Гайд покупцяДогляд за обличчямКраса і здоров'я

Патчі під очі: як користуватись

9 Хв

Розповідаємо, що таке патчі, як користуватися патчами, які види існують та як вибрати патчі під очі.

Патчі для очей швидко завоювали популярність у світі краси, сьогодні їх використовують жінки по всьому світу. Ці наліпки у формі півмісяця – ефективні та стали незамінним засобом для експрес-догляду. Проте, щоб досягти бажаних результатів, важливо знати, як правильно клеїти патчі під очі та які саме. Хоча процес використання не є складним, існують певні нюанси, які варто враховувати, як і у випадку з будь-яким іншим косметичним продуктом і точно знати як накладати патчі під очі.

Також буде цікаво

Що таке патчі

Що таке патчі

Патчі — це б’юті-засіб у вигляді напівкруглих гладких накладок, просочених зволожувальними й охолоджувальними компонентами. Вони зазвичай містять активні інгредієнти, наприклад, гіалуронову кислоту, пептиди, вітаміни та натуральні екстракти.  

Придумали патчі у Південній Кореї, яка славиться інноваціями в б’юті-індустрії. До речі, саме тут розробляють різні новинки доглядової та декоративної косметики — тканинні маски, скраби, сонцезахисні креми на сучасних фільтрах та багато іншого. 

Слово “patch” перекладається з англійської як “латочка”, а сам термін “патч” походить з комп’ютерної сфери, де означає швидке усунення дефектів. Тому назва чудово підійшла для наліпок під очі, які діють як експрес-засіб й усувають багато проблем.

Навіщо потрібні патчі під очі?

Шкіра під очима дуже тонка та чутлива, тому перші ознаки старіння, втоми та стресу з’являються саме в цій зоні. Патчі допомагають зволожити шкіру навколо очей, підвищити її тонус, розгладити неглибокі зморшки, усунути темні кола та зменшити набряки. Ще вони заспокоюють та усувають відчуття стягнутості або сухості.

Патчі для очей працюють на:

  • зволоження;
  • розгладження дрібних зморшків;
  • зменшення набряків;
  • поліпшення текстури шкіри;
  • живлення;
  • освітлення темних кіл;
  • захист від ультрафіолетового випромінювання;
  • зменшення пігментації;
  • зміцнення шкіри;
  • поліпшення тонусу;
  • звуження пор.

Види патчів під очі

Види патчів під очі

За складом і ефектом патчі поділяються на кілька типів: гідрогелеві, колагенові, силіконові, тканинні та з мікроголками. Крім того, ще існують одноразові та багаторазові патчі. 

Гідрогелеві патчі — містять гіалуронову кислоту, яка утримує вологу, а ще пептиди, мікрочастинки омолоджувальних речовин, нікотинову та аскорбінову кислоти. Такий склад стимулює вироблення еластину та колагену, що уповільнює передчасне старіння. Гідрогелеві патчі щільно прилягають до шкіри, створюють легкий компресійний ефект,  покращують мікроциркуляцію та поглинання поживних речовин. Головна задача цих патчів — зменшити видимість зморшок під очима.

Колагенові патчі — містять водорозчинний колаген. Він має виражений антивіковий ефект, згладжує зморшки та підтягує шкіру. Хоча ефект від них зазвичай триває лише кілька годин, цього достатньо для швидкого поліпшення зовнішнього вигляду перед важливою подією. Регулярне використання забезпечує більш стійкий і помітний результат, оскільки колаген сприяє відновленню шкіри та зволожує її зсередини.

Силіконові патчі — створюють плівку на шкірі з ефектом розгладження. Вони підходять не лише для ліфтингу нижньої повіки, але й для захисту шкіри під час фарбування вій, ламінування або нанесення макіяжу. Їх форма і зручне нанесення повністю відповідають контуру нижньої повіки.

Тканинні патчі — виготовлені з натуральної тканини (зазвичай бавовняної) і просочені кремом або гелем, що містить мінерали, вітаміни та сироватки. Оскільки тканинні патчі не утворюють плівку і не прилягають так щільно, як інші види, їх ліфтинг-ефект є незначним. Вони забезпечують короткочасне зволоження та живлення шкіри. 

Патчі з мікроголками — поєднують в собі домашній догляд і салонні процедури з “ін’єкціями”. Вони містять тверді активні речовини у вигляді мікроскопічних голок, які “проколюють” шкіру, проникаючи в глиб дерми та розчиняються там. Під час нанесення може відчуватися легке поколювання, яке швидко проходить. Після зняття патчів шкіра під очима стає рівною, свіжою та відновленою.

Як користуватися патчами?

Як користуватися патчами

Щоб отримати максимальний ефект від процедури, необхідно знати як користуватися патчами та як клеїти патчі під очі. Тримай покрокову інструкцію, як правильно наносити патчі під очі:

  1. зніми макіяж та ретельно очисть шкіру від бруду;
  2. нанеси тонер та сироватку, щоб посилити дію продуктів;
  3. акуратно дістань патчі з упаковки, а якщо вони в баночці — користуйся спеціальною лопаткою, яка йде в паковані;
  4. обережно приклади патчі під очі: вужча частина повинна бути ближче до носа, ширша — до зовнішніх куточків очей;
  5. патчі не потрібно наклеювати надто близько до зони росту вій;
  6. переконайся, що патчі щільно прилягають до шкіри без складок або бульбашок.
  7. витримай необхідну кількість часу;
  8. акуратно зніми патчі, починаючи з країв, не тягни шкіру;
  9. залишки засобу легенько вбий кінчиками пальців або промокни серветкою;
  10. нанеси улюблений зволожувальний крем.

На питання скільки часу потрібно тримати патчі – дасть відповідь інструкція на упаковці, оскільки різні типи продукту можуть мати різні рекомендації. Зазвичай, патчі тримають від 10 до 20, інколи — 30 хвилин. За цей період шкіра вбирає необхідні корисні речовини. Якщо тримати патчі довше, вони можуть висохнути та почати поглинати вологу зі шкіри, а отже — збільшувати час немає сенсу. Тому, завжди читай інструкцію.

Коли краще використовувати патчі — вранці чи ввечері?

Час використання патчів залежить від особистих вподобань і потреб у догляді за шкірою. Якщо потрібно швидко зняти набряки, освіжити шкіру, надати їй тонусу та підготувати до макіяжу — нанось патчі вранці. Ввечері вони — глибоко зволожать, заспокоять шкіру навколо очей та підготовлять її до відпочинку.

Щоб зрозуміти, коли краще використовувати патчі під очі саме тобі – спробуй використовувати патчі в різний період доби та спостерігай за реакцією шкіри.

Багаторазові патчі під очі, як користуватися

Багаторазові патчі для очей виготовлені з силікону або інших гіпоалергенних матеріалів. Тому їх легко очистити та  використати повторно. При регулярному використані такі патчі мають накопичувальний ефект. Їх використовують разом із додатковими доглядовими засобами: сироваткою або кремом. Багаторазові патчі краще зберігай у герметичному контейнері, щоб до них не потрапив зовнішній пил та інфекції. 

Де і як зберігати патчі?

Де і як зберігати патчі

Більшість патчів можна зберігати при кімнатній температурі разом з іншою доглядовою косметикою. Однак деякі з них, такі як гідрогелеві та колагенові патчі, рекомендується тримати в холодильнику для підсилення їхнього ефекту. Охолоджені патчі ефективніше зменшують набряки, розгладжують дрібні зморшки та покращують мікроциркуляцію крові.

Для досягнення найкращих результатів слід дотримуватися рекомендацій щодо зберігання, зазначених на упаковці. Використовуй патчі лише один раз, якщо вони одноразові.

Чому патчі під очі печуть?

Іноді патчі можуть викликати легке печіння через високу концентрацію активних інгредієнтів або підвищену чутливість шкіри. Якщо печіння не проходить або стає нестерпним — негайно знімай патчі та промивай очі водою.

Додаткові причини, чому може пекти під очима від патчів:

  • алергія на компоненти;
  • підвищена чутливість шкіри;
  • використання патчів після закінчення терміну придатності;
  • присутність синтетичних компонентів;
  • перевищення часу використання.

Які патчі найкраще знімають набряк?

Для зменшення набряків підходять гідрогелеві патчі з охолоджувальним ефектом або з кофеїном, екстрактом зеленого чаю чи огірка.  Також ефективними будуть патчі з чаєм каркаде та відновлюючі патчі з екстрактом лотоса. 

Уникай патчів зі зволожуючим ефектом, оскільки вони можуть навпаки збільшувати набряки. Патчі для очей з екстрактом календули або алое матимуть заспокійливий ефект, а ще допоможуть її розгладити.

Як часто можна використовувати патчі для очей?

Як часто можна використовувати патчі для очей

Зазвичай, патчі можна використовувати 2-3 рази на тиждень. Деякі зволожувальні варіанти підходять для щоденного застосування, тоді як антивікові або з ефектом ліфтингу — краще використовувати рідше.

Чітких правил, як часто використовувати патчі під очі немає — все залежить від індивідуальних потреб. Дехто використовує їх перед важливими подіями, щоб швидко відновити шкіру та освіжити погляд. Інші можуть наносити патчі щодня, особливо якщо є конкретні проблеми: зморшки, набряки або темні кола під очима.

Для молодої шкіри рекомендують використовувати патчі один раз на тиждень. Для зрілої — краще застосовувати через день, щоб ефект був помітнішим.  Для чутливої шкіри — почни з одного використання на тиждень, щоб перевірити реакцію. Якщо все добре, поступово збільшуй частоту за необхідністю. Стеж за реакцією шкіри: з’являються ознаки подразнення або сухості — зменшуй частоту або зовсім припиняй використовувати продукт.

Щоденне використання патчів може нашкодити: шкіра припинить самостійно виробляти необхідні речовини, якщо буде постійно отримувати їх ззовні. Крім того, надмірна кількість активних інгредієнтів перевантажить шкіру. Зазвичай два-три дні достатньо для того, щоб шкіра переробила отримані компоненти та була готова до нової порції підживлення.

Хороший підхід – використовувати патчі курсом протягом 1-2 місяців з перервами між підходами. 

Як обрати патчі під очі?

Як обрати патчі під очі

Сучасний ринок косметичних засобів пропонує вибір патчів для очей на будь-який запит. Але знайти ідеальний варіант може бути складно. Щоб не загубитися в різноманітті, слід орієнтуватися на основну проблему, яку хочеться вирішити. 

Типи патчів за їх призначенням:

  1. Живлення — ці патчі зазвичай містять ретинол, плаценту та рослинні екстракти. Вони спрямовані на комплексне оздоровлення шкіри та боротьбу з віковими змінами.
  2. Зволоження — швидко насичують шкіру вологою та корисними речовинами, усувають ознаки втоми й надають очам свіжий вигляд.
  3. Регенерація (відновлення) — стимулюють природне омолодження шкіри на клітинному рівні. Основні інгредієнти: колаген, пептиди, екстракти женьшеню, ехінацеї та ікри.
  4. Розгладження зморшок — діють подібно до ботоксу, частково блокуючи міміку, що дозволяє шкірі відпочити. Основні складники: колоїдне золото, гіалуронова кислота, колаген.
  5. Дренаж — допомагають усунути набряклість і темні кола під очима.

Отримавши цю корисну інформацію, завітай на MAUDAU та обери патчі для очей, які найбільше підходять тобі:


Патчі для очей — це зручний та дієвий спосіб покращити стан шкіри навколо очей в моменті або накопичити довготривалий ефект. Тепер, коли є повне розуміння, як накладати патчі під очі й знання, що це не просто наліпити та забути — твої очі вже ніколи не будуть виглядати замореними, навіть після безсонної ночі.  Патчі під очі — забезпечать свіжий погляд, комфорт та підсилять дію щоденного догляду. Обирай патчі відповідно до потреб і очікуваних результатів, використовуй за інструкцією та отримуй задоволення від ефекту. 

Дар'я Шовгеня, авторка M Journal
27 записи

Про автора
Журналістка, копірайтерка, на порозі в SMM та майбутня психологиня. Люблю читати, писати та бути в курсі новин. Улюблені теми — ментальне здоров'я, дитяча психологія, саморозвиток, їжа, вино та подорожі. Встаю лише після третього дзвінка будильника, бо весь світ — театр.
статті
Схожі записи
Догляд за волоссям і зачіскиКраса і здоров'я

Як відростити волосся в домашніх умовах

7 Хв
Розповідаємо, як швидко відростити волосся в домашніх умовах, щоб воно було гарне та здорове
Догляд за обличчямКраса і здоров'я

Тейпування обличчя: схеми тейпування та як правильно робити?

5 Хв
Розповідаємо, як правильно накладати тейпи на обличчя, щоб тейпування принесло максимум користі
Догляд за волоссям і зачіскиКраса і здоров'я

Топ-10 найкращих шампунів для волосся

10 Хв
Якісні шампуні для волосся у догляді – це ключ до красивої шевелюри, а як наслідок – стильних зачісок та відмінного настрою
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупцяКраса і здоров'я

Що таке бади