Догляд за обличчямКраса і здоров'я

Що таке кушон та як його вибрати

5 Хв

Розповідаємо, що таке кушон для обличчя та найцікавіші штуки про нього.

Що таке кушони, їх історія

Що таке кушони, їх історія

Кушон — це форма косметики, яку роблять у вигляді губки, просоченої продуктом та поміщеної у спеціальний футляр, схожий на пудреницю. Окрім того, всередині зазвичай є дзеркальце та спонжик для нанесення продукту.

Назва кушона походить з французької мови й означає «подушечка». Йдеться про ту саму пористу губку всередині футляра, просочену косметичним засобом.

Кушон винайшли в Південній Кореї. Спочатку в такому форматі випускали рідкі напівпрозорі тональні флюїди, в яких був високий вміст SPF. Вони добре захищали шкіру від шкідливого впливу сонця та доглядали за нею. 

Згодом цей формат став дуже популярним та поширився по всьому світу. Детально розберемо, в чому їхній секрет, які зараз є кушони та як підібрати свій.

Також буде цікаво

У чому перевага кушона

У чому перевага кушона
  • Компактний. Футляр кушона має невеликі розміри та обʼєднує одразу три речі: тональний засіб, спонжик для його нанесення та дзеркало. Завдяки цьому кушон відрізняється компактністю від інших продуктів для тонування обличчя.
  • Багатофункціональний. Багато кушонів мають не лише легкий тонуючий ефект, але й матують, зволожують, містять доглядові інгредієнти та SPF. Таким чином, кушон виконує функції BB-крему, тонального крему та пудри.
  • Економічний. При натисканні спонжиком на губку з косметичним засобом набирається конкретна його кількість. Таким чином, цей формат дозволяє дозувати витрату продукту. До речі, часто в кушонах можна змінювати блок з губкою, просоченою продуктом, використовуючи той самий футляр багато разів.
  • Гігієнічний. При використанні кушона руки не торкаються косметичного засобу, адже всі маніпуляції проводяться спеціальним спонжиком. Таким чином, і продукт захищений від потрапляння бактерій в нього, і руки чисті.

Як користуватися кушоном 

Як користуватися кушоном

Що таке кушон ти вже знаєш, можна зануритись у тонкощі створення ідеального тону з його допомогою. 

Крок 1

Добре очисти шкіру обличчя та нанеси тонізуючий засіб.

Крок 2

Зволож шкіру обличчя денним кремом, рівномірно розподіливши його. Дай йому поглинутись.

Крок 3

Відкрий кушон та візьми спонжик, що лежить всередині футляра. 

Крок 4

Легенько натисни спонжем на губку, просочену продуктом.

Крок 5

Цим же спонжем вбивальними рухами розподіли продукт по всьому обличчю.

Крок 6

За потреби, за кілька хвилин повтори.

Види кушонів 

Види кушонів

Сьогодні, окрім популярних тонуючих кушонів, на ринку є й інші косметичні продукти в такій формі. Наприклад, праймери, консилери, тіні для очей, бальзами, блиски та помади для губ тощо.

Для обличчя також є кілька видів кушонів:

  • Кушон — тональна основа. Це може бути флюїд, ВВ або СС крем чи навіть звичайний крем для обличчя. Такий продукт має зволожувальні та заспокійливі функції.
  • Кушон — крем-пудра. Цей продукт має оксамитовий фініш, легкий зволожувальний та матуючий ефекти. Вона має доволі щільну текстуру, тому її можна використовувати без тональної основи. 
  • Кушон — румʼяна. Такий продукт наноситься спонжиком на обличчя, а розташовується за допомогою пензля чи пальцями. Він має легку напівпрозору текстуру, тому, за потреби, його можна нашаровувати.

Як підібрати кушон для обличчя

Як підібрати кушон для обличчя

При виборі кушона для обличчя важливо орієнтуватися не лише на твої косметичні потреби, але й на свій тип шкіри. Зверни увагу на те, що неправильно підібраний засіб може нашкодити здоровʼю обличчя. Якщо ти маєш проблеми зі шкірою, перед покупкою кушона проконсультуйся з лікарем-дерматологом чи косметологом. 

Якщо в тебе сухий тип шкіри

Суха шкіра потребує вітамінів групи Е та А, які покращують її стан та надають здорового сяйва. І звісно, завжди актуальні компоненти для зволоження. Саме тому вибирай кушон, який має відповідні переваги.

Якщо в тебе жирний тип шкіри

Цинк та саліцилова кислота — додаткові компоненти, які варто шукати у складі кушона. Вони допоможуть отримати матуючий ефект, візуально підсушать надлишок себуму та позбавлять надмірного блиску.  

Якщо в тебе комбінований тип шкіри 

Спробуй кушон для нормального типу шкіри. Якщо він тобі не підійде, можна використовувати окремі продукти для різних ділянок обличчя, залежно від їхніх потреб. 

Ділимося підбіркою ТОП-3 кушонів, які ти можеш придбати на сайті MAUDAU.

Кушон MISSHA Velvet Finish Cushion

Цей кушон поєднує функції тонального засобу, матуючої пудри та консилера одночасно. При мʼякій і легкій формулі, гарно приховує недосконалості шкіри, покращує її зовнішній вигляд, заспокоює її та захищає від сонця. 

Кушон MISSHA Cusion Moist Up

Зволожуючий кушон, який оптимізує баланс вологи в шкірі обличчя. Також він має легку формулу, захищає від сонця, помʼякшує, заспокоює та робить доволі стійкий фініш без ефекту маски. 

Крем-кушон MISSHA M Magic Cushion Cover Lasting 

Цей кушон має більш стійкий фініш, при цьому не обтяжує шкіру та не стягує її. Захищає обличчя від зовнішніх факторів, зволожує та заспокоює його.

ТОП-3 популярних запитань про кушони

ТОП-3 популярних запитань про кушони

Окрім базового “Кушон що це” про цей декоративний засів є й інші популярні запити. Тож радимо прочитати відповіді, щоб сформувати для себе макисмально повну картину про продукт. 

Чим відрізняється кушон від тонального крему?

  • Покриття. Кушон легше тушується, тому навіть новачкам його простіше нанести тонким шаром. Завдяки цьому покриття виходить більш натуральним, хоч і не перекриває дуже виражені недоліки. А от тональний крем ефективніший, коли хочеться щільнішої текстури. 
  • Склад. Кушон містить доглядові компоненти, орієнтовані на зволоження, себорегуляцію та захист від ультрафіолету. Це наближає його до ВВ чи СС-кремів. Хоча й тональні засоби виробники останнім часом все частіше роблять більш комплексними продуктами.

Чим відрізняється кушон від пудри?

Хоч зовні вони дуже схожі, консистенції в них дуже різні. Пудра — це дрібний сухий порошок, а кушон — губка, просочена рідким косметичним засобом.

Чи можна мити губку від кушона?

Губку, просочену тональним кремом, мити не можна. Але спонжик, яким наноситься косметичний засіб, можна очищувати милом чи іншими мʼякими засобами. 

Тепер ти знаєш не лише, як підібрати кушон для обличчя та створити з його допомогою ідеальне покриття, а й основні переваги над іншими декоративними засобами. Тож не забудь натиснути лайк, якщо інформація поповнила скарбничку твоїх б’юті-знань. 


Бажаємо краси та здоровʼя!

Авторка M Journal Вероніка Понуляк
48 записи

Про автора
Філософиня, танцівниця, музикантка, викладачка і амбасадорка пізнання. Обожнюю дізнаватися про щось нове для себе і розбиратися у цікавих темах, у тому числі — історіях смачних коктейлів.
статті
Схожі записи
Манікюр/педикюрКраса і здоров'я

Зимовий манікюр 2024-2025: ідеї сучасного дизайну нігтів

9 Хв
Ділимось ідеями, як вибрати свій особливий зимовий дизайн нігтів 2024-2025
Догляд за обличчямКраса і здоров'я

Як визначити тип шкіри обличчя

8 Хв
Розповідаємо про важливість догляду за шкірою за її типом та даємо покрокові рекомендації, як визначити тип шкіри обличчя в домашніх умовах
Догляд за обличчямКраса і здоров'я

Що таке гідрофільна олія, як користуватися нею, переваги використання

7 Хв
Розповідаємо, що таке гідрофільна олія та найцікавіші штуки про неї
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Догляд за волоссям і зачіскиКраса і здоров'я

Як відростити волосся в домашніх умовах