ДімІнтер'єр

Як почистити килим (навіть дуже брудний) на підлозі?

7 Хв

Розповідаємо, як швидко почистити килим на підлозі (навіть дуже брудний) та чим робити це в домашніх умовах без послуг професійних клінінгових компаній.

Килими в домі — це не лише затишок, але й певні турботи. Вони збирають пил, бруд, а іноді й плями від їжі, напоїв чи слідів від взуття. Особливо складно підтримувати килим у чистоті, якщо в будинку є домашні улюбленці або маленькі діти. Але є гарна новина: навіть дуже брудний килим можна повернути до життя.

Також буде цікаво

Як швидко почистити килим на підлозі

Як швидко почистити килим на підлозі

Профілактика краще лікування, тож щоб уникнути необхідності в агресивному чищенні, варто знати певні нюанси догляду, як почистити килим вдома швидко.

Як щоденно доглядати за килимом:

  1. Пилосось його з обох боків, якщо є така можливість. Навіть якщо килим виглядає досить чистим, пил та мікроскопічне зміщення містяться всередині ворсу, які можуть повільно, але впевнено руйнувати волокно.
  2. Плями вимагають швидкої реакції, щоб не довелось шукати, як почистити дуже брудний килим. Якщо щось розлилось – не дай глибоко просочитися й одразу витирай:
  • свіжі плями промокни паперовим рушником, але не три, щоб не збільшити пляму;
  • жирні плями можна видалити за допомогою харчової соди або кукурудзяного крохмалю;
  • плями від вина чи кави зможе очистити розчин води та оцту в пропорції 1:1.
  1. Використовуй спеціальні домашні гаджети для чищення: парогенератор, мийний пилотяг. Але попередньо переконайся, що килим витримає вплив гарячої пари або води. 
  2. Коли немає спеціальної техніки та хімії, а пляму необхідно вивести тут і зараз – спробуй домашні народні методи. Про них поговоримо окремо, бо там все не просто так.
  3. Обов’язково просушуй килим раз у сезон та після кожного вологого прибирання. В ньому може збиратися невідчутна волога, яка стане джерелом неприємного запаху або цвілі. В жаркий день – відкрий вікна, щоб в кімнату заходило сухе повітря, в холодний період – використовуй вентилятор або “дуйчик”. 

Килим може довго служити, якщо дбати про нього належним чином. 

Як почистити килим залежно від його особливостей

Як почистити килим залежно від його особливостей

Деякі килими (зокрема, з натуральних волокон) бажано не мочити, бо вони не переносять вологу, яка може призвести до деформації. А ось синтетичні добре витримують піну або мінімальну кількість води з мийним засобом. Використовуй губку чи не дуже жорстку щітку, але не перенасичуй матеріал хімією — краще трохи змочити, видалити пляму, дати висохнути та подивитись на результат. Якщо бруд залишився – повторити процедуру.

Чим почистити килим в домашніх умовах залежить від матеріалу та типу ворсу. Кожен потребує особливого підходу, щоб уникнути пошкоджень і зберегти якість. Розглянемо, як почистити килим, залежно від його типу:

  1. Синтетичні килими. Виготовлені з нейлону, поліестеру або поліпропілену. Ці матеріали добре переносять воду і мийні засоби. Їх можна мити водою з розчином мила або використовувати мийний пилотяг. Легкі забруднення добре очищаються пінним засобом.
  2. Вовняний килим.  Натуральні волокна вимагають більш делікатного підходу. Надлишок вологи може деформувати їх, а деякі мийні засоби — пошкодити структуру. Найкраще підійде суха чистка або спеціальні піни для вовняних килимів. Швидкі плями краще протерти мінімальною кількістю води, уникаючи агресивних мийних засобів. 
  3. Шовкові килими. Дуже делікатні, погано переносять воду та хімічні засоби. Використовуй лише суху чистку, без води та з мінімальним тертям. 
  4. Килими з довгим ворсом легко збирають пил і бруд, які важко витягнути. Тут допоможе потужний пилотяг з турбощіткою або ручна чистка жорсткою щіткою. Плями краще видаляти сухою піною або шампунем для килимів.
  5. Джутові килими не переносять вологи, вона може призвести до деформації та цвілі. Тому чистити варто лише сухими засобами або піною. 
  6. Натуральний килим з бавовни або льону – чиститься легше, ніж вовняні або шовкові, але може зсісти від надто гарячої води та надлишку вологи. Підходять пінні засоби або розчини з мінімальною кількістю води. Сушити краще після чистки швидко, щоб уникнути зсідання волокон.
  7. Світлий та білий килим важливо підтримувати в ідеальній чистоті, адже на ньому видно будь-які плями, пил та забруднення.  Раз чи двічі на тиждень ретельно пилосось білий килим, миттєво обробляй будь-які плями, щоб вони не встигли в’їстися у волокна. Для виведення забруднень використовуй суміш води та білого оцту (у рівних пропорціях) або спеціальний засіб для світлих килимів. Раз на кілька місяців роби глибоке очищення за допомогою професійного очищувача.

Дотримуйся цих рекомендацій, щоб зберегти будь-який килим чистим та красивим, не пошкодити його структуру.

Як почистити килим вдома: розповсюджені проблеми 

Як почистити килим вдома: розповсюджені проблеми

Очистити швидко килим від плям – задача із зірочкою, а тому без особливих знань не обійтися. І мати їх краще до того, як у спробі виправити ситуацію зробиш лише гірше. Якщо немає ні часу, ні бажання бігти у хімчистку, допоможуть лайфгаки, як почистити килим в домашніх умовах

Розповсюджені плями та як позбутись від них вдома:

  1. Свіжі плями (від чаю, кави або вина)

Рішення: промокни рідину паперовим рушником, не три. Змішай воду з білим оцтом у пропорції 1:1, змочи м’яку тканину і легкими рухами оброби пляму. Для вина в домашніх умовах можна використати сіль — насип її на пляму, залиш на 10 хвилин, потім пропилосось.

  1. Від жирних плям або косметики

Рішення: посип пляму харчовою содою або кукурудзяним крохмалем, залиш на 15-20 хвилин, щоб жир увібрався, і пропилосось. Якщо сліди залишилися, скористайтеся спиртом — змочи ним ватний диск і оброби місце.

  1. Запахи від домашніх тварин, диму, котлет

Рішення: посип килим содою і залиш на 1-2 години, після – пропилосось. Сода забере запахи, освіжить волокна. Для інтенсивного запаху можна змішати соду з декількома краплями ефірної олії.

  1. Бруд від домашніх тварин (від сечі та від шерсті)

Рішення: пляму сечі можна обробити сумішшю води та оцту (1:1), а потім присипати содою, щоб нейтралізувати запах. Шерсть прибирай за допомогою гумової щітки або липкого ролика. До речі, цей варіант, як почистити килим содою і оцтом від сечі, також буде актуальним у період, коли маленькі діточки гуляють вдома без підгузків. 

  1. Від бруду і пилу, що глибоко в’ївся

Рішення: насип на килим харчову соду, дай їй вбрати запахи та бруд, а потім знову пропилосось.

  1. Від пластиліну та ліпаки

Рішення: поклади на свіжий пластилін загорнутий у пакет лід – твердий пластичний матеріал легше відділятиметься. Обережно зішкреби тупим ножем або ложкою, щоб не пошкодити волокна килима. Якщо залишився колір пластиліну – спробуй вичистити мийним засобом або спиртовим розчином.

Чим почистити килим в домашніх умовах

Чим почистити килим в домашніх умовах

Як почистити килими оцтом, содою або крохмалем – вже ясно, розглянемо ще декілька варіантів, які можуть допомогти впоратись із забрудненнями без пилососа та парогенератора в домашніх умовах: 

  1. Без пилососа. Ефективно видаляти пил і бруд допоможе гумова щітка або звичайний віник. Пройдись щіткою по килиму, притискаючи її до ворсу, щоб підняти пил та бруд. Після цього витруси килим на свіжому повітрі, якщо є можливість.
  2. Кисневим порошком. Розведи його в гарячій воді відповідно до інструкції на упаковці та нанеси розчин на брудні ділянки килима. Залиш на 10-15 хвилин, щоб засіб подіяв, потім протри вологою ганчіркою. Цей спосіб, як почистити килим кисневим порошком, є досить прости та зручним. 
  3. Содою і оцтом. Насип харчову соду на килим і залиш на 15-20 хвилин. Потім збризни це місце водою з оцтом (співвідношення 1:1). Сода вступить в реакцію з оцтом, утвориться піна, яка допоможе підняти бруд із волокон килима. Після цього акуратно промокни вологою ганчіркою.
  4. Содою. Насип на всю поверхню килима або залиш на забруднені ділянки, залиш на 15-30 хвилин. Після пропилосось або пройдись сухою щіткою. 

Якщо ж прагнеш не лише дієвого результату, а й максимальної легкості розв’язання проблеми, замовляй засоби для чистки килимів на MAUDAU:

  1. Засіб для чищення килимів в домашніх умовах Vanish. Достатньо густий, економний у використанні, адже при нанесенні утворює рясну піну, яка ефективно видаляє шерсть і неприємні запахи від тварин. Забезпечує килимові м’якість, свіжість і чистоту.
  2. Очищувач для килимів Dr.Beckmann. З ним не страшно розлити на підлогу вино, каву чи коктейль з колою. Активний кисень у формулі працює не лише зі слідами напоїв, а й з брудом, жиром та навіть косметикою. Додатковий плюс – засіб йде одразу зі зручною щіткою. Дієва формула ефективно бореться з неприємними запахами, при цьому залишається лагідною до кольору навіть вовняних килимів.
  1. Плямовивідник Frosch. Усуне сліди від розлитих напоїв чи їжі не лише на килимі, а й на дивані чи інших м’яких меблях. Особливо актуальний, якщо маєш відповідне покриття на кухні, де легко поставити пляму від олії, соусів чи кави. Окрім того, формула з біоспиртом зменшує також прояви запахів, що в’їлися в матеріал. Засіб стане вірним помічником, якщо в родині є діти чи домашні улюбленці, зокрема, якщо часто пересуваєтесь з ними в авто.

Ці методи є ефективними, економічними та простими у використанні. Вибирай той, що найкраще підходить для килима та забруднення.


Почистити дуже брудний килим в домашніх умовах може бути окремим видом медитації та релаксу. Головне — любити це та знати, як легко відмити всі плями. Ця стаття M Journal наблизить тебе до гуру клінтоків, адже тепер маєш знання, як почистити килим на підлозі в будь-якому випадку. І улюблений предмет декору продовжить радувати чистотою та відчуттям затишку.

Дар'я Шовгеня, авторка M Journal
43 записи

Про автора
Журналістка, копірайтерка, на порозі в SMM та майбутня психологиня. Люблю читати, писати та бути в курсі новин. Улюблені теми — ментальне здоров'я, дитяча психологія, саморозвиток, їжа, вино та подорожі. Встаю лише після третього дзвінка будильника, бо весь світ — театр.
статті
Схожі записи
СадДім

Види мінеральних добрив та їх застосування

5 Хв
Розповідаємо, що таке мінеральні добрива та як ними правильно користуватися
Гайд покупцяДімПобут

Все про Ecoflow, що ж це таке, як вибрати та користуватися

6 Хв
Розповідаємо, що таке Ecoflow, як його вибрати та як користуватися цією штукою
Гайд покупцяДімСад

Як почати саджати рослини, якщо живеш у квартирі

6 Хв
Розповідаємо, що знадобиться для посадки кімнатних рослин
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупцяДімПобут

Все про Ecoflow, що ж це таке, як вибрати та користуватися