Гайд покупцяДогляд за обличчямКраса і здоров'я

Що треба знати про корейську косметику

15 Хв

Розповідаємо, чому всі про неї говорять, чи насправді вона така класна і як підібрати засоби для себе.

Корейська косметика викликала справжній фурор у б’юті-індустрії. Вона інноваційна, має власний підхід та філософію, а за відгуками деяких експертів та користувачів майже чудодійно впливає на шкіру обличчя, оновлюючи її, позбавляючи недоліків, зволожуючи й живлячи. Крім того, часто ці засоби мають яскравий та привабливий дизайн пакувань. І все це за доступними цінами.

Україну не оминуло захоплення азійськими б’юті-засобами. Найбільше прихильників вони завоювали серед молоді, але не тільки: багато косметологів, дерматологів та інших експертів також радять звернути увагу на корейський догляд.

Чому люди обирають корейську косметику

Корейська філософія краси має багатовікову історію і глибокі корені в культурі та традиціях країни. Ключові її принципи — гармонія та природність. Корейці вірять у необхідність підтримувати баланс і злагоду в стосунках між людиною і природою, усіма аспектами життя людини, а також різними частинами її зовнішності.

Гармонії, до речі, заведено дотримуватися і у стосунках між людьми. У корейській культурі важливо дослухатися норм та стандартів, що сприяють комфортній взаємодії. Це стосується одягу, вибору косметики, способу спілкування та інших аспектів життя. У культурі це відображається поняттями:

  • chung — чистота та природність;
  • seong — чесність та праведність;
  • hyo — приклад та вихованість;
  • yul — зовнішня привабливість;
  • su — вода, що символізує благополуччя та процвітання;
  • seon — духовна гармонія.

У Кореї вважають, що краса повинна бути натуральною, тому їхні доглядові засоби мають допомагати підкреслити і зберегти природну естетику: щоб тіло, шкіра, волосся якомога довше залишалися молодими та були здоровими. Турбота про зовнішність обов’язково включає дбайливий підхід до здоров’я всього тіла та його підтримку.

Для корейців краса — це чиста шкіра, блискуче здорове волосся, природний макіяж, а також гармонійний стан душі.

Ще одна причина популярності корейської косметики в тому, що якісні та ефективні продукти часто можна придбати за нижчою ціною, аніж аналоги європейського чи американського виробництва.

Чому корейська косметика дешевша? По-перше, багато виробників працюють на великих обсягах, тож це дає змогу знизити витрати на матеріали, упаковку та виробництво. По-друге, Корея має великий внутрішній ринок із високою конкуренцією. Бренди змушені пропонувати доступні ціни, щоб зацікавлювати покупців.

З чого роблять корейську косметику

Важливо розуміти: те, що косметика створена в Кореї, не є автоматичним гарантом її якості. Як і європейська, українська, американська чи будь-яка інша, вона ділиться на мас-маркет, мідл та преміум сегменти. Корейську косметику також можуть виготовляти із неякісних матеріалів та складників. Відповідно, вау-ефекту від її використання отримати не вдасться.

Проте багато брендів дбають про свою репутацію. Це відгукується їх філософії про гармонію в стосунках з іншими людьми та світом. Зокрема через це значна увага приділяється якості сировини.

Склад корейської косметики

Як правило там є екстракти рослин, трави, фрукти, гриби, зелений чай, алое вера, рожевий гідролат, рис, женьшень, глина, мукоцин (слиз равликів) тощо. У більшості засобів присутня гіалуронова кислота, яка сприяє покращенню еластичності шкіри і зменшенню появи зморшок, адже має потужну властивість зволожувати й утримувати вологу.

Часто застосовується ніацинамід (вітамін В3). Він сприяє вирівнюванню тону шкіри, зменшенню почервоніння, звуженню пор і покращенню текстури. У складі часто можна побачити вітаміни С, Е і В5. Вони допомагають у боротьбі зі старінням шкіри, вирівнюють тон і покращують текстуру.

Поширені складники:

  • гідрогелі — гелеподібні плівки, насичені корисними інгредієнтами, що активно зволожують і живлять шкіру;
  • есенції — концентровані сироватки, які допомагають вирівняти тон шкіри, зменшити ферментацію і покращити текстуру.

Певною мірою корейська косметика має унікальний вплив через те, що бренди використовують нетипові натуральні інгредієнти, а часто й такі, які недоступні конкурентам з інших країн. Серед них:

  • червоний женьшень — потужний антиоксидант, заспокоює шкіру, зволожує, покращує еластичність;
  • екстракт ожини — містить багато антиоксидантів і вітамінів, що допомагають боротися зі старінням шкіри, вирівнюють тон, покращують текстуру, сприяють зволоженню;
  • золото для підтягування шкіри, наданню їй сяйва, покращення еластичності: воно має антибактеріальні властивості;
  • екстракт кавуна — містить велику кількість вітаміну С, антиоксидантів та амінокислот, які зволожують шкіру, зменшують почервоніння, покращують загальний стан;
  • екстракти водоростей (спіруліна, хлорела) — містять вітаміни, мінерали та амінокислоти. Живлять шкіру, зволожують.

Ще одна «фішка» корейської косметики — ферментовані інгредієнти: галактомісес (ферментований екстракт дріжджових грибів) ферментовані екстракти рису, квасолі, грибів тощо. Вони покращують текстуру шкіри, стимулюють клітинне відновлення та зменшують запальні процеси.

Обираючи основу для косметичних засобів виробники орієнтуються на традиційну медицину (передбачає застосування натуральних інгредієнтів), інновації та наукові дослідження, функціональність і комплексність. Останнє означає, що корейська косметика комплексно доглядає за шкірою, тобто засоби поєднують у собі зволоження, захист від сонця, вирівнювання тону тощо. Цього вдається досягти саме завдяки застосуванню нетипових комбінацій активних інгредієнтів.

Догляд по-корейськи

Кореянки та корейці ретельно підходять до турботи про свою зовнішність. Догляд за шкірою в них включає регулярне використання якісної косметики, а також здоровий стиль життя, харчування, підтримання гідробалансу й тонусу тіла. Саме завдяки комплексу дій вдається отримати найкращий результат.

@haoneoo

hi hi #koreanskincare #nightroutine #추천

♬ love you twice – HUH YUNJIN

Етапи корейського догляду за шкірою

Окрім складу, на ефективність корейського догляду впливає те, що він має поетапну систему застосування засобів. Найвідоміша — 10 кроків догляду:

1 – Гідрофільна олійка
2 — Пінка для вмивання
3 — Ексфоліант (ензими або кислоти для очищення пор)
4 — Тонер
5 — Есенція
6 — Серум
7 — Тканинна маска
8 — Крем під очі
9 — Крем для зволоження
10 — SPF або нічний крем

Розповідаємо про основні етапи.

  • Подвійне очищення.

Очищення багато важить, адже щоб активні компоненти кремів, сироваток, тоніків чи масок подіяли та дали потрібний ефект, спершу потрібно ретельно прибрати зі шкіри пил, бруд, мікроби та бактерії, макіяж чи його залишки.

Тому очищення проводять у два етапи.

Для нього використовують різноманітні засоби, наприклад, гідрофільну олію, що ефективно знімає навіть водостійкий макіяж і бореться з комедонами (чорними цятками) та легкий гель чи пінку, аби прибрати залишки забруднень. Такий підхід дозволяє глибоко очистити шкіру — а це важливо, щоби підтримувати її здоровий стан.

Корейські гелі для очищення обличчя зазвичай мають легку текстуру, яка перетворюється на піну під час контакту з водою. Вони діють дбайливо, тож підходять власникам чутливої шкіри.

Ензимна пудра — м‘який засіб для очищення шкіри. Це порошок, який унаслідок контакту з водою перетворюється на піну або гелеподібну субстанцію. Ензими (папаїн, бромелаїн чи інші фруктові ферменти) допомагають розщеплювати білки і змертвілі клітини шкіри, завдяки чому покращують текстуру і вирівнюють тон. Така пудра допомагає регулювати кількість себуму, що виробляє шкіра, та позбутися чорних цяток.

Цікавий нюанс у тому, що корейський догляд передбачає не тільки застосування відповідних продуктів, але й те, як ними потрібно користуватися.

@danicolexx

Part 1 | Korean beauty tips that should be in your skincare routine ✨ #kbeautytips #koreanskincareroutine #kbeautyhacks #tiktokskincare #koreanskincare #koreanskin #ricewater #snailmucin #skintok #kbeauty

♬ I Know (PR1SVX Edit) – Kanii

Наприклад, на очищення шкіри може впливати спосіб вмивання:

@chiara.sbardellati

Korean Tips #SkinCare #beautytips #beautytipsbychiara #koreanskincareroutine #skincarecleanser #blackheads #puntineri #pores #skincarehacks #viral #viralskincare #skintok #foryou #fyp #beauty #skincaretips

♬ I Ain’t Worried (From “Top Gun Maverick”) – Sunset Anthemz
  • Тонізування шкіри.

Багато людей дотримуються правильного очищення і зволоження шкіри, але ігнорують її тонізацію. А от корейці нею не нехтують.

Деякі тонери мають слабокислу формулу, що допомагає підтримувати природний pH-рівень шкіри. Це підсилює її бар’єрну функцію. Тонери допомагають підготувати шкіру до подальшого нанесення сироваток, есенцій, кремів, заспокоюють шкіру та зменшують запалення, подразнення.

Багато корейських тонерів мають додаткові властивості, такі як ексфоліація, освітлення, звуження пор, контроль виділення шкірного жиру тощо.

Тут блогерка ділиться лайфгаком, як ощадливо використовувати тонер:

@kbootyjenny

do more with less, c’mon now #skincarehack #koreanskincare #skincare101 #skincaretiktok #toner101

♬ Made You Look – Meghan Trainor
  • Сироватки та есенції.

Сироватки — це продукти, що містять високу концентрацію активних інгредієнтів. Легко і швидко засвоюються, глибоко проникають у шкіру. Есенції — це водно-гелеві продукти, які зазвичай застосовуються після очищення і перед нанесенням сироватки. Вони мають легшу текстуру, ніж креми й містять високу концентрацію активних амінокислот, пептидів, рослинних екстрактів тощо. Есенції зволожують і живлять шкіру, допомагають зміцнити її бар’єрну функцію і покращити загальний стан.

Ці засоби радять «закривати» кремом, тобто на них зверху можна опціонально наносити наступні продукти, якщо відчуваєш, що зволоження не вистачає.

Якщо маєш жирний тип шкіри, то можливо зволожувальний крем поверх серуму буде зайвим.

  • Креми та інші продукти для зволоження.

У корейському догляді це основні елементи турботи про шкіру. Вони є для зволоження, живлення, відновлення, регенерації, загоєння, вирівнювання тону, позбавлення від висипань тощо. За текстурою це можуть бути більш щільні креми або легкі флюїди. Популярністю користуються BB, що мають певний відтінок — їх використовують замість тонального крему.

Обов’язково повинен бути захист від сонця. Це останній етап нанесення доглядової косметики, наступним може бути лише макіяж. Користуватися SPF потрібно весь рік під час будь-якої погоди.

Про те, чому це необхідно і як його підібрати, ми розповідали тут.

  • Додатковий догляд

Маски для обличчя та губ, пілінги, тканинні, альгінатні маски, патчі, спеціалізовані засоби направленні на розв’язання конкретних проблем (наприклад, точковий SOS-крем від висипань).

@yejee.lee

10 Step Korean skincare routine 🤍 Remember to do what works best for you. #koreanskincare #10stepskincare #10stepskoreanskincareroutine #manyofactory #manyo #purecleansingoil #manyobifida #torriden #sulwhasoo #abib #roundlab

♬ original sound – YEJ

Попри популярність 10-крокового догляду, зараз набирає тренд Skip Care, який дозволяє багато з етапів пропускати. Він полягає в тому, щоб використовувати універсальні багатофункціональні продукти. Наприклад, коли один засіб може очищувати, зволожувати й тонізувати одночасно. Завдяки цьому можна «скіпнути» нанесення певних продуктів та заощадити на їх купівлі.

Наприклад, хороший санскрін може замінити денний крем та сироватку, а желе для обличчя (так, це такий косметичний засіб) виконує одразу три функції — зволожує, тонізує і готує до макіяжу.

До речі, ще один популярний наразі тренд у Кореї — Glass Skin, коли шкіра виглядає вологою, наповненою, зволоженою, блискучою — ніби осяйне скло.

@mcloving.friedrice

The only time I add/Change products in my routine is when I finish the whole bottle or it caused irritation (half my products r all gone so ima b trying out new stuff soon😊) Also PS I may start posting less since I’m focusing on quality instead of quantity (nd this is also a lil draining😅) I still luv u guys tho #sunscreen #cosrx #yesstyle #koreanskincare #acne #viral #skincare

♬ newjeans ditto pluggnb – mar3k!

Ранкова та вечірня доглядова рутина

Також догляд ділиться залежно від пори дня, коли його застосовують. Ранковий включає очищення від залишків нічних засобів і зайвого жиру, що виробляється шкірою протягом ночі. Зранку можна очищати обличчя просто пінкою або гелем, без гідрофільної олії чи бальзаму.

Наступним етапом буде тонер для зволоження шкіри — він допоможе підготувати її до подальшого догляду й мейку. Тонер може містити активні інгредієнти, що допомагають зменшити пори й заспокоїти шкіру. Після тонізування можеш наносити крем чи емульсію для зволоження. Або взяти зволожуючий легки крем з SPF — готово!

Важливо: якщо плануєш перебувати на сонці, не можна наносити на шкіру засоби, що в складі містять HA-, BHA- та PHA-кислоти, ретинол і його похідні.

Нічний догляд спрямований на те, щоб зняти з обличчя макіяж та бруд, який налипнув на шкіру впродовж дня. Варто використовувати бальзам, олію або міцелярну воду, а після — піну чи гель.

Після вмивання треба наносити тонер для зволоження і заспокоєння шкіри. Добре, щоб у його складі були інгредієнти, які сприяють регенерації і відновленню під час сну.

Вночі можна використовувати більш концентровані продукти — сироватки, есенції або нічні креми, що містять активні інгредієнти та проникають глибоко в шкіру. Перед сном варто наносити живильні креми або нічні маски (які зволожують, загоюють чи регенерують).

Проводити вечірню б’юті-рутину оптимально за 3-4 години до сну, щоби всі засоби ввібралися в шкіру. Якщо нанести крем й одразу лягти спати, то більша частина його залишиться на подушці.

Також догляд умовно поділяють на зимовий і літній. Взимку можна активно використовувати кислоти та ретинол, освітлюючі елементи. Але варто попіклуватися про зволоження шкіри, її живлення і підтримку бар’єрних функцій. Тому креми з церамідами актуальніші взимку, наприклад. Під час спеки акцент зміщують на себорегуляцію, захист від сонця та матування шкіри. Тут стануть в пригоді освіжаючі спреї з цинком та рослинними екстрактами. Сонцезахистом потрібно регулярно користуватися незалежно від пори року.

Поради, як обирати корейську косметику

Насамперед треба визначити тип своєї шкіри, виписати головні проблеми та визначити, які компоненти допомагають із ними боротися, а в ідеалі — проконсультуватися із косметологом. Перед покупкою радимо:

  1. Купуй косметику, яка буде вирішувати твій конкретний запит — боротися із висипаннями, матувати шкіру, захищати її від сонця, глибоко очищувати тощо. Це допоможе підібрати відповідний продукт. Якщо проблем декілька, то потрібен комплекс засобів — відштовхуйся від того, в якому форматі певні інгредієнти працюють краще. Наприклад, SPF добре захищає шкіру в форматі крему.
  2. Переглянь інгредієнти обраного продукту на наявність алергенів (якщо маєш алергію), а також компонентів, які допомагають розв’язувати твою проблему (наприклад, гіалуронова кислота для зволоження, алое вера для загоєння тощо).
  3. Тип шкіри. Спершу визнач свій (жирна, суха, комбінована, нормальна, чутлива), а потім звертай увагу на те, для якої шкіри призначений кожен продукт.
  4. Тестуй. Спершу візьми тестери або придбай мініатюри продуктів. Якщо ефект подобається, підходить, не викликає алергії — бери повномірний формат. До речі, забиті та розширені пори — це теж різновид алергії.
  5. Досліджуй. Переглянь відгуки, рейтинги й репутацію виробника, щоби переконатися в його надійності. Також варто звертати увагу на відгуки щодо конкретного продукту, бо навіть у найкрутіших брендів бувають невдалі лінійки.

Наведемо список виробників, що мають гарну репутацію та багато схвальних відгуків від користувачів.

Бюджетні корейські бренди:

  • COSRX. Має ефективні продукти для шкіри з акне та іншими проблемами.
  • Innisfree. Екологічно чиста косметика для догляду за шкірою, волоссям і тілом, а також декоративна.
  • Etude House. Бренд, відомий яскравими і грайливими упаковками. Має широкий вибір доглядової і декоративної косметики.
  • TonyMoly. Ще один бренд із цікавими пакуваннями. Виробник пропонує різноманітні продукти для догляду за шкірою обличчя і тіла — креми, маски й патчі для очей.
  • Missha. Бренд, що насамперед відомий своїми кремами BB і CC, які допомагають вирівняти тон шкіри, та кушонами. Має широкий вибір декоративної і доглядової косметики.
  • The Face Shop. Цей бренд пропонує різноманітні продукти для догляду за шкірою обличчя і тіла (тоніки, сироватки, креми). Також мають декоративну косметику з природними інгредієнтами.

Корейські бренди мідл-сегмента:

  • Знову COSRX. Хоча його і відносять до бюджетних виробників, він має певні лінійки середнього цінового діапазону.
  • Laneige. Відомий продуктами для шкіри й макіяжу. Пропонує високоякісні креми, сироватки, маски тощо.
  • Klairs. Розробляє продукти для чутливої шкіри на основі натуральних інгредієнтів. Пропонує ніжні очищувачі, тоніки та креми.
  • Neogen. Спеціалізується на інноваційних якісних продуктах догляду за шкірою (пілінги, сироватки та маски) з дбайливими формулами.
  • Benton. Пропонує широкий асортимент засобів для догляду за шкірою, включаючи креми, маски й сироватки, славиться гарними складами.

Корейська косметика преміум-сегмента:

  • Sulwhasoo. Відомий продуктами на традиційних корейських травах і інгредієнтах (креми, сироватки й маски).
  • Hera. Відомий продуктами для макіяжу та догляду за шкірою (тональні засоби, помади, пудри тощо).
  • History of Whoo. Пропонує креми, сироватки, тоніки й маски з високоякісними інгредієнтами.
  • SU:M37. Інноваційний бренд, що створює продукти на ферментах і пробіотиках. Пропонують сироватки, креми, маски, які сприяють зміцненню і регенерації шкіри.

Бонус від MAUDAU — список продуктів, потрібних людині з…

нормальною шкірою:

  1. гель або молочко з м’якими інгредієнтами, щоб уникнути пересушування шкіри;
  2. тонер, щоб забезпечити додаткову гідрацію і підготувати шкіру до подальших кроків;
  3. легкий зволожувальний крем або емульсія;
  4. захист від сонця.

сухою шкірою:

  1. м’який очищувальний бальзам або олія, які не висушують шкіру;
  2. тонер або міцелярна вода;
  3. зволожувальна сироватка або есенція зі складниками, що забезпечують інтенсивне зволоження і покращують бар’єрну функцію шкіри (продукти з гіалуроновою кислотою, пантенолом або алантоїном);
  4. крем або бальзам, що забезпечує інтенсивне зволоження та утримує вологу в шкірі (продукти з маслами — оливкова олія, масло ши, та вітаміном Е);
  5. сонцезахисний засіб.

жирною проблемною шкірою:

  1. гель або піна для жирної шкіри (варто, щоб у складі були зелений чай або саліцилова кислота);
  2. тонер з антибактеріальними й заспокійливими властивостями, що допомагають звужувати пори й контролювати вироблення шкірного жиру (продукти з екстрактом чайного дерева або гамамелісом);
  3. сироватка або есенція з інгредієнтами, що регулюють вироблення шкірного жиру, заспокоюють запалення і мають антибактеріальні властивості (продукти з ніацинамідом і екстрактом чайного дерева);
  4. крем із гелевою або водно-гелевою текстурою, яка зволожує без обтяження шкіри (продукти з гіалуроновою кислотою або алое вера);
  5. сонцезахисний засіб.

Наостанок

Корейські виробники постійно пропонують користувачам різноманітні новинки — наліпки з дієвими речовинами, які мають позбавляти від прищів за короткий час або пілінги, маски з киснем, пристрої для очищення шкіри, які дозволяють доглядати за шкірою в домашніх умовах, ніби в салоні.

Ці засоби, а точніше їхня дієвість та користь — причина багатьох суперечок та дискусій. Хтось вважає корейську косметику найкращою, а хтось — навпаки. Причина цього є те, що про неї ходить багато міфів.

Декілька найпопулярніших із них спростувала дерматологиня та косметологиня Анастасія Мельник:

«У корейську косметику додають гормони — ні.
Вона надто агресивна — ні, славу агресивної косметики більш обґрунтовано має американська.
Вона низькоякісна та виготовляється в невідповідних умовах (ні, але шанс потрапити на підробку або шахраїв є в будь-якому випадку, незалежно від країни виробника і бренду).
Тип шкіри і старіння кореянок інший, ніж в українок (це не має відношення до країни-виробника, потрібно орієнтуватися на конкретні інгредієнти).
У Кореї інші стандарти краси (так, але українки також прагнуть мати здорову, зволожену сяйнисту шкіру).»

У підсумку хочемо нагадати: під час вибору догляду орієнтуватися потрібно на свій тип шкіри, її потреби, проблеми. Не бійся експериментувати: ніколи не знатимеш, підходить тобі щось чи ні, не спробувавши. Обирай, тестуй, перевіряй — і насолоджуйся, коли знайдеш своє.

Якщо обирати засоби від перевірених виробників та не заощаджувати на доглядовій косметиці надмірно, можна за підйомний бюджет зібрати для себе багатоетапну систему догляду за шкірою обличчя та помітно покращити її стан і зовнішній вигляд.

176 записи

Про автора
Редакторка, авторка. Перекладаю зі складної на людську. Тестую на собі свідомі тренди, п'ю смачне вино, пізнаю нове та ділюся найцікавішим у статтях M Journal
статті
Схожі записи
Краса і здоров'яМанікюр/педикюр

Манікюр на День закоханих 2025: ідеї дизайну до Святого Валентина

8 Хв
Підібрали для тебе кілька крутих варіантів, які зроблять твої нігті магнетичним акцентом у святковому образі.
Краса і здоров'яОсобиста гігієна

Як правильно чистити зуби? 

9 Хв
Розповідаємо, як правильно чистити зуби протягом дня, щоб ротова порожнина була здорова, а посмішка красива.
МакіяжКраса і здоров'я

Що таке хайлайтер, як його вибрати та куди наносити

8 Хв
Розповідаємо, які види хайлайтерів бувають, як правильно підібрати, куди та яким способом наносити для ідеального макіяжу.  Ти завжди мріяла сяяти: натурально, як…
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупцяДогляд за волоссям і зачіскиКраса і здоров'я

Маски для волосся в домашніх умовах: як зробити