Розпитали досвідчених матусь, які штуки їм не знадобилися в пологовому будинку.
У цій статті:
Підготовка до появи малюка може викликати в майбутніх батьків багато переживань, особливо, якщо це перша дитина. Боротися з тривожністю та переживаннями може допомогти планування, у тому числі сумки в пологовий.
Раніше ми розповідали, що взяти в пологовий, щоб не забути нічого важливого. Цього разу ділимося списком речей, які можуть не знадобитися із собою і просто займати зайве місце в сумках.



Список у пологовий: що не варто брати із собою
Педіатр-неонатолог Марина Шакотько у своєму блозі поділилась, списком речей із власного досвіду, які не знадобляться породіллям:
- Будь-які імітатори грудей: силіконові накладки, пляшки.
- Молоковідсмоктувач.
- Подушка для годування – якщо прикладати дитину правильно, то вона не знадобиться.
- Велика кількість косметика для дитини. Потрібні лише рідке мило, засіб під підгузок та крем для зволоження.
- Різні аксесуари для малюка – щіточки, гребінці, ножички, косметичні палички. Останні лікарка узагалі радить не використовувати у догляді за дитиною.
@dr_shakotko #педиатр #педиатркиев #педіатр #педіатркиїв #педіатркиів #педіатрукраіна #пологи #речівпологовий #роды #списоквроддом
♬ оригинальный звук – dr_Shakotko
Також ми розпитали матусь із MAUDAU, що можна було не тягнути із собою в лікарню.
Дар’я Андріюк, бренд-менеджерка MAUDAU
Усе залежить від пологового, у якому ти будеш народжувати. Коли я збирала сумку, то передивилася сотні відеооглядів на YouTube і обирала ті предмети, які знадобилися в найбільшій кількості відео. Загалом, я дуже ретельно підійшла до формування списків.
Наприклад, мені не знадобились:
- Тарілка (водночас чашка, ложка і вилка були потрібні).
- Накладки на унітаз.
- Дитяча присипка та вушні палички — але вони знадобилися вже удома.
- Бритва.
- Пов’язка на очі для сну.
- Мікроклізма — але про всяк випадок вона має бути в аптечці.
З неочевидних речей, які мені дуже знадобилися в пологовому були:
- документи, адже я прямо там змогла оформити доньку й не бігати потім у РАЦС. До слова, зараз є програма реєстрації в пологовому ЄМалятко.
- Гігієнічна помада — бо губи пересихали неймовірно.
Дар’я Шовгеня, авторка M Journal
Є стандартний список того, що треба в пологовий — з нього можна половину викреслити, особливо таку велику кількість пелюшок.
У пологовому не знадобляться:
- Різні доглядові олійки.
- Молоковідсмоктувач, бо молоко приходить часто вже після виписки.
- Пляшечка. Мені вона не знадобилась. Тим паче у пологовому мені рекомендували годувати дитинку зі шприца, щоб не було звикання до соски.
- Іграшки — вони там узагалі не треба, хіба що для красивого фото. Та його можна зробити і вдома.
- Подушки дитячі та кокон.
- Косметика для дитини — бо шкіра дуже ніжна й перші рази треба мити її без мила, просто теплою водичкою. Повноцінне купання буде вже вдома.
- Гігієнічні прокладки я б замінила на спеціальні труси, що поглинають вологу — це найкраще, що може бути для мами після пологів.
- Якщо брати термометр, то краще інфрачервоний, безконтактний.



Що ще точно не варто брати у пологовий будинок:
- паніку,
- поганий настрій,
- страхи,
- переживання,
- “страшилки” про пологи від подруг та знайомих.
Усе це жодним чином не допоможе малюку з’явитися на світ швидше та легше. Лише навпаки – негативно впливатиме на стан породіллі. Тому не варто боятися: якщо є питання, які тебе турбують, проговорили їх зі своїм лікарем, чоловіком, мамою – людиною, яка має авторитет і досвід у цьому питанні.
У лікарні тебе супроводжуватимуть кваліфіковані фахівці, а поряд буде сім’я та підтримка. Запевняй себе у тому, що все буде добре.
У підсумку — брати із собою потрібно лише базові гігієнічні штуки, Що саме брати — краще попередньо проконсультуватися із пологовим, у якому збираєшся народжувати, які штуки тобі обов’язково знадобляться, адже багато клінік мають необхідні для породіллі речі в наявності, тож їх не потрібно докуповувати окремо.
Хоч не хочеться везти з собою надто багато речей, інколи варто перестрахуватися. Тим паче, що більшість речей з пологового, якщо не знадобляться одразу, то рано чи пізно матуся все одно знайде їм застосування у догляді за немовлям.
Точно варто залишити вдома іграшки, аксесуари та забавки, адже красиві фото та відео на згадку про перші дні материнства можна буде зробити і вдома.