НапоїПродукти

Чим відрізняється мінеральна вода від питної?

6 Хв

Розповідаємо, що таке мінеральна вода та чим вона відрізняється від звичайної.

У повсякденному житті не всі звертають увагу на те, яку воду пʼють. І дарма, адже це може впливати на їхнє здоровʼя. Річ у тім, що питна й мінеральна вода мають різний склад та призначення. 

Детально розберемося, яку воду краще вибрати для щоденного споживання, а яку варто пити обережно.

Також буде цікаво

Що таке мінеральна вода?

Що таке мінеральна вода?

Мінеральна вода — це вода, збагачена різноманітними корисними для здоров’я мікроелементами та мінералами. Серед них є калій, магній, кальцій, натрій, сульфати, бікарбонати та фториди. Така вода нормалізує роботу травної та серцево-судинної систем організму, а також зміцнює кістки. Мінералка буває газована та негазована.

Мінеральна вода буває природна, тобто містить мінерали зі свого природного середовища, та штучна — це звичайна питна вода, в яку додали мінерали під час обробки. Природну мінеральну воду добувають з глибоких артезіанських свердловин, гірських та мінеральних джерел. 

Мінеральна вода буває:

  • Столова. Містить мало мінералів.
  • Лікувально-столова. В ній міститься середня кількість мінералів.
  • Лікувальна. Така вода містить дуже багато мінералів, її призначає лікар. 

Ми підготували для тебе невеличку добірку мінеральної води, яку можна замовити на MAUDAU.

Вода мінеральна Карпатська Джерельна негазована

Природна столова мінеральна вода від українського бренду Карпатська Джерельна, призначена для щоденного споживання. Ця вода особлива тим, що в ній багато кальцію, завдяки чому вона покращує загальне самопочуття.

Вода мінеральна Borjomi лікувально-столова сильногазована, скло 0.5

Лікувально-столова мінеральна вода вулканічного походження від відомої грузинської марки Borjomi. Вона підходить для щоденного використання, але водночас чинить профілактичну та лікувальну дію від різноманітних захворювань.

Вода мінеральна ReO для медичних цілей слабогазована

Лікувальна мінеральна вода від українського виробника ReO, яка призначена для лікування зневоднення та інтоксикації. Рекомендується до вживання вагітним при токсикозі, спортсменам при великих фізичних навантаженнях, дітям при кишкових інфекціях, дорослим при алкогольній інтоксикації. Також її варто пити від харчового отруєння та лихоманки.

Що таке питна вода?

Що таке питна вода?

Питна вода — це максимально чиста вода, яку можна пити без будь-яких обмежень. Вона повинна повністю відповідати санітарним нормам та містити мінімум домішок. Питну воду добувають з підземних та поверхневих джерел, а також з опадової та талої води. В окремих регіонах її роблять шляхом опріснення морської води.

Питна вода забезпечує необхідну кількість рідини в організмі людини. Завдяки цьому підтримується нормальна температура тіла, робота всіх органів та клітин. 

Ділимося добіркою питної води, яку ти можеш придбати на MAUDAU.

Вода питна Voda UA Рідна Справжня Українська негазована

Природна питна вода з чистого українського джерела, яку розливають у пляшки там, де добувають. Вона за ступенем мінералізації та кислотністю максимально близька до води в людському організмі.

Вода джерельна Icelandic Glacial питна негазована

Природна питна джерельна вода преміумкласу, яку видобувають в Ісландії. Це винятково чиста вода з багатовікового джерела.

Вода питна Природне джерело сильногазована з артезіанської свердловини

Вода, яку видобувають з артезіанських свердловин, розташованих у Черкаській області. Ці свердловини сягають Українського кристалічного щита, що робить воду максимально екологічно чистою та зберігає оптимальний мінеральний склад.


Основні відмінності мінеральної води від питної 

Основні відмінності мінеральної води від питної

Мінеральна вода містить багато корисних мінералів та мікроелементів, тоді як питна вода має нейтральний склад. Це найголовніша відмінність, але не єдина. Детально розберемо, чим ще питна вода відрізняється від мінеральної:

  1. Джерела походження. І питна, і мінеральна вода можуть мати як природне, так і штучне походження. Природну питну воду добувають з природних джерел, які розташовані під землею та на поверхні. Іноді її штучно роблять шляхом опріснення морських вод у регіонах, де прісної води немає. Природну мінеральну воду добувають з глибоких артезіанських свердловин, гірських та мінеральних джерел. Також її роблять штучно, шляхом додавання мінералів у звичайну питну воду.
  1. Склад. У мінеральній воді є багато калію, магнію, кальцію, натрію, сульфатів, бікарбонатів та фторидів, тоді як питна вода має мінімум домішок.
  1. Методи очищення. Питну воду зазвичай очищають шляхом фільтрування, хлорування, озонування та за допомогою ультрафіолетового випромінювання. Мінеральну воду теж можуть фільтрувати та опромінювати ультрафіолетом.
  1. Призначення. Питна вода призначена для щоденного пиття чи приготування їжі без обмежень. На мінеральній воді готувати не можна, а пити варто в обмеженій кількості. Якщо це столова мінеральна вода, її можна вживати кожен день, але не в якості основного пиття. Якщо йдеться про лікувально-столову чи лікувальну мінералку, їх пити кожен день не можна.

Поради до споживання мінеральної води 

Поради до споживання мінеральної води
  • Вибирай тип мінеральної води, залежно від твоїх потреб. Для щоденного споживання вибирай столову мінералку. А от столово-лікувальну та лікувальну воду пʼють при поганому самопочутті чи хворобах, тому перед її вживанням проконсультуйся з лікарем. До речі, якщо у тебе є хвороби шлунку, вибирай негазовану мінералку, бо газована буде викликати подразнення. 
  • Не пий забагато. Мінеральна вода корисна в обмеженому дозуванні. Проте, важливо пам’ятати, що надмірне споживання мінералки може бути шкідливим для здоровʼя. Річ у тім, що зловживання такою водою може призвести до дисбалансу мінералів у організмі та, як результат, до хвороб. 

Поради до споживання питної води

Поради до споживання питної води
  • Вживай питну воду кожен день. Таку воду потрібно пити кожен день і абсолютно всім. Головне — дотримуйся свого питного режиму і не допускай передозування. В середньому дорослій людині необхідно випивати 2 чи 3 літри води на день, але, якщо випити набагато більше, організм може вивести необхідні поживні речовини. 
  • Пий регулярно. Краще пити воду малими порціями, але рівномірно протягом дня, аніж великий обсяг за один прийом. Це допоможе уникнути зневоднення організму та проблем з нирками через велике навантаження на них.
  • Пий лише якісну воду. Вибирай лише якісну добре очищену воду для споживання. Готувати напої та їжу також рекомендуємо саме на ній, аби уникнути отруєнь та захворювань. До того ж якісна питна вода забезпечить продуктам найкращий смак та врятує побутові прилади від накипу.

Якщо випити будь-яку воду за 15 або 30 хвилин до сніданку, обіду чи вечері, вона покращить травлення. А от під час їжі, або одразу після неї, воду пити не можна, бо вона розбавляє шлунковий сік і травлення уповільнюється. Після їжі варто почекати 30-60 хвилин, перед тим, як пити. 

Ще важливо пити будь-яку воду переважно кімнатної температури. Холодна подразнює шлунок, тому утримуйся від її зберігання в холодильнику. До речі, мінералка кімнатної температури навіть краще засвоїться, аніж холодна. 


Бажаємо здоровʼя!

Авторка M Journal Вероніка Понуляк
37 записи

Про автора
Філософиня, танцівниця, музикантка, викладачка і амбасадорка пізнання. Обожнюю дізнаватися про щось нове для себе і розбиратися у цікавих темах, у тому числі — історіях смачних коктейлів.
статті
Схожі записи
Гайд покупцяНапоїПродукти

Рецепт Бамбл кави

2 Хв
Розповідаємо, що таке Бамбл кава та як її приготувати вдома
Гайд покупцяНапоїПродукти

Що таке капуоранж: рецепт та як готувати

2 Хв
Розповідаємо що таке капуоранж та ділимося, як смачно готувати капуоранж
Гайд покупцяПоради та добіркиПродукти

Як вибрати та приготувати рис для суші

5 Хв
Вибір рису для суші – важливий етап, від якого залежить смак та текстура страви
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
СаморозвитокКорисні поради

Що таке інтервальне голодування та як його дотримуватися за схемами 16/8, 20/4, 13/11