Розповідаємо, якими мають бути шампуні для жирного волосся та ділимось добіркою засобів, на які варто звернути увагу.
У цій статті:
Помити голову ввечорі, а вже зранку прокинутися з несвіжою зачіскою? Ця проблема добре знайома власницям жирного волосся. І спроби «перевчити» шкіру, сухі шампуні чи лайфгаки ситуацію не виправляють. Але опускати руки зарано! Уважно придивись до складу свого шампуню. Справді дієвий засіб — ключ до омріяного балансу, коли шкіра не пересушена, але й не блищить.

Тому сьогоднішня стаття відповість на три головні питання:
- Який склад має найкращий шампунь для жирного волосся?
- Які топ-10 шампунів для жирного волосся можна вибрати?
- Як правильно мити голову, щоб подовжити свіжість?
Що шукати у складі шампунів для жирного типу волосся

Хоча часто шукають засоби для дуже жирного волосся, вони передусім працюють зі шкірою. Саме в ній розташовані сальні залози, які виробляють себум.
Активними речовинами повинні бути себорегулювальні компоненти:
- цинк PCA (піритіон цинку) зменшує вироблення шкірного сала та має антибактеріальну дію;
- глина (зелена, каолін) — природний абсорбент, який поглинає надлишки себуму;
- активоване вугілля якісно очищає від масної плівки та залишків засобів для укладки;
- екстракт кропиви вважається природним регулятором жирності, має протизапальні властивості;
- олія чайного дерева — природний антисептик, зменшує жирність і свербіж;
- ефірна олія м’яти освіжає шкіру, зменшує виділення себуму, стимулює кровообіг;
- ніацинамід (вітамін B3) нормалізує функцію сальних залоз, покращує стан шкіри;
- L-Carnitine допомагає боротися з надлишковим виділенням себуму.

Дещо інша справа — лупа. Попри міфи, не кожна власниця жирного типу шкіри стикається з цією проблемою. Пасма можуть бути просто жирними без утворення лусочок. Отже, які шампуні підходять для жирного волосся від лупи (жирної себореї)? Ті, в складі яких:
- селеновий дисульфід бореться з грибком Malassezia, що спричиняє лупу;
- піроктон оламін (Piroctone Olamine) також протигрибковий, зменшує свербіж і подразнення;
- кетоконазол — ефективний протигрибковий компонент у лікуванні себорейного дерматиту та лупи;
- саліцилова кислота розм’якшує і відлущує щільні лусочки, покращує проникнення активних речовин;
- іхтіол (Ichthyol Pale) — заспокоює, знижує жирність.
Цинк піритіон, олія чайного дерева також ефективні проти жирної себореї, тож у формулі ти можеш побачити компоненти з обох переліків.

Ще один важливий критерій — кислотний баланс. Інтенсивне очищення (тобто агресивна лужна формула) активує захисний механізм, і себуму буде більше. Бажано користуватися нейтральними засобами з 4.5–5.5 pH.
В описі до засобу подеколи трапляється фраза не містить сульфатів, силіконів і парабенів. Чи це маркетинговий хід, чи безсульфатний шампунь для жирного волосся справді корисніший? Розберімося!
Сульфати — це поверхнево-активні речовини (ПАР), які ефективно розчиняють забруднення. На перший погляд, це саме те що треба. Проте не завжди масна шкіра = жирне волосся. На довжині воно сухіше, ніж біля коренів. Якщо в тебе така ситуація, варто спробувати безсульфатний засіб.

Водночас м’які ПАР очищують делікатно. Вони не підходять для дуже жирної шкіри, адже не здатні розчинити весь бруд і надлишок себуму. В цьому випадку косметика без сульфатів не надто ефективна.
Також засоби можна поділити на такі категорії:
- аптечні шампуні для жирного волосся містять лікувальні інгредієнти, мають концентровану формулу, часто застосовуються курсами;
- мас-маркет — звичайні засоби для повсякденного догляду;
- професійний шампунь для жирного волосся використовують перукарі та барбери: висока ефективність, підходять на щодень.
При виборі треба зважати саме на тип шкіри. Нанось засіб тільки на неї та прикореневу зону, не витримуючи піну на довжині.
Який шампунь найкращий для жирного волосся: добірка від MJournal

А тепер глибоке занурення в топ-10 шампунів для жирного волосся. Розглянемо склад і відгуки, щоб знайти ідеальний засіб.
Аптечний і професійний шампунь для жирного волосся
1️⃣ Рейтинг очолює аптечний Vichy Dercos. Можна використовувати на жирному та нормальному типах. Формула містить селеновий дисульфід, саліцилову кислоту та антиоксидант токоферол. Компоненти діють на шкіру голови, усуваючи лупу, надмірне вироблення себуму та свербіж.

Відгуки дуже схвальні. Авторка теж підтверджує, що Vichy Dercos (Віші Деркос) ефективний і економний: добре піниться, маленької пляшечки вистачить на кілька місяців, особливо у фазі підтримки.
🎁 Схожий склад з Vichy Dercos має Сульсена. Проте шампунь потрібно використовувати у комплексі з пастою. За відгуками Сульсена більше підсушує, в ній вища концентрація дисульфід селену. А у Віши — більше саліцилової кислоти.
2️⃣ З професійного сегмента розглянь бренд Інебрія. Засіб для жирного волосся з Piroctone Olamine, регулюючи мікрофлору, зменшує жирність. Зверни увагу, що шампунь містить доглядові олії, тому може не підійти для дуже масного типу.
Що пропонує мас-маркет

Знайти хороший шампунь можна і від недорогих брендів.
3️⃣ Soika Глибоке очищення — більш кислотний, але все ще в межах норми. У формулі комплекс АНА кислот, яблучний оцет і пробіотики, які:
- якісно очищують;
- регулюють секрецію олій;
- підтримують нормальний мікробіом шкіри.
Яблучний оцет має кислий pH, що відновлює природний баланс і закриває кутикулу.
4️⃣ Попри бюджетність, Garnier Fructis «Заряд свіжості» має гарний склад. Присутній і себорегулятор ніацинамід, і саліцилова кислота. Екстракти шкірки лимона та зеленого чаю легко підсушують, зменшують запалення.
Корейські шампуні для жирного волосся

5️⃣ Kundal — засіб з двома активними компонентами: екстрактами чайного дерева та торфу. Останній регулює роботу сальних залоз, а також інтенсивно живить. Ще у формулі 5 олій і 43 екстракти, які захищають і підтримують шкіру.
6️⃣ Формула Daeng Gi Meo Ri збагачена саліциловою кислотою, пантенолом (для зволоження та зміцнення пасом) і ментолом. Він, крім охолоджувального ефекту, зменшує активність сальних залоз. Цей засіб оптимальний для нормальної шкіри, подеколи схильної до жирності.
Цікаві штуки на MAUDAU
Безсульфатний шампунь для жирного волосся

7️⃣ Засіб від українського бренду DeLaMark завдяки нейтральному pH, комплексу екстрактів та олій, відсутності сульфатів делікатно очищає й живить. Така формула не порушує природний мікробіом, що «повертає» шкіру до нормальної себорегуляції.
8️⃣ Alfaparf Milano підходить для тонкого жирного волосся, в тому числі пофарбованого. Містить кілька компонентів: ментол, молочна кислота, пребіотики та постбіотики.
Чоловічі шампуні для жирного волосся

Шкіра у чоловіків схильна до надмірного себовиділення, тому треба вибрати найкращі регулювальні формули.
9️⃣ Шампунь Syoss Clean & Cool Men отримує позитивні відгуки. Ментол добре освіжає, підтримуючи чистоту шкіри. Веганська формула ефективно видаляє себум і залишки стайлінгових засобів.
🔟 Міцелярний шампунь Re:form De:tox унісекс добре очищає завдяки комбінації різноманітних ПАР. У складі є AHA-кислоти, абсорбент глина та пребіотики. Гарний варіант для підлітків, у яких сама шкіра масна, а пасма дещо сухі. Більше про міцели у нашій статті про міцелярну воду.
Чим відрізняється твердий шампунь для жирного волосся

У пошуках відповідей на питання «Який шампунь найкращий для жирного волосся?» ти неодмінно натрапиш на цей засіб. Твердий шампунь — це екологічна, зручна, часто натуральна альтернатива рідкому.
Чому він може бути кращим саме для жирного типу:
- Ефективні очищувальні агенти (SCI або SLS). Вони добре видаляють себум і не залишають плівки, як рідкі формули з силіконами.
- Менше «зайвих» добавок: олій, полімерів, зволожувальних інгредієнтів тощо, тому тверда форма не обтяжує пасма.
- Підходить для щоденного миття, не пересушуючи шкіру. Є багато різновидів для сухої, чутливої, нормальної та масної.

Прогнозується, що ринок твердих шампунів кожного року зростатиме в середньому на 7,7%. В Україні теж доступні бренди, які пропонують цей вид засобів:
- Dr. Organic. Цей шампунь для жирного волосся містить екстракт органічного чайного дерева, натуральну глину та лимон. У складі немає мила, SLS і парабенів.
- Mr. Scrubber. Працює не тільки для очищення, а й проти лупи та надмірної секреції. Активний інгредієнт твердого шампуню Artic Fresh — м’ятна олія. Вона має себорегулювальні, протизапальні та антисептичні властивості. Це чудовий натуральний компонент проти бактерій і грибків.
Як правильно мити жирне волосся?

Якщо ти вже знайшла найкращий шампунь для жирного волосся, тримай кілька порад як покращити техніку:
- Подвійне миття. Коли ми спочатку змиваємо весь бруд, друге нанесення стає ефективнішим, адже компоненти краще проникають у шкіру. Для першого змивання підійде гарний очищувальний засіб, а для другого — спеціалізований саме для масного типу.
- Спробуй безсульфатний шампунь для жирного волосся, особливо, якщо миєш голову щодня. Можна чергувати з аптечними чи професійними засобами, які радять використовувати 3-4 рази на тиждень.
- Масажна щітка не тільки гарно розподіляє шампунь, а й відлущує ороговілу шкіру, стимулює кровообіг.
- Змивай засіб прохолодною водою, бо гаряча активізує сальні залози. А ледь тепла вода трохи звужує пори й заспокоює шкіру.
На жаль, жоден аптечний чи професійний шампунь для жирного волосся не дозволить мити голову лише раз на тиждень. Навіть навпаки: якщо обраний засіб вимив зазвичай масну на 2-3 день шкіру до тижневої чистоти, це ознака надмірного пересушування.
Сподіваюся, тобі сподобався рейтинг, який шампунь найкращий для жирного волосся від MJournal. Тепер ти знаєш, які інгредієнти шукати у формулі, які є екологічні альтернативи та корисні поради про миття голови. Вибирай і тестуй якісні засоби — можливо, ти знайдеш свій діамант серед сотень пропозицій!