Після початку повномасштабної війни держава і громадські організації продовжують підтримувати молодих батьків. MAUDAU зібрали для вас список програм, які націлені на фінансову підтримку батьків і сімей.
Як отримати допомогу при народженні дитини під час війни
Продовжує працювати програма з надання грошової допомоги при народженні дитини в розмірі 41280 гривень. Перша виплата в розмірі 10320 гривень відбувається одразу після подачі документів, всі інші виплати – по 860 гривень, виплачується протягом трьох років.
Навіть якщо ваше маля народилося за кордоном, ви все одно маєте право на отримання цієї допомоги. Крім того, документи на отримання допомоги можна подати протягом 12 місяців після народження малюка. Допомогу може оформити як батько, так і мати.
Подати документи на отримання допомоги можна онлайн і офлайн.
Щоб подати онлайн:
- Потрібно авторизуватися або зареєструватися в кабінеті електронних послуг Міністерства соціальної політики.
- Заповнити заяву на допомогу.
- Отримати підтвердження.
Подавати документи офлайн можна до органів соціального захисту чи Центрів надання адміністративних послуг за місцем проживання. Внутрішньо переміщені особи так само можуть подавати документи за місцем свого фактичного проживання.
Нагадуємо, що якщо у вас народилася трійня (або більше дітей), ви маєте право на додаткову одноразову допомогу.
Як діє програма «Пакунок малюка» в часи війни
Ви можете отримати пакунок малюка (бебі-бокс) одразу після народження дитини. Або ж замість «натурального» бебі-боксу можна отримати грошову компенсацію. В 2022 розмір грошової компенсації становить 6300 гривень, тобто 3 прожиткові мінімуми для дитини віком до 6 років.
Тому, якщо ви відмовилися від коробки з речами для новонародженого малюка, варто подати документи на одноразову грошову компенсацію. Документи можна подати особисто в ЦНАПі, виконавчому органі міської, сільської чи селищної ради або у «соцзахисті». Так само документи можна надіслати рекомендованим листом.
Важливо: ви можете подавати заяву на грошову компенсацію «Пакунок малюка» (якщо не отримали речей) протягом 12 місяців після народження дитини.
В часи війни процедура спроцена. Тепер не потрібно відкривати спеціальну картку. Кошти ви можете отримати на будь-яку картку «ПриватБанку». Це може бути картка будь-кого з членів родини. Також ви можете витрачати ці гроші на оплату будь-яких необхідних товарів, не лише дитячих.
Додаткова фінансова підтримка для родин з дітьми
Ще діє програма допомоги для дітей-ВПО від держави. Допомога для внутрішньо переміщених осіб, яким ще не виповнилося 18 років, складає 3000 гривень в місяць. Право на цю допомогу від держави мають ті, хто виїхав з територій, де зараз ведуться бойові дії.
Програми грошової допомоги від ЮНІСЕФ Спільно дозволяє отримати допомогу родинам, де є троє і більше дітей (або двоє і більше дітей, якщо одна дитина з інвалідністю) віком до 18 років. Програма безстрокова, подати заявку можна на сайті https://register.unicef.org/. В рамках цієї допомоги ви можете отримати по 2200 гривень в місяць тричі на кожного члена сім’ї, але не більше ніж на 5 осіб.
Грошова допомога Агентства ООН у справах біженців з червня буде спрямована на допомогу вразливим категоріям населення, в тому числі родинам з дітьми. Право на цю допомогу мають:
- «неповні сім’ї», де є 2 або більше дітей віком до 18 років або люди віком від 60 років;
- родинам, де є діти або інші члени сім’ї з особливими потребами;
- прийомні сім’ї;
- діти, розлучені з батьками.
Якщо ви вже раніше отримували грошову допомогу від благодійних організацій, на жаль, на цю допомогу ви вже не претендуєте. Додаткова інформація на сайті ООН.
Хто має право на грошову допомогу на дітей під час війни
Під час війни продовжуються грошові виплати для підтримки дітей:
- які мають тяжкі захворювання;
- дітей з інвалідністю;
- дітей з багатодітних сімей.
Також діє допомога на дітей, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів або не мають можливості платити аліменти; які виховуються одинокими мамами; які ростуть в малозабезпечених сім’ях.
До речі, деякі з виплат збільшилися в 2022 році.
Щоб подати документи на фінансову допомогу, зверніться в ЦНАП, «соцзахист» або відповідний підрозділ міської, сільської чи селищної ради. Документи можна подати особисто або відправити рекомендованим листом.
Раніше ми писали про фінансову допомогу українцям в під час війни, де зібрали перелік діючих програм для грошової допомоги українцям.