НатхненняДобірки

Що подарувати на річницю одруження? Унікальна підбірка вин для спільного ювілею – від 1 до 10 річниці

7 Хв

Кожна річниця разом – це особливий момент, щоб згадати все те, що пара разом збудувала, як події пережила і як змінилося спільне життя від моменту одруження. І тому на кожну річницю хочеться подарувати щось особливе. MAUDAU рекомендує вибрати вино в подарунок на річницю. Звісно, можна вибрати вино з такою ж витримкою, скільки років ви разом. А можна знайти глибокий символізм і вибрати дійсно цікаве вино. Наші сомельє підібрали для вас гарні варіанти. В першій частині пропонуємо ідеї для подарунку від першої до десятої річниці. 

 

Перша річниця весілля – «ситцеве весілля»

Називають першу річницю одруження ситцевим весіллям. Це дуже яскравий період в житті молодої пари. І не тільки тому, що пара звикає жити і планувати разом. Сама назва «ситцеве весілля» – це натяк на активне життя в ліжку в перший рік спільного життя. В результаті ситцева постільна білизна зношується аж до стану тонкої марлі. 

Ми ж рекомендуємо відсвяткувати першу річницю не менш шаленим і грайливим Prosecco. 

Рекомендація MAUDAU: Просекко. 

Вино ігристе Canti Prosecco Millesimato, біле, екстра-сухе, 11,5% – сорт винограду: Глера, регіон – Венето, Італія. 

Ігристе вино Soligo Prosecco Treviso Brut, біле, брют – сорт винограду: Глера, регіон – Венето, Італія. 

 

Друга річниця весілля – «паперове весілля»

Під час другого року життя в сім’ї часто з’являється перший малюк. Це кардинально міняє спосіб життя: з’являється більше побутових турбот, а часу на сон стає менше. Сімейне життя вже таке бурхливе і вільне, тому стосунки стають ніби папір, який легко порвати. 

Але якщо дитина не входить в плани молодого подружжя, то на річницю весілля можна подарувати дегустаційний блокнот і набір з декількох пляшок вина, щоб почати заповнювати цей блокнот. 

Не надто складно почати розбиратися в вині з яскравого і багатогранного Совіньйон Блан. Порівняйте Совіньйон Блан з Нової Зеландії, Бордо і з країни з теплим кліматом, наприклад, з Чилі. Не обов’язково робити підбірку вин з одного сорту. Головне, щоб була можливість порівняти. Це можуть бути різні сорти з одного регіону, різні роки врожаю одного і того ж вина, один сорт з різних країн. Так буде більш зрозуміло і цікаво. 

Рекомендація MAUDAU: Совіньйон Блан

Вино Domaine Serge Laloue Sancerre Cuvee 1166 2017, біле, сухе, 13% – сорт винограду: Совіньйон Блан, регіон – Val de la Loire, Франція.

Вино Cloudy Bay Sauvignon Blanc, біле, сухе, 13,5% – сорт винограду: Совіньйон Блан, регіон – Мальборо, Нова Зеландія.

 

Третя річниця весілля – «шкіряне весілля»

Шкіра – це символ гнучкості. Адже за три роки чоловік і дружина навчилися ладнати між собою, і їхні стосунки стають більш гнучкими, як шкіра. 

Мабуть, ви будете здивовані, але деякі червоні вина з віком розкривають тони шкіри в своєму букеті. Наприклад, деякі вина Піно Нуар

Рекомендація MAUDAU: Піно Нуар

Вино Peter Zemmer Rollhutt Pinto Noir 2020 DOC, 13,5% – сорт винограду: Піно Нуар, регіон – Альто Адідже, Італія.

Вино Claude Dugat La Gibryotte Gevrey-Chambertin, 13% – сорт винограду: Піно Нуар, регіон – Бургундія, Франція.

 

Четверта річниця весілля – «лляне весілля»

Льон часто зустрічається в українському фольклорі. Ця квітка справді є символом добробуту, адже з льону ткали більшість тканини для одягу, скатертин, рушників, постелі. Лляна тканина набагато міцніша, аніж легкий ситець. Так само і з подружжям: з кожним роком любов стає все сильнішою. 

А от в німецькому фольклорі таким символом довговічності і легкості водночас є Рислінг

Рекомендація MAUDAU: Рислінг. 

Вино Domaine Bott-Geyl Riesling Gran Cru Schlossberg 2016 AOC, 12,5% – сорт винограду: Рислінг, регіон – Ельзас, Франція.

Вино Zur Romerkelter Riesling Steinzey 2015, біле, сухе, 12% – сорт винограду: Рислінг, регіон – Мозель, Німеччина.

 

П’ята річниця весілля – «дерев’яне весілля»

Чому ж перший серйозний ювілей одруження порівнюють з деревом? Тому що стосунки вже міцні, надійні. Їх так просто не зруйнуєш, як папір. Але все ж бувають стихійні сварки, які можуть зруйнувати сім’ю, як пожежа руйнує ліс чи помешкання. 

Вино теж має стосунок до дерева. Зокрема, до дуба. Не всяке вино любить дуб, і не кожне вино може створити з цим деревом правильний дует. Дехто з виноробів поєднує дуб і вино буде обережно, дехто намагається додати більше дубового характеру. Наші сомельє ж радять спробувати чилійські вина з Карменеру або Каберне – ці вина яскраво виявляють тони дерева. 

Рекомендація MAUDAU: чилійські вина з сортів винограду Карменер і Каберне

Вино De Martino Legado Reserva Carmener, червоне, сухе ,13,5% – сорт винограду: Карменер, регіон – долина Маїпо, Чилі.

Вино Volcanes de Chile Winery Tectonia Carmenere 17, 14% – сорт винограду: Карменер, регіон – долина Мауле, Чилі.

 

Шоста річниця весілля – «чавунне весілля»

Шоста річниця символізує перехід від простих стосунків до міцних «металевих». Хоч чавун дуже надійний, але легко може тріснути від падіння чи сильного удару. Але якщо про чавун турбуватися, то він прослужить не один десяток років. 

Пляшка вина з Старого Світ ідеально підійде, щоб підкреслити міцність чавуну. Це може бути як іспанська Reserva або Gran Reserva. Або португальський Портвейн

Рекомендація MAUDAU: вина Старого Світу – Reserva та Портвейн.

Вино Bodegas Roda Reserva 2016, червоне, сухе, 14,5% – сорт винограду: купаж, регіон – Ріоха, Іспанія.

Портвейн Porto Cruz 20 YO, 20% – сорт винограду: купаж, регіон – Дору, Португалія.

 

Сьома річниця весілля – «мідне або шерстяне весілля»

Ще одна «металева» річниця одруження. Мідь і надійна, і пластична водночас. Вона не така груба, як чавун, але і дорогоцінним металом також не є. Тому мідь здавна використовували в і побуті, і в виробництві прикрас. 

Якщо ви надумаєте подарувати партнерові чи партнерці щось мідне, то знайте: мідь може зістарити вино. При контакті міді з вином збільшується швидкість окислення. 15-20 секунд мідної монетки в бокалі, і ваше вино по смаку стане старшим на перу років. Цього й достатньо, адже не всі вина однаково добре смакують в зрілому віці. 

Для експериментів із зістарюванням можете взяти молоді червоні вина, наприклад грузинське Сапераві, аргентинський Мальбек, невитриманий Темпранільйо.

Рекомендація MAUDAU: грузинське Сапераві, аргентинський Мальбек, невитриманий Темпранільйо.

Вино Marani Kondoli Saperavi, червоне, сухе, 14% – сорт винограду: Сапераві, регіон – Кахетія, Грузія.

Вино Weinert Malbec, червоне, сухе, 14,5% – сорт винограду: Мальбек, регіон – Мендоза, Луйян де Куйо, Аргентина.

 

Восьма річниця весілля – «жерстяне весілля»

8 років – це вже солідна дата. В подарунок на річницю не обов’язково дарувати щось жерстяне. Проте якщо ви любите подарунки з гумором, можна презентувати Фраголіно в жерстяній банці. Та все ж ми радимо зупинитися на класичному варіанті. Вино чудове займе місце всередині металевої подарункової упаковки. Тут і вино на річницю одруження, і жерсть до вина. А щодо смаку прислухайтеся до вподобань партнера чи партнерки, адже за 8 років ви точно вже знаєте смаки своєї пари. Або ж спробуйте щось екстравагантне до святкової вечері. 

Рекомендація MAUDAU: вино в подарунковій упаковці.

Вино Donnafugata D&G Rosa, рожеве, сухе, 12,5% – сорт винограду: купаж, регіон – Сицилія, Італія.

Вино Recanati Special Reserve, 0,75 л, 14,5% – сорт винограду: купаж, регіон – Kidmat Tzvi, Ізраїль.

 

Дев’ята річниця весілля – «фаянсове або глиняне весілля»

Дев’ять років разом – це досить багато. Такі шлюби дуже цінні. За однією з версій, дев’яту річницю називають фаянсовою саме через асоціацію цього періоду сімейного життя з красою і витонченістю фаянсового посуду. 

Але в цей період можуть настати кризи, тому шлюб легко може розлетітись на кусочки, як фаянсова чашка, яка хвилину тому тішила вас своєю красою. Така сама історія і з глиняним посудом: він міцний, красивий, але розлітається на дрібні шматки від падінь. 

Вино не асоціюється з фаянсом або глиною. Але сомельє MAUDAU змогли підібрати цікавий варіант. Як ви знаєте, раніше вина зберігали в амфорах, великих глиняних глеках з двома ручками. Були і технології виробництва вина в глиняних дзбанах. Деякі технології збережені до сьогодні. Тому подаруйте на річницю весілля вино з керамічних посудин – квеврі. Не залежно від сорту винограду і витримки, вино з глиняних глеків розкривається по-особливому. Недарма ця технологія виробництва належить до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. 

Рекомендація MAUDAU: вино, вистояне в квеврі.

Вино Marani Satrapezo 10 Qvevri, біле, сухе, 13% – сорт винограду: Ркацителі, регіон – Кахетія, Грузія.

Вино Winery Khareba Tsitska Qvevri, біле, сухе, 0,75 л, 12% – сорт винограду: Цицка, регіон – Імереті, Грузія.

 

Десята річниця весілля – «олов’яне або трояндове весілля»

Пара, яка вже десять років разом, точно вміє підлаштовуватися під одне під одного, як гнучке олово. При цьому стосунки є надійними, як цей метал. Адже з латинської назва олова – stanum, перекладається як «стійкий, міцний». 

А ще десяту річницю одруження називають трояндовою. Трояндове весілля – це однозначно Гевюрцтрамінер. Достатньо один раз відчути запах цього вина, щоб зрозуміти, чому. Вина з сорту винограду «Ґевюрцтрамінер» мають багатий квітковий аромат.  

Рекомендація MAUDAU: Гевюрцтрамінер.

Вино Domaine de la Ville de Colmar Gewurztraminer Grand Cru Hengst біле солодке 13,5% – сорт винограду: Гевюрцтрамінер, країна – Франція.

Вино Cantina Terlano Gewurztraminer, біле, сухе, 14% – сорт винограду: Гевюрцтрамінер, регіон – Трентіно-Альто Адідже, Альто Адідже, Італія.

 

В наступних випусках сомельє MAUDAU розкажуть, які вина вибрати в подарунок на інші річниці одруження. 

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Напиши мені, якщо маєш ідею для публікації або будь-які питання щодо журналу. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Добірки

Сезон полуниці: добірка ягідної косметики

5 Хв
Корисні та ароматні штуки для дітей та дорослих
Добірки

Що подарувати дитині на випуск з садочка

5 Хв
Ідеї подарунків дітям зовсім маленьким і трішки старшим
Добірки

Що купити на випадок відключень світла

6 Хв
Добірка корисних важливих штук, щоб бути готовим до відключень
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *