційний спосіб пити текілу — лизнути сіль та лайм, а потім випити. Мексиканці почали класти лимони в Corona і випадково виявили, що прохолодна цього пива ідеально поєднуються з цитрусовим присмаком. Тому цей особливий спосіб пиття почав поширюватися на кордоні США й Мексики.
Інша легенда стверджує, що спочатку лайм використовувався, щоб очистити шийку пляшки від іржі, яка залишалася від пробок. Згідно з третьою версією лаймом затикали пляшку, щоб туди не потрапили мухи, які ненавидять запах цитрусових. Тож однозначної та достовірної відповіді на питання, чому саме «Корону» п’ють із лаймом, немає — обирай ту, що сподобалася найбільше.
Донедавна шалений попит на легендарний напій задовольнявся виключно мексиканськими заводами. А з 2019-го року виробляти пиво Corona Extra розпочали у Китаї, Бразилії, Колумбії, Бельгії та Великій Британії.
Кожен завод, де виготовляють Corona, зобов’язався зберігати спадщину бренду та суворо дотримуватися технологій, які застосовуються в Мексиці понад 90 років. Ба більше: на кожному заводі, де виготовляють пиво Corona, процес контролюється мексиканськими майстрами.
І це не дивно, тому що справжні фанати дуже переймаються якістю улюбленого напою. У 2015 році AB Inbev навіть погодилася виплатити всім споживачам пива Beck’s у США компенсацію до 50 доларів. Окружний суд ухвалив заяви компанії про те, що пиво Beck’s «родом із Німеччини», «вариться відповідно до німецького закону про чистоту 1516 року», вводять споживача в оману, ніби пиво Beck’s німецьке й досі імпортується з Німеччини.
Щоб не платити штрафи та не втрачати клієнтів, виробники мають чітку схему контролю якості пива на всіх стадіях його виробництва. Але це ще не всі ризики, з якими можуть зіткнутися виробники — наприклад, через недавню пандемію вірусу Corona втратила 170 млн доларів прибутку.
Дисклеймер: під час прочитання цього тексту, може виникнути бажання перехилити пляшку пива. Закликаємо споживати відповідально та свідомо, а Сorona Extra замовити на MAUDAU.
@whitneyafful I can’t believe he thought I was actually flirting with him… I’m all about Corona ☺️ #coronabeer #corona #ABL #whitneyafful
♬ original sound – Sofeya🦋❤️🌹💯
З чого роблять пиво «Корона»
Як і більшість пива, яке ми п’ємо, Corona Extra виготовляється з чотирьох інгредієнтів: зерно, вода, хміль і дріжджі — це все, що потрібно для створення найбільш освіжаючого напою у світі. Спробуємо порівняти створення пива із симфонією, де кожен з інгредієнтів впливає на смак, колір, карбонізацію, вміст алкоголю та інші риси.
Зазвичай головну партію виконує солодовий ячмінь, але секретом успіху «Корони» стало додавання незвичних кукурудзи та рису. І це ще не найекзотичніші пивні культури, бо пінний напій виробляють навіть із кори дерев, картоплі, бананів, трав та пальмового листя, але ж то вже зовсім інша історія.
У пиво додають спеціальні препарати — ферменти й консерванти, різні смакові добавки та технологічні хімікати. Роблять це для того, щоб здешевити технологію виробництва і збільшити термін зберігання пива. Тож у склад пива майже обов’язково входять хімічні «помічники». В Corona Extra їх роль виконують стабілізатор альгінат пропіленгліколя та аскорібнова кислота в якості антиоксиданту. Звучить не дуже апетитно, але на користь «Корони» говорять факти: літр пива надає 70 % денної норми вітаміну C, також у ньому багато вітамінів B1 і B2 у формі, яка добре засвоюється організмом. А в безалкогольному Corona Zero ще й доданий вітамін D, який організм виробляє під сонячними променями. Щоправда, взагалі не виходити на вулицю, забивши холодильник пивом, не рекомендуємо.
Як роблять пиво Corona Extra
Існує 5 етапів виготовлення пива:
Перший етап називається «затиранням», тобто процесом активації природних ферментів у дріжджах, що перетворюють зерновий крохмаль на цукор. Це забезпечує початкові характеристики напою — колір, смак і тіло. Для затирання використовується дуже гаряча вода, яка активує ферменти та створює із солоду та дріжджів основну рідину пива, відому як «сусло».
Наступним кроком є фільтрування — сусло відокремлюють від зерна, заливаючи його великою кількістю нагрітої води, щоб змити залишки цукру. Цей процес гарантує, що дріжджі зможуть до кінця виконати свою роботу.
Потім йде кип’ятіння, яке при дуже високій температурі позбавляє від залишків ферментів і кисню сусло, готове до хмелю. Додавання хмелю — це той момент, коли пиво дійсно отримує свій характер. Хміль надає гіркоти, щоб збалансувати цукор, що міститься в суслі, а також діє як природний консервант. Для виробництва свого пива Modelo використовують хміль Bohemian і Saaz.
Процес бродіння складається з двох частин. Під час первинного бродіння дріжджі перетворюють цукор на спирт і вуглекислий газ, а вторинне бродіння дозволяє повністю розкрити смаки пива, додавши складності та кращого смаку. Для виготовлення легкого лагера використовують дріжджі низького бродіння.
Після завершення бродіння знімається остаточне значення щільності та порівнюється з першим, щоб визначити остаточний вміст алкоголю. Потім пиво розливають у пляшки або бочки, і незабаром після останнього періоду кондиціонування, який займає найменше два тижні, можна насолоджуватися.
Як правильно пити пиво «Корона»
Найчастіше пиво Corona подають зі скибкою лайма чи лимона. Цей спосіб подачі використовують у ресторанах та кафе. Навіть у рекламі лайм ніби пірнає в пиво, насичуючи його ефірними оліями та соком. На думку маркетологів, лайм не потрібно вичавлювати, але ж мексиканці з ними не згодні.
У Мексиці цей напій називається Chelada. Це спрощений рецепт коктейлю Michelada, у який не додаються ні перець чилі, ні табаско, ні томатний сік. Челада — чудовий варіант, якщо хочеш додати фарб «Короні» (та будь-якому іншому легкому лагеру). Усе, що потрібно для Челади — пляшка пива, лайм та сіль.
@rosangelap_carvalho Caipiextra 🥂 #drink #caipirinha #caipicerva #corona #coronaextra #bebida #drinks #foryou #drinkeiros
♬ GALOPA – PEDRO SAMPAIO
1. Візьми зручний келих типу сніфтер або хайбол
Келих необхідно охолодити або заморозити в холодильнику. Це навряд чи допоможе зберегти температуру напою довше, але вкритий конденсатом келих точно додасть коктейлю барної автентичності.
2. Наріж лайм чи лимон
Візьми половинку цитруса, відріж від неї чверть для подачі напою, а з 3/4 вичави в коктейль. Важливо правильно нарізати лайм — поперечним перерізом. В іншому випадку буде складніше дістати сік.
3. Додай сіль
Насип сіль із гіркою на невелике блюдце. Шматком лайма проведи по краю келиха.
Переверни келих та збери достатньо солі на його обідок. Особливих вимог немає — дій на власний розсуд. Пересолити тут майже неможливо.
Зазвичай сіль добре пристає, якщо ні — ще раз вмочи у воду чи сік
4. Налий сік лайма чи лимона в келих
Кількості соку з 1/3 цілого лайма має вистачити. Якщо видавити не виходить, розріж його на менші частини.
5. Найголовніше — наливай пиво!
Корона Екстра не дуже піниться і шапка швидко осідає, проте, щоб не чекати, наливай пиво в келих під кутом 45°.
Прикрась келих скибкою лайма та подавай.
Солодово-кукурудзяний смак Corona Extra чудово поєднується з терпкістю лайма, а легка солоність гармонує із приємною цитрусовою кислинкою. Коктейль легко п’ється і чудово освіжає.
І ще одне — не варто зберігати пиво за температури нижче +10 градусів, оскільки це вбиває майже всі аромати напою.
Якщо хочеш відчути справжній смак Corona, на п’ять хвилин занур пляшку в суміш солі, води й льоду. Тим часом наповни келих для пива водою і льодом. Через п’ять хвилин вилий воду з льодом із келиха та наповни його охолодженим пивом.
Ти добре знаєш, що пиво чудово смакує не тільки на пляжі, отже не втрачай голову та вживай свідомо, cheers!
А якщо прагнеш більше знати про пивну культуру, вмикай подкаст “Антискептик” від MAUDAU.