Гайд покупцяДогляд за обличчямКраса і здоров'я

Як правильно підібрати тональний крем для обличчя: покрокова інструкція

6 Хв

Розповідаємо, як обрати ідеальний тональний крем під твій тон шкіри.

Вибір тонального засобу — це надважливий етап підготовки до макіяжу, адже це його основа. Правильно підібраний тональний засіб може підкреслити твою природну красу, вирівняти тон шкіри та приховати певні недоліки. Водночас, хибний вибір може їх підкреслити та викликати подразнення.

Ми підготували для тебе гайд, як правильно підібрати тональний засіб для обличчя індивідуально під свої потреби. Нумо хутчіш розбиратися.

Також буде цікаво

Крок 1: Визначаємо свій тип шкіри

Визначаємо свій тип шкіри

Підбирати тональний засіб індивідуально під свій тип шкіри важливо не лише для краси, але і для здоровʼя. На ринку є універсальні тональні засоби, які можна використовувати для будь-якої шкіри та засоби для конкретного типу шкіри. Ми рекомендуємо обирати другий варіант, адже саме такі продукти враховують всі особливості та задовольняють потреби конкретного типу шкіри. До того ж, часто такі тональні засоби виконують не лише естетичну функцію, але і доглядають за шкірою обличчя.

  • Суха шкіра. Суху шкіру потрібно постійно зволожувати для того, щоб вона не лущилася та не зʼявлялося відчуття стягнутості. Саме тому обирай тональний крем, у складі якого є натуральні олійки, рослинні екстракти чи гіалуронова кислота. Їх маркують словами «moisturizing» та «hydrating». Також можна обрати засоби з вологим покриттям — з поміткою «dewy» та з атласним покриттям — «silky». Також хороший варіант засоби з сяючим фінішем. Їх позначають як «illuminating», «radiant», «glow» та «luminous».
  • Жирна шкіра. Для жирної шкіри обирай легкий по текстурі тональний засіб з матуючим фінішем, щоб позбутися жирного блиску. Такі засоби позначають словами «matte», «mattifying», «shine control», «oil control». Вони мають в складі абсорбуючі компоненти, які поглинають зайвий жир. Також в них часто є цинк, сірка та вітаміни групи В, які допомагають шкірі залишатися здоровою. Рекомендуємо також обирати продукти з позначкою «oil-free» — це формули без олій. Якщо у тебе великі пори, їх добре маскують засоби з blur-ефектом.
  • Проблемна шкіра. Проблемна шкіра дуже чутлива, тому в цьому випадку потрібно дуже пильно підбирати засіб за його складом. Щоб уникнути висипань та запалень, в складі тонального засобу обовʼязково мають бути антибактеріальні та протизапальні компоненти, а також захист від ультрафіолету. Текстура тонального засобу для проблемної шкіри має бути максимально легкою й не відчутною на обличчі. Цим характеристикам найкраще відповідають продукти від аптечних брендів косметики. 
  • Комбінована шкіра. Комбінована шкіра особлива тим, що деякі її  ділянки можуть бути схильні до сухості, а інші — до жирності. Зазвичай жирні ділянки припадають на так звану Т-зону — лоб, ніс та іноді підборіддя. Для комбінованої шкіри найкращим варіантом буде крем з компонентами, що поглинають зайвий жир з обличчя — цинк та тальк. Водночас, у складі засобу обовʼязково мають бути компоненти, що доглядають за шкірою та подбають про її здоровʼя — вітаміни, рослинні екстракти та гіалуронова кислота. Найкращим варіантом буде крем з оксамитовим матовим або напівматовим фінішем. Їх позначають словами «velvet matte» та «demi/semi-matte».
  • Нормальна шкіра. Для цього типу шкіри найлегше підібрати тональний засіб, адже підійде будь-який з універсальних кремів. Також чудово підійдуть ВВ-креми, які лише трошки вирівнюють тон обличчя, а не перекривають його.

Крок 2: Визначаємо підтон шкіри 

Визначаємо підтон шкіри

За глибиною кольору шкіра буває:

  • Дуже світла.
  • Світла.
  • Середня.
  • Темна.

За підтоном шкіра буває:

  • Тепла.
  • Холодна.
  • Нейтральна.

Як визначити свій підтон: 

  • Приклади аркуш паперу. Поглянь при денному світлі на своє обличчя, приклавши до нього білий аркуш паперу. Аркуш має холодний підтон, тому, якщо твоє обличчя здається тобі жовтуватим чи персиковим на його фоні, значить у тебе теплий підтон. Якщо ж твоє обличчя на тлі аркушу має трохи синій чи рожевий відтінок — значить підтон холодний. Буває так, що немає рис ані теплого підтону, ані холодного. В такому випадку підтон визначається як нейтральний.
  • Колір вен. При денному світлі поглянь на колір своїх вен на запʼясті. Якщо твої вени мають синій чи фіолетовий відтінок — у тебе холодний підтон шкіри. Якщо ти побачиш, що вени зеленуваті чи оливкові, це означатиме, що твоя шкіра має теплий підтон.
  • Золото. Спробуй приміряти на себе прикраси з жовтого та з білого золота. Якщо тобі більше пасує перший варіант — у тебе теплий підтон, а якщо другий — підтон холодний. Якщо і жовте, і біле золото пасує тобі однаково, у тебе нейтральний підтон шкіри.

Виробники тональних засобів маркують підтони літерами:

  • Теплий — W (warm) або Y (yellow).
  • Холодний — C (cold) або P (pink).
  • Нейтральний — N (neutral).

Крок 3: Чи важливий захист шкіри від зовнішніх факторів?

Чи важливий захист шкіри від зовнішніх факторів

Так, важливий. Перш за все, шкіру обличчя необхідно захищати від шкідливого впливу сонячних променів не лише влітку, а цілий рік, адже навіть взимку обличчя залишається відкритим. Це допоможе уникнути гіперпігментації шкіри, її передчасного старіння та навіть раку шкіри.

Сучасний ринок тональних засобів пропонує широкий вибір продуктів з захисними функціями. Засоби з позначками «SPF», «PA» та «broad spectrum» захищають шкіру від сонця. Також є засоби з функцією «anti-pollution», які створюють захист від забрудненого міського повітря. Якщо ти багато працюєш за компʼютером, рекомендуємо тональні засоби з позначкою «HEV light» — від синього світла екранів електронних пристроїв. 

Крок 4: Чи важлива стійкість тонального засобу?

Чи важлива стійкість тонального засобу

Якщо ти надаєш перевагу дуже стійким тональним засобам, які після нанесення не потребують корекції протягом дня, обирай креми з позначкою longwear long-lasting. Зверни увагу на те, що легкої текстури та натурального вигляду від таких тональних засобів не варто очікувати, тому це чудовий варіант для вечірніх святкових макіяжів.

Більш природно виглядають та більш комфортно відчуваються на шкірі тональні засоби, які маркують словами lightweight, sheer та weightless. Це менш стійкі тональні сироватки, тональні флюїди та кушн. До речі, кушн має дуже зручний формат — це кейс з губкою, просякнутою тональним засобом. Його зручно носити з собою, адже він компактний та не проливається. 

Крок 5: Чи важливе маскування недоліків шкіри?

Чи важливе маскування недоліків шкіри

Якщо для тебе важливо, щоб тональний засіб маскував різноманітні недоліки шкіри, тобі потрібен продукт з позначкою full coverage. Вони мають щільне покриття, тому добре маскують пігментні плями, синці під очима та почервоніння.

Крок 6: Врахуйте пору року

Врахуйте пору року
  • Осінь-зима. В холодну пору року чудово підійдуть щільні засоби з вітамінами, рослинними екстрактами, маслами, які захистять шкіру від пересушування та від лущення. Обирай колір тонального засобу під свій природний тон.
  • Весна-літо. Коли потеплішає, рекомендуємо обрати більш легкі по текстурі тональні засоби для обличчя. Вони не обтяжуватимуть шкіру та не викликатимуть дискомфорту. Колір засобу на літо підбирай під свою засмагу.

Додаткові рекомендації , щоб обрати тональний крем

Додаткові рекомендації

Якщо тобі потрібен тональний засіб на всі випадки життя, рекомендуємо обирати формат крему. Ця текстура класична та універсальна, тому підходить майже всім типам шкіри. Тимпаче, що крем можна як наносити тонким шаром, так і щільно нашаровувати.

Для маскування вікових змін на обличчі — зморшок, рекомендуємо обирати крем з гіалуроновою кислотою в складі. Вона надасть ліфтинг-ефекту та зволожить шкіру обличчя. 

Звертай увагу на фініш тонального засобу. Жирній шкірі протипоказані креми з сяючим фінішем, а сухій — з матовим. 

Якщо у тебе комбінований тип шкіри з дуже вираженою різницею типів шкіри — деякі ділянки дуже сухі, а деякі дуже жирні, — обери два креми окремо під кожну ділянку.

Обери свій тональний крем на MAUDAU:


Бажаємо краси та здоровʼя.

Авторка M Journal Вероніка Понуляк
48 записи

Про автора
Філософиня, танцівниця, музикантка, викладачка і амбасадорка пізнання. Обожнюю дізнаватися про щось нове для себе і розбиратися у цікавих темах, у тому числі — історіях смачних коктейлів.
статті
Схожі записи
Манікюр/педикюрКраса і здоров'я

Зимовий манікюр 2024-2025: ідеї сучасного дизайну нігтів

9 Хв
Ділимось ідеями, як вибрати свій особливий зимовий дизайн нігтів 2024-2025
Догляд за обличчямКраса і здоров'я

Як визначити тип шкіри обличчя

8 Хв
Розповідаємо про важливість догляду за шкірою за її типом та даємо покрокові рекомендації, як визначити тип шкіри обличчя в домашніх умовах
Догляд за обличчямКраса і здоров'я

Що таке кушон та як його вибрати

5 Хв
Розповідаємо, що таке кушон для обличчя та найцікавіші штуки про нього
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупцяДогляд за волоссям і зачіскиКраса і здоров'я

Як правильно мити голову: помилки та поради щодо догляду