ДімСад

Альпійська гірка своїми руками: як зробити покроково

6 Хв

Розповідаємо, що таке альпійська гірка, які рослини для неї використовують та як покроково зробити альпінарій своїми руками. 

Якщо в тебе на ділянці є альпінарій, це запорука того, що вона виглядатиме стильно, сучасно й красиво. Ну хіба що доведеться траву косити вчасно, якщо вона є, бо навкруги можуть биту й суцільні кахлі або палубна дошка чи інше штучне покриття. Проста альпійська гірка своїми руками — ідеальне рішення для будь-якої площі, адже розмір цього елементу ландшафтного дизайну може бути яким завгодно. Навіть якщо у твоєму розпорядженні всього метр на метр, маленька альпійська гірка завдяки традиційним складникам таких композицій може стати чудовим куточком для насолоди ока та задоволення твоїх естетичних потреб.

Також буде цікаво

Що таке альпійська гірка

Що таке альпійська гірка

Альпійська гірка — це декоративна садова композиція, що складається з каміння та рослин, які зазвичай не потребують багато ґрунту, а задовольняються скромними природними умовами. Тож не дивно, що такий елемент ландшафтного оздоблення дуже популярний. Є варіанти, як зробити альпійську гірку. Це може бути окремий дизайнерський об’єкт чи частина загальної композиції на визначеній території. Цінність такого ландшафтного рішення у стильовій різноманітності, адже альпінарій може бути класичний, мінімалістичний, у японському стилі, а іноді навіть цілком природним елементом.

Для створення такого куточка потрібні найпростіші матеріали: каміння, трішки родючого ґрунту та відповідна флора. Хоча, бувають і грандіозні задуми, для втілення яких будують спеціальні каркаси зі зварних конструкцій. З появою різноманітних приладів на сонячних батареях, стало модно додавати в композиції штучні струмочки, водоспади, підсвітку. Це все дуже класно виглядає на фото.

Види альпінаріїв

Види альпінаріїв

Альпійська гірка своїми руками не вимагає дотримання суворих правил щодо оформлення, все на твій розсуд та фантазію, головне, щоб самій подобалося й рослини прижилися. Але існують декілька напрямків професійного підходу до цього питання. Дизайнери виділяють такі види кам’яних оазисів:

  • Класичний. Цей найбільш поширений варіант альпінаріїв, ідеальний для великих ділянок, де можна створити справжній мікроландшафт. Потрібні великі камені, які розташовуються у природному хаотичному порядку, створюючи рельєф, схили, ущелини. Серед них насаджуються низькорослі кущі чи хвоя, сукуленти, багаторічні квіти.
  • Терасовий. Підходить для нерівних ділянок зі значними перепадами висоти, зонування території, розділення саду на окремі стильові куточки. Каміння тут можна укладати у вигляді сходинок або рівнів. Часто встановлюються містки, між терасками, прокладаються вузькі стежки. Рослини для альпійської гірки, висаджені на різних рівнях і відповідно підібрані, утворюють ефектні каскади.
  • Міні сад. Це варіант альпінарію для обмеженої площі, адже його можна розмістити навіть на балконі. Для створення підійде контейнер або кашпо, у яке складаються невеличкі камені, ґрунт та пісок. Також обирають мініатюрні зразки флори. Безперечна перевага, яку надає маленька альпійська гірка, у тому, що її легко перемістити або навіть повністю змінити.
Водний
  • Водний. Такий варіант можна розташувати як поруч з природною водоймою, так і створити її спеціально. Каміння може бути навколо води й безпосередньо в ній, але так, щоб залишалося місце для поживного шару, у який висаджують вологолюбні культури.
  • Декоративний альпінарій. При створенні такого часто встановлюють скульптури, підсвітку, навіть штучні рослини. Однією з ознак є правильні геометричні форми, використання оброблених каменів. Це може бути тимчасова сезонна споруда, де припустимі кімнатні квіти, кольорове каміння, скляні та керамічні об’єкти. Тут головний акцент на естетику, а не природність.
  • Японський. У такому кам’яному саду використовують мінімум зелені, дуже підходить бонсай. Акцент робиться на камінні та піску. Перше розкладається за якимсь принципом, наприклад, спіраллю, концентричними колами або іншим чином, який позитивно впливає на того, хто дивиться. А на піску за допомогою спеціальних грабель прочісують різноманітні візерунки.

Як зробити альпійську гірку, вибрати стиль та вид, залежить від твоїх цілей, естетичних вподобань та, будемо чесними, фінансових можливостей.

Рослини для альпійської гірки

Рослини для альпійської гірки

Для альпійських гірок підбирають рослини, що не потребують щорічної пересадки. Важливо, щоб вони добре переносили яскраве сонце та посушливі умови, якщо твій кам’яний сад розташований на відкритому місці. Дуже привабливо виглядають у композиціях з камінням квіти: альпійська айстра та гвоздика, лаванда. Гарно розростається та накриває все навкруги барвінок ряболистий. Так само поводиться, а ще й має дуже багато відтінків флокс шилоподібний.

Добре почуваються в таких композиціях сукуленти, чиє м’ясисте листя виглядає декоративно та скульптурно. Підійдуть різні сорти очитку, арабіс, плаунок, дуже ефектне молодило. Мініатюрні хвойні рослини для альпійської гірки додають структурності, до того ж вони круглий рік зелені. Вибери для свого творіння карликову ялину або низькорослу тую, ялівець, декоративний барбарис, сорти якого мають забарвлення різних кольорів. 

Щоб яскраві фарби з’явилися на твоїй ділянці якомога раніше після зими, насади цибулинні першоцвіти: білі крокуси, низькорослі тюльпани, нарциси, блакитні та жовті мускарі. Мають гарний вигляд та створюють необхідну для альпійської гірки динаміку декоративні злаки: вівсяниця сизувата, міскантус великий та карликовий, ковила, японський лисохвіст, імперата.

До речі, за посиланнями вище саджанці необхідних рослин ти легко знайдеш на MAUDAU!

Альпійська гірка своїми руками: як зробити, покрокова інструкція

Як зробити, покрокова інструкція

Якщо альпійська гірка своїми руками — питання вирішене, й ти загорілася ідеєю, ось тобі покрокова інструкція до цього захопливого та вельми творчого процесу:

  1. Вибір місця. Краще, якщо це буде відкрита сонячна ділянка. Зверни увагу на рельєфи, можливо тобі не знадобиться створювати штучні схили, якщо такі знайдуться у межах твоєї території. Але не забувай, що потрібен зручний доступ з усіх боків для догляду за зеленими насадженнями.
  2. Підготовка основи. Спершу видали бур’яни, а далі знадобиться груба фізична сила, адже треба зняти 20–30 см родючого ґрунту по всій площі, бо це не просто клумба. На звільненому місці зроби дренаж, засипавши у яму биту цеглу чи гравій або щебінь. Той об’єм землі, що вийняла, змішай з піском для кращого проникнення вологи.
  3. Розміщення каменів. Знизу став більші, й зменшуй розмір чимвище. Пересипай вільне місце між камінням тим ґрунтом, що вийняла з основи, роби стійку конструкцію, заглиблюючи камені у пухке середовище.
  4. Флористика. Саджай рослини групами, орієнтуйся на їхні вимоги щодо догляду, так буде легше підтримувати порядок, та й вигляд буде більш природний. Поєднуй екземпляри різної висоти, вибирай сорти з цікавим забарвленням, додай мох.
  5. Декорування та догляд. Встанови неприродні елементи, якими збираєшся прикрасити конструкцію: сонячні світильники, водоспад. Регулярно підживлюй та поливай, але не занадто, виполюй бур’яни, підрізай кущі, формуючи крону потрібної форми.

Щоб зробити ефектну альпійську гірку, доведеться попрацювати, але результат того вартий. Надихайся фотогалереями, яких багато в інтернеті. Завваж, велика чи маленька альпійська гірка, остаточного вигляду твоє творіння набуде не одразу, а коли рослини приживуться та розростуться, тож май трохи терпіння.

Avatar photo
24 записи

Про автора
Обожнюю дізнаватися щось нове. Вмію пояснювати складне простими словами. Повністю згодна з тим, що інформація ― найдорожчий ресурс у світі.
статті
Схожі записи
ДімПобут

Який гель для прання найкращий

7 Хв
Який гель вибирати для прання білого, кольорового чи дитячого одягу.
ДімПобут

Які сковорідки найкращі за покриттям та призначенням

10 Хв
Розповідаємо про особливості покриття сковорідок, їх сумісність з різними видами плит.
ДімСад

Як доглядати за орхідеєю до та після цвітіння

10 Хв
Розповідаємо, як правильно доглядати за орхідеєю, щоб вона регулярно радувала цвітінням.
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
ДобіркиДімСад

Город на підвіконні: добірка корисних штук для розсади