Гайд покупця

Як пакувати подарунки, щоб не зійти з розуму

9 Хв

Зібрали ідеї пакувань, що зроблять твій презент ще крутішим.

Ідей пакування подарунків купа та кожного року з’являються нові цікаві тренди. Хоч основна мета лишається незмінною: зробити подарунок особливим. Унікальний досвід, який здобуваєш, обережно знімаючи обгортку чи нещадно роздираючи її на шматки, формує ті самі неймовірні враження, які і є справжніми індикаторами свята.

Тож гайда вчитися дарувати не просто речі, а емоції в гарній обгортці.

Як упакувати пляшку на подарунок

Пляшечка елітного алкоголю — чи не найуніверсальніший варіант подарунка. Знаючи смаки близької людини, можна влучно залетіти в її особистий топ лист новорічних сюрпризів. Втім просто подарувати пляшку — це вже не так цікаво. Маємо кілька ідей, як через пакування передати особливий настрій та підвищити градус приємних емоцій.

Використовуй папір

Найпростіший варіант — узяти крафтовий чи гофрований папір, яким обгортають усю пляшку, закріплюючи на дні, верхівці та зрізах скотчем. Папір рівно лягає на основу, а частину з горлом можна лишити відкритою: тоді вона буде мати форму тубуса. Його можна використати як вазу, поклавши всередину квіти, гілочки, ягоди, мішуру та інший декор. Або стягнути та зав’язати на бант.

@mama_mila_

How to wrap a bottle 🎁 this wrap can be used on circular or square bottles to wrap them perfectly every time. The slits in the paper help the paper fold neatly when you tie the ribbon around it 💝 #christmas2022 #christmastok #giftwrapping #giftwrap

♬ R o c k i n A r o u n d – phoebe • 90k

Необрізаний папір можна зім’яти за формою горла, зафіксувати шпагатом та прикрасити. Наймінімалістичніший формат такого пакування — це пляшка в крафтовій обгортці, перев’язана яскравою широкою стрічкою з написаним від руки побажанням. Виглядає дуже стильно й самодостатньо.

З верхньою частиною паперу на пляшці можна зробити купу цікавих маніпуляцій:

 • відгорнути й лишити пакування відкритим, щоби було видно корок;
 • порізати на тонкі довгі стрічки а-ля серпантин і зібрати вкупу;
 • сформувати фігурний бант-гофре.
@effectivespaces

Which do you prefer? #wrappinggifts #wine #fypシ

♬ Pieces (Solo Piano Version) – Danilo Stankovic

Пакувальні пакети

Для пляшок виготовляють спеціальні довгасті пакетики, куди вони зручно поміщаються. Та це не завжди має той вигляд, який буде створювати емоцію свята. Кілька ідей, як прикрасити таке пакування вручну:

 • Аплікація. Звичайний пакет із крафт-паперу стилізуй під новорічну тварину. Спереду наклей мордочку з кольорового паперу — як на відео нижче. Замість носика можна зробити помпон. Роги та вушка краще підсилити картоном, аби вони не зламалися. У такий спосіб можна зробити будь-кого — від Санти до полярного ведмедя.
@asuamericareads

Make a reindeer using a paper bag! It’s a super cute and easy craft for the holiday season!!! ❄️🎅☃️ #asuamericareads #reindeer #holidaycraft #fyp

♬ Rudolph The Red Nosed Reindeer 2 – 30 sec – BluetimelessMusic
 • Штампування і трафарети. Однотонні пакети можна зробити яскравіше, купивши в магазині канцелярії дитячі штампи і трафаретки. Або ж зробити їх власноруч за допомогою гумки для олівців і картону. Малюнок переносимо фарбою на папір: за допомогою відтисків, з аерозольного балона тощо.
 • Клейкі стрічки, наклейки. Для прикрашання подарункового пакета підійдуть будь-які штуки на клею — кольоровий скотч, стрічка васі, малярка, набори наклейок. Класно виглядає комбінація яскравих смуг на білому пакеті, що імітує карамельну тростину.

Текстиль та плетені речі

Тут можна використати прийоми з паперових пакувань: наприклад, обмотати тканиною та зафіксувати стильними стрічками, шпагатом чи булавками, аби це все добре трималося. Необроблені краї чудово вписуються в концепцію новорічного декорування. Їх гармонійно доповнюють традиційні символи свята — хвоя, ягоди, шишки, конфеті.

Інший формат — чохол. Якщо маєш натхнення та хист до швейної справи, його можна зробити із сорочки чи светра. Перший варіант більш стриманий і формальний — чіткі лінії крою сорочки сприяють цьому. Другий навпаки — теплий, затишний, домашній.

Читай також: «Що таке вішліст і як його скласти»

@abcdiy

Turn your sweater into a perfect cozy gift bag for wine! Like a sweater for your bottle 🍾🥰 #festivefashion #learnontiktok #tiktokpartner

♬ Christmas Music(863539) – Draganov89

Тож із чого почати:

 1. Обери светрик та відріж рукав.
 2. Заший нижню його частину. Особливо ретельно, бо плетене може швидко розійтися.
 3. За потреби дно можна ущільнити картоном.
 4. Розташуй усередині пляшку, затягни манжет, якщо він широкий, і прикрась: бантом, краваткою, стрічкою тощо.

Ще однією варіацією такого пакування є шкарпетка. Купи пару, і все, що лишиться — це помістити в одну з них пляшку та додати іншу замість банта.

@tanglewood_homes

Such a cute way to add a little extra to those bottles. Makes a great hosts gift too. Two giftts in one 👍 @tanglewood_homes #christmaswrapping #christmashostessgifts #wrappinggifts #christmasgiftideas

♬ All I Want for Christmas Is You – Mariah Carey

Подарункова коробка від виробника

Якщо не маєш часу на втілення цих креативних ідей, подарункові набори — це твоя тема. Тут чудово все: сам презент, естетична подача, вибір матеріалів (зазвичай це преміумсегмент). Деякі виробники роблять набори в екофрендлі стилі: застосовують дерево, мішковину, натуральні прикраси. До пляшки можуть бути додані аксесуари — фірмові склянки, каміння для охолодження, штопор тощо.

Для елітної алкогольної продукції передбачені відповідні пакування — стильні, статусні, подекуди грайливі. Залежно від твоїх стосунків із тим, кому призначається пляшка, зможеш обрати те, що підкреслить потрібний меседж.

Як упакувати картину, книгу та купу інших штук

Для традиційних подарунків можна обрати традиційні пакувальні рішення, перевірені часом.

 • Коробка.

Ідеально підходить для будь-чого, адже вже має правильну форму. Всередині можна розмістити одну велику річ чи накидати багато приємних дрібничок. Якщо лишилося вільне місце, додай туди екостружки. Прикрасити можна пакувальним папером, листівкою та бантом зі стрічки тощо.

@kuriartdesigns

Christmas gift box packing😮‍💨🎄 thank you so much for your order Britt! 🤍 #tiktokineedyourhelp #christmasgifts #secretsantagift #christmascountdown #tiktokshop #christmastiktok #christmasgiftbox #christmasgiftidea #packanorderwithme #asmrorderpacking #packingorders #asmrpackaging

♬ original sound – KuriArtDesigns
 • Подарункові пакети.

Готові пакетики підходять для будь-якого подарунка. Їхня перевага в тому, що, окрім самої подарованої речі, можна потім використовувати й пакування: для зберігання речей, походів у магазин чи апсайклінгу — декорувати на свій смак і подарувати в ньому щось приємне ще комусь.

Також такий доробок можна зробити власноруч під розмір конкретного подарунка:

@thefoldinglady

How to make a paper bag #christmas #giftwrapping #giftideas #hack

♬ Christmas Is Coming – DM Production
 • Гарний папір.

Якщо не маєш коробки — не біда. Багато що з речей можна запакувати в подарунковий папір (картина, книга, одяг тощо). До стриманих крафтових варіантів можна додати трохи декору, а строкаті упаковки вже самі по собі доволі яскраві, тож із ними можна обмежитися мінімумом прикрас.

@beeandblooms

Replying to @K❤️ you can wrap any type of clothes without a box this way, hope this helps! #wrappinggifts #giftwrapping #wrapping #wrappinghacks #howtowrap

♬ original sound – Tracie Garrett | Gift Wrapper

Як упакувати подарунок специфічної форми

Здається, що запакувати габаритні презенти чи речі незвичної форми найважче. Та насправді все не так складно. Хапай лайфгаки, з якими велосипед чи гроші в подарунок будуть виглядати нестандартно й цікаво.

Більше світла!

Не варто купувати папір, якщо подарунок об’ємний чи габаритний — це не екологічно та б’є по бюджету, так і не даючи бажаного естетичного результату. Краще підсвіти його гірляндою: у хаотичному порядку розташуй діоди та закріпи все це скотчем чи волосінню. Візьми гірлянду, що працює від батарейок чи павербанку, аби не обмежуватися розетками — раптом подарунок захочуть випробувати не тільки в тій кімнаті, де ви зараз.

Зроби цукерочку

Зімітуй цукерку, огорнувши папером картонний тубус, всередині якого буде подарунок. Такі штуки є в продажу — їх використовують для зберігання плакатів. Можна купити з кришкою та без. Важливо залишити довгі краї обгортки по боках, аби можна було їх зібрати та перев’язати стрічкою.

На відео є креативніший варіант із додатковими вставками, які можна відривати. Та їх робити не обов’язково — цукерка й без того триматиме правильну форму.

@chicaandjo

Make custom English Christmas Crackers from cardboard tubes and giftwrap. Add snaps for an authentic pop and fill them with treats. Perfect stocking stuffers or party favors! #christmascracker #christmascrackers #poppingcrackers #christmascrafts #christmasfavors

♬ original sound – Chica & Jo

Коробка ласощів

Маєш бажання порадувати близьких грошовим подарунком — зроби це креативно. Візьми гофровані паперові формочки для капкейків різного розміру та кольору й замість тістечок зафіксуй у частині з них купюри. Розділи їх на кілька номіналів, аби було цікаво відшукувати всі складові, а не бачити одразу всю суму.

Іншу частину формочок використай для справжніх смаколиків: не обов’язково чаклувати над капкейками — це можуть бути невеликі шоколадки, льодяники, мандаринки. Присип усе мішурою з блискіток, гофрованого паперу, свіжих ялинкових гілочок тощо. Додай кілька фігурок: символ року, сніговик, ялинка. І гарнесенько упакуй усе це в підходящий за розміром коробок.

Простіший варіант кешбокса — це просто сховати гроші серед ласощів. Ось як на цьому відео:

@bykotakhati

Wow bestnya dapat duit & chocolates in one box😍🙈💕 #giftbox #giftboxbykotakhati #surprisedbox #gift #giftboxmalaysia #surprise #foryou #fypシ

♬ suara asli – LYRICS – LYRICS

Сфера з гофрованого паперу

Еластичні стрічки гофрованого паперу використовують для обмотування. З подарунка можна зробити справжню мумію, нарощуючи шари цього матеріалу. А якщо потрібно замаскувати презент, мотай доти, поки не зробиш сферу, періодично фіксуючи шари двостороннім скотчем. Склавши три подібних елементи та відповідно декорувавши, можна зробити сніговика із сюрпризом.

Як запакувати подарунки екологічно

Ламіновані види паперу одночасно й радують, і засмучують: виглядають супер, а переробці піддаються важко. І часто йдуть на смітник після розгортання, не переходячи на друге коло використання. Та не все втрачено. Кілька порад допоможуть тобі зменшити твій екологічний слід після свят.

 1. Обирай пакувальний папір, який можна повторно переробити — наприклад, крафт. Ресайклінгу підлягають деякі матові типи паперу без глянсового блиску та з трішки грубшою структурою.
 2. Використовуй папір та пакети з отриманих подарунків для пакування презентів друзям.
 3. Пакуй подарунки в газети, журнали, плакати, ноти, сторінки атласів чи великі мапи. Це може стати твоєю унікальною фішкою.
 4. Обійдися естетикою святкової стрічки з бантом, не купуючи папір для обгортки.
 5. Скористайся тканиною. Це можуть бути чохли з мішковини, мереживні відрізи, шматочки текстилю, декоровані квітами, сухоцвітом, сушеними ягодами та фруктами. Або ж пакування за японською традицією фуросікі — коли подарунок загортають у квадрат тканини вузликом.
 6. Візьми коробку, банку чи кошик із паперової лози та прикрась без використання обгорткового паперу. Усе це отримувач подарунка зможе використати повторно — для побутових потреб чи пакування власних презентів.
 7. Замість скотчу використовуй шпагат. Декоруй подарунок натуральними прикрасами. А побажання пиши на прив’язаній бірці без клею, аби все це було простіше переробити.

Зроби мить дарування дійсно особливою та незабутньою. Вдале пакування — це вже 50 % емоції від подарунка. Тож сподіваємося, що ти зможеш обрати щось цікавеньке з нашої добірки ідей. Радимо вдягнути сонцезахисні окуляри: палаючі очі та суперемоції можуть засліплювати.

33 записи

Про автора
Пройшла трансформацію з копі => в райтера: виявляється, якщо писати про цікаве – робота приносить задоволення. Вірю, що хороші тексти можуть змінювати. З MAUDAU заглиблююся в теми людських взаємин, смачної їжі, усвідомленого лайфстайлу. Маю корисливі мотиви, коли пишу про складне: трохи економлю на психологові. Кажуть, вмію жартувати, та це неточно.
статті
Схожі записи
Гайд покупця

Догляд за шкірою влітку: поради косметолога

6 Хв
Розпитали косметологиню, якою має бути літня scincare-рутина
Гайд покупця

Що зробити, щоб вдома не бувало безладу

4 Хв
Розповідаємо, які поради допоможуть підтримувати чистоту і майже не прибирати
Гайд покупця

Що треба знати про органічну побутову хімію

7 Хв
Зібрали плюси і мінуси органічних засобів для прання та очищення
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Добірки

Іграшки на Миколая та Новий рік