Розповідаємо про міцні напої, які були фаворитами американських гарантів.
Політики і президенти ретельно дбають про свою репутацію, імідж та статус. На те, як їх сприймає електорат, впливає багато чинників: їх дії, вчинки, поведінка, а також стиль, образ, смаки та звички.
Наприклад, кінорежисери завжди ретельно підбирають, що будуть пити їх герої, адже напої допомагають розкрити персонажа з іншого ракурсу або підкреслити певні його особливості. Про це пишемо в нашій рубриці «Cheers! як у кіно».
Коли президент розповідає про свої улюблені алкогольні штуки або коктейлі, це працює так само — у чомусь «олюднює» його образ, описує його смаки, які можуть збігатися зі смаками його прихильників. Якщо політик зловживає міцними напоями або алкоголь не вписується в його образ, це може негативно вплинути на його кар’єру.
Цю тему досліджувало багато авторів. Наприклад, Марк Вілл-Вебер навіть написав книгу «М’ятні джулепи із Тедді Рузвельтом: комплексна історія президентського пияцтва», у якій дослідив звички potus щодо вживання алкоголю, їх смакових уподобань та як це впливало на їхню професійну діяльність.
«Президенти п’ють із тих самих причин, чому п’ємо всі ми, — розповів Вілл-Вебер. — Іноді тому, що це частина роботи, іноді тому, що вони самотні або в депресії — існує ціла гама причин, чому люди вживають алкоголь». Він вважає, що прихильність президентів до пʼянкого «робить людьми тих, кого звикли тримати на п’єдесталі».
Розповідаємо про найпопулярніші історії стосунків американських президентів з алкоголем.
Дисклеймер: під час прочитання цього тексту може виникнути бажання перехилити келишок. Закликаємо споживати відповідально та свідомо, а міцні штуки замовляти на MAUDAU.
Що пили президенти США
Коктейлі
Популярний президент Джон Кеннеді мав багато уподобань серед міцних напоїв, але його фавориткою була «Кривава Мері». Крім неї він також любив дайкірі та пиво Heineken.
@gdp.cocktails Reply to @realpicklerick Famous Drinkers Cocktail Pt. 15: “Bloody Mary” John F. Kennedy #america #cocktail #bloodymary #bartender #jfk #fyp #gdp
♬ I’m Gonna Be (500 Miles) – The Proclaimers
Джордж Буш-старший був відомий як президент, який «випив усього потроху», тобто в його келиху міг опинитися будь-який міцний напій. Проте найбільше йому подобалися пиво, горілка та міцний мартіні. До речі, його син Джордж Буш-молодший, на відміну від батька, повністю відмовився від вживання алкоголю, коли став президентом.
Ще один любитель мартіні — 38-й президент США Джеральд Форд. Форд цінував трав’яний і хрусткий смак цього коктейлю. Він зазвичай перехиляв декілька склянок за обідом, коли обіймав посаду в Палаті представників. Однак, коли він став Президентом, радники порадили йому скоротити вживання алкоголю.
Франклін Рузвельт відомий своєю любов’ю до коктейлів: мартіні на основі джину, Manhattans на основі віскі та Swizzle із бермудського рому. Останній напій — це те, чому президент надавав перевагу під час плавання. Зазвичай його готують із суміші рому, бананового лікеру та лимонного соку. Варто згадати, що саме цей популярний президент США підписав закон Каллена-Гаррісона, що дозволив виробництво та продаж слабоалкогольних напоїв і пива.
Теодор Рузвельт обожнював м’ятний джулеп (Mint Julep). Це коктейль зі свіжою м’ятою на основі житнього бренді та віскі. Президент використовував для приготування цих напоїв свіжу м’яту із саду Білого дому.
@moodycocktails Boozy Summer Cocktail #drinktok #cocktails #mintjulep
♬ Lo-Fi analog beat – Gloveity
Міцні штуки
Через постійне паління цигарок Дуайт Ейзенхауер переніс кілька серцевих нападів. Тому лікарі дозволяли йому вживати лише деякі напої. Одним із них був скотч — різновид віскі, що має деревний і вогняний смак.
Ендрю Джексон настільки сильно любив віскі, що навіть виготовляв і продавав його. Ліндон Джонсон також дуже любив віскі та скотч і постійно пив їх, граючи в гольф.
Як Тедді Рузвельт любив м’ятний джулеп, так Вудро Вільсон захоплювався скотчем. Його любов до напою була настільки серйозною, що він навіть створив свою передвиборчу пісню «Wilson! Це все!» від марки віскі, яка була популярною у 20 столітті.
Улюбленим напоєм Гаррі Трумена був міцний бурбон. Президент настільки захоплювався цим напоєм, що його ранкова рутина зазвичай включала випивання алкоголю та швидку ходьбу.
Франклін Пірс заслужив звання президента США, який пив найбільше. Йому подобалося бренді, ромовий пунш та хороше шампанське. Він мав пристрасть до алкоголю протягом усього життя і навіть президентська каденція не вплинула на його шкідливу звичку. Коли його відмовилися повторно висувати на роль очільника країни, він зізнався в коментарі журналістам: «Не залишається нічого, окрім як напитися».
Президент Мартін ван Бюрен здобув прізвисько «Блакитний фургон із віскі» за те, що міг постійно пити алкоголь, але не демонструвати ознак алкогольного сп’яніння. Така слава не зіграла йому на руку: під час президентських виборів 1840 року кампанія Вільяма Генрі Гаррісона зобразила Ван Бюрена алкоголіком, що сприяло його поразці на виборах.
Вино
Томас Джефферсон був пристрасним винолюбом. Його захоплення енологією розвивалося майже тридцять років завдяки відвідуванню виноградників у Бургундії та Бордо, (Франція). Це захоплення, правда, негативно відобразилося на його фінансовому положенні, адже він купував дорогі та величні вина, через що опинився «на грані фінансового краху».
39-й президент Сполучених Штатів Америки Джиммі Картер не був схильним до вживання алкоголю, але посада зобов’язувала його час від часу проголошувати тости або робити ковток, коли їх озвучував хтось інший. Тому гарант зупинився на білому вині — воно легке, приємне на смак та не таке п’янке як червоне або ігристе.
Ще один любитель вина в списку — Рональд Рейган. Він полюбив цей алкоголь після переїзду до Каліфорнії. Знайомство з містом змусило його відчути і спробувати каліфорнійські вина та напій під назвою Orange Bloom Special (горілка, вермут, апельсиновий фреш).
До речі, саме цей президент відповідальний за те, що вік, з якого дозволено продавати алкоголь, підвищили з 18 до 21 року.
Шостий президент США Джон Квінсі Адамс був не тільки фанатом іспанської мадейри (кріплене вино, виготовлене на португальських островах Мадейра), але й непогано розбирався в цьому різновиді алкоголю, що виготовляється з п’яти різних сортів винограду. Напій має в смаку відтінки карамелі, волоського горіха, персика, лісового горіха, апельсинової цедри та посмак паленого цукру.
Джеймс Монро також надавав перевагу вишуканому вину, а саме французькому червоному та шампанському. Він настільки любив ці напої, що потрапив у суперечку під час свого перебування в Білому домі, коли на рахунок, призначений Конгресом для оплати меблів записали 1200 пляшок Бургундії.
Річард Ніксон був президентом у розпал Холодної війни та космічної гонки. Одним зі способів розслабитися для нього була дегустація вин Château Lafite Rothschild. Це відоме класичне французьке червоне вино з інтенсивним і яскравим смаком та насиченим ароматом.
Честер А. Артур на посаді президента набрав приблизно 40 фунтів (орієнтовно 18 кг), через те, що щоденно після обіду пив вино та лікери. За словами Вілла-Вебера, президента намагалися переконати тримати сухий Білий дім, але той відмовився.
Шампанське
Вільям Говард Тафт не вживав багато алкоголю. Хоча багато людей думали, що чоловік був пристрасний до келиха, насправді все було навпаки. Тафта не захоплювали алкогольні напої. Ба більше: він намагався схуднути під час свого президентського терміну в Білому домі. Проте під час урочистих подій він, зазвичай, випивав келих шампанського.
За Тафтом помічали те, що на вечірках він не стільки напивався сам, скільки слідкував, щоб його друзі «були в кондиції». У перший рік його перебування на посаді президента один із його помічників написав: «Президент ніколи не п’є, але дуже марнотратний, бо змушує інших пити».
Ще один любитель шампанського — Джеймс Медісон. Він якось сказав, що шампанське «це найприємніше вино, коли його пити в помірних кількостях, але більше, ніж кілька келихів, завжди викликають головний біль наступного дня».
Улісс Грант, за розповідями, мав низьку толерантність до алкоголю та високу пристрасть до шампанського. Кілька разів рахунки за його вечерю складалися із 2000 доларів лише за це французьке ігристе.
Подейкують, що під час битв громадянської війни він просто сидів і пив цілими днями, а коли він лежав на смертному одрі, то знепритомнів, і лікар зміг оживити його й дати йому пару додаткових хвилин життя… давши йому бренді.
Пиво і слабоалкогольні напої
Джон Адамс любив починати ранок із міцного сидру. Він також полюбляв портер, ром і мадеру. Він почав пити зі студентських років і робив це протягом усього життя. Ба більше: він почав палити у віці 8 років і робив це впродовж усього життя до смерті у віці 90 років.
Найбільше до смаку Джорджу Вашингтону припав темний портер — темне пиво, що містить патоку. У його смаку відчуваються гірко-солодкуваті ноти, відтінки шоколаду та еспресо.
Проте також він шанував віскі. За словами Вілла-Вебера, Джонсон настільки перебрав із цим напоєм, коли прибув на інавгурацію віцепрезидента Лінкольна в 1865 році, що його довелося вивести зі сцени.
Також Вашингтон кілька разів намагався зайнятися виноробством. Одного разу у своєму маєтку Маунт-Вернон він посадив майже 2000 живців місцевого дикого винограду. Однак початок війни за незалежність унеможливила завершення проєкту.
До прихильників пінного належить Барак Обама. За його каденції Білий дім навіть варив спеціальний медовий ель, який готували на основі із меду власних пасік. Обама наполягав, щоб цим напоєм частували гостей під час свят.
@hanh.biabot Nấu bia thủ công – craftbeer tại nhà trắng – Tổng thống Obama. Bạn cũng có thể tự nấu bia Tổng Thống tại nhà với công thức được công khai. Liên hệ e Hạnh để chia sẻ công thức bia mật ong – Honey Beer Ale. 🍻🍻🍻 #hanhbiabot #naubia #bia #beer #biabot #hocnaubia #naubiathatdedang #naubiatainha #congthucnaubia #dungcunaubia #biathucong #craftbeer #phununaubia #phunuuongbia #taymonaubia #chothuetubia #mebia #biathucongvietnam #noinaubia
♬ nhạc nền – Hạnh Bia Bọt 🍻 – Hạnh Bia Bọt 🍻
З усіх напоїв Білл Клінтон ще зі студентських років залишався вірним Snakebite. Це різновид алкоголю, який виготовляється з рівних частин міцного сидру та лагеру. У його смаку відчуваються терпкі яблучні ноти та солодовий зерновий смак пива.
Ти, напевно, помітив, що в списку не знайшлося імен чинного президента США Джо Байдена та його попередника Дональда Трампа. І справді, адже вони обидва відмовилися від вживання алкоголю.
Чинний президент надає перевагу апельсиновому соку. Одного разу під час візиту до Ірландії він відмовився від традиційного келиха культового пива Guiness, хоча це є важливим елементом традиції. Байден пожартував, що він єдиний ірландець, який не п’є пиво.
Його попередник Дональд Трамп славиться своєю шаленою пристрастю до дієтичної коли — кажуть, він може пити її літрами, а в його кабінеті в Білому домі навіть була спеціальна кнопка, яку він натискав, коли хотів коли.
З алкоголем у нього не склалося: Трамп розповідав, що мав брата, якого згубила залежність від спиртного, тому це стало для нього причиною відмовитися від такої шкідливої звички. До речі, у кар’єрі президента-бізнесмена була спроба випускати горілку під власним брендом, проте вона виявилася провальною.
@official_ceo_001 Donald Trump on his social life #donaldtrump #president #usa #🇺🇸 #speech #motivation #advice @tiktok
♬ original sound – CEO
Стосунки політиків з алкоголем досить цікава тема. З одного боку, це люди, які несуть на собі багато відповідальності та які повинні ухвалювати складні рішення на користь держави та всього народу. З іншого боку — ці люди постійно перебувають у стресі, напрузі, тож обирають той вид розслаблення, який імпонує їм найбільше.
У будь-якому разі важливо знати міру та відповідально ставитися до міцних штук, навіть коли вони дуже смачні, ароматні та вишукані.