ДітиАктивний відпочинок

Як вибрати автокрісло

5 Хв

Одне з перших питань, з яким стикаються молоді батьки, – вибір автокрісла для свого чада. І завжди на першому місці стоїть безпека – хочеться вибрати найякісніше автокрісло, яке ще й було б комфортним для малюка. На що звернути увагу при виборі, розповідає MAUDAU. маркет дитячих штук. Автокрісло – це річ, яка буде потрібна для першої поїздки з дитиною з пологового будинку і аж до моменту, поки достатньо не виросте, щоб користуватися звичайним ременем безпеки. В Україні Правила дорожнього руху встановлюють чіткі вимоги щодо віку дитину: лише після досягнення 12-річчя або при рості більше 145 см дитина може користуватися звичайними ременями безпеки. Проте в Україні немає стандартів безпеки для автокрісел, як це є, наприклад, в США. Тому відповідальність за безпечний вибір повністю лягає на плечі батьків. 

Автокрісло для немовлят

Автокрісла для немовлят розраховані переважно на вагу до 13-15 кг. Це автокрісла групи 0 та 0+. Для більшості дітей ці автокрісла стануть малими ще до 1 року народження через обмеження по зросту. Найкращими вважаються автокрісла, які встановлюються проти руху автомобіля. Багато автокрісел груп 0 та 0+ встановлюються на шасі візочка. Це дуже зручний варіант для батьків, які люблять подорожувати з малюком. Вибирайте моделі з п’ятититочковими ременями. Коли малюк підросте, можна дістати м’яку вкладку для найменших.  Діапазон цін на MAUDAU: 3000-15000 гривень

Автокрісла для тодлерів (чалапунів)

В віці від одного року діти вже впевнено тримають голову і мають достатньо міцні м’язи, тому можуть деякий час їздити обличчям вперед. Проте Американська академія педіатрії, одна з найавторитетніших медичних організацій, радить хоча б до двох років надавати перевагу автокріслам, розвернутим проти руху авто. Не всі діти згодні з медиками: малюки активно досліджують світ, хочуть розглядати все довкола. А батьки, в свою чергу, хочуть бачити своє маля. Тому можна обрати модель, яка встановлюється і за рухом, і проти руху.   Діапазон цін на MAUDAU: 4000-10000 гривень

Автокрісла для дошколяриків та молодших школярів

Більшість автокрісел групи І по вазі підходять для дошколяриків. Але дітям в такому автокріслі може бути тісно і незручно. Тому варто розглянути варіант автокрісла групи ІІ-ІІ, які розраховані на дітей вагою до 36 кг. Багато моделей мають регульовану висоту підголівника, тому автокрісло зможу прослужити не один рік.  Діапазон цін на MAUDAU: 1400-10000 гривень

Автокрісла для школярів

Залежно від ваги і зросту дитини можна вибрати автокрісло групи ІІІ для дітей вагою від 22 до 36 кг або бустер. Тут треба орієнтуватися на те, як зручно дитині. Звісно, автокрісло з боковим захистом завжди безпечніше, але деякі діти вже достатньо високі, щоб їздити в бустері. Бустер не має власних ременів безпеки чи ізофікса і кріпиться штатними ременями авто. Хоча бустери без спинки займають менше місця і їх легко використовувати, радимо звернути увагу на моделі зі спинкою: так плечовий ремінь розташовуються в безпечнішому положенні, а діти можуть спертися головою на спинку і відпочити.  Діапазон цін на MAUDAU: бустери від 280 гривень

Як вибрати автокрісло за стандартом безпеки

В різних країнах є свої стандарти безпеки, але найавторитетнішими є стандарти безпеки США та ЄС.  Нещодавно в Європі почав діяти стандарт безпеки i-Size. Всі автокрісла, які відповідають цьому стандарту, повинні мати ізофікс. Також ці автокрісла мають кращий захист від бокових ударів, а для дітей до 15 місяців забезпечують встановлення лише проти руху автомобіля. Крісла i-Size враховують як основний показник відповідності зріст дитини, а не її вагу. При цьому в Європі продовжує діяти стандарт безпеки R44.04.  В США діють стандарти служби NHTSA, яка робить тестування автокрісел і визначає їхній рівень безпеки.  Якщо крісло відповідає одному з цих трьох стандартів та має відповідну документацію, можна сміливо купувати це крісло. Для остаточного ухвалення рішення варто перевірити, чи не відкликали конкретну модель автокрісла з магазинів.

Що треба знати для покупки автокрісла

  1. Дізнайтеся, які типи кріплення у вашому автомобілі: ізофікс чи лише штатні ремені безпеки. Навіть для найменших дітей є автокрісла, які можна надійно закріпити ременем, але вважається, що найбезпечнішим варіантом є поєднання ізофіксу та ременя безпеки авто. Сама дитина при цьому буде пристібнути ременями самого автокрісла. Якщо планується два чи три автокрісла в одній машині, поміряйте довжину сидіння і ширину автокрісел, щоб всі помістилися. Якщо дитина буде регулярно їздити в різних авто, дізнайтеся, чи підійде кріплення до іншого автомобіля. Краї автокрісла не повинні виступати за сидіння.
  2. Зважте дитину і поміряйте зріст. Якщо дитина вже старша, посадіть дитину в автокрісло і перевірте чи зручно дитині. Якщо підголівник впирається в плечі або боковини стивкають дитину – шукайте іншу модель. Пам’ятайте і про поведінкові особливості дитину: для активного малюка не обійтися без п’ятититочкового ременя. а для тих, хто любить тримати в полі зору батьків, варто брати модель з можливістю встановлення і проти руху, і за рухом авто. 
  3. Завжди перевіряйте автокрісло перед покупкою на цілісність і відсутність пошкоджень. Автокрісло з тріщинами чи виїмками є непридатним для використання. З цієї ж причини потрібно міняти автокрісло після дтп чи навіть після падіння. 
  4. Автокрісла мають термін придатності. Навіть якщо автокрісло не пошкоджене і не було в аварії, не варто його використовувати після терміну, який вказаний виробником в документації. Деталі і матеріали втрачають свої властивості і автокрісло стає не таким безпечним. Окремі частини автокрісла можуть навіть розсипатися від впливу часу. 
  5. Використовуйте автокрісла відповідно до віку і ваги дитини. Класифікація автокрісел по віку і вазі не випадкова. Під час виробництва враховується те, як розвивається скелет дитини, і те, яку вагу повинні витримувати ремені і саме автокрісло під час аварії. 
  6. Подумайте, як ви будете використовувати автокрісло. Якщо більшість часу воно буде в машині, можна обирати важчу модель з платформо. Якщо ж плануєте переносити автокрісло, шукайте компактну модель, яка відповідає стандартам безпеки. Наприклад, сертифіковані в ЄС автокрісла містять під сидінням позначку “Е”. 

Як встановити автокрісло

Дослідження кажуть, що більшість автокрісел встановлені неправильно. Це і є причиною дитячих травм під час ДТП.  Як перевірити, що автокрісло встановлене правильно:

  • автокрісло щільно прилягає до сидіння, діапазон руху в будь-який бік менше 2 см;
  • між сидінням авто і спинкою автокрісла не повинно бути проміжку;
  • перевірте нахил спинки і положення підголівника, щоб запобігти закидуванню голови дитини вперед і, як наслідок, задиханню;
  • між ременями автокрісла і дитиною не повинно вміщатися більше, ніж два пальці (міряти в районі живота), а на плечах ремені мають бути настільки щільними, щоб ви не могли просунути під ремінь светра чи сорочку;
  • дитина в автокріслі повинна бути без верхнього одягу;
  • не можна встановлювати автокрісло на передньому сидінні авто без відключення подушки безпеки; дітям безпечніше подорожувати на задньому сидінні.

Також пам’ятайте дитячий замок не дверях авто: заблокуйте відкривання дверей зсередини з того боку, де встановлено автокрісло. 

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Напиши мені, якщо маєш ідею для публікації або будь-які питання щодо журналу. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Свідомі трендиВихованняДіти

Дихальні вправи для дітей для заспокоєння

6 Хв
Розповідаємо, як знизити рівнь стресу у дітей та даємо дихальні вправи для дітей для заспокоєння
Гайд покупцяВихованняДіти

Що приготувати дитині в школу? 6 ідей, що покласти в ланч-бокс

2 Хв
Розповідаємо, який смачний та корисний перекус у школу можна приготувати для дитини
Гайд покупцяВагітність і материнствоДіти

Що не варто брати в пологовий

3 Хв
Розпитали досвідчених матусь, які штуки їм не знадобилися в пологовому будинку
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *