Ділимось цікавими способами, як пити саке та міксувати з ним оригінальні коктейлі в домашніх умовах.
У цій статті:
«Ти ще занадто молодий, щоб розуміти смак саке, Наруто. Цей напій вимагає життєвого досвіду та трохи печалі, щоб розкритися по-справжньому». Чого-чого, а цього українцям не бракує. Чим не привід спробувати японський алкоголь? Дізнаємося, як його пити та кілька цікавих рецептів коктейлів.
Якщо тобі цікаво, чим відрізняється саке від горілки та вина, читай цю статтю.
Також буде цікаво
Японські традиції пиття саке
Перший міт, який треба зруйнувати, — це те, що саке п’ють тільки гарячим. Підігрівати напій у Японії доречно в холодну пору року. А взагалі способів, як пити саке, безліч: гарячим, теплим, кімнатної температури, охолодженим або крижаним.
Японці переважно п’ють саке чистим з маленьких чашок — очоко. Їхній об’єм від 30 до 90 мл. Напоєм смакують, роблячи маленькі ковтки. А гаряче саке можна пити шотом, як ми звикли з текілою чи горілкою.
Ще в японських ресторанах використовують традиційну подачу у спеціальній коробці масу. Офіціант наливає саке, дозволяючи переливатися йому через вінця. Це символізує гостинність і щедрість господарів.
@kiyomooon Have you tried this? 🍶 #sake #japaneseculture #japanese #fyp #foryou ♬ Eternal Youth – RŮDE
Гайд, як пити саке по-японськи вдома
Підготували невелику інструкцію, як пити саке в домашніх умовах, щоб зрозуміти його смак і трошки долучитися до японської культури.
Спершу — купуй якісне саке на MAUDAU.
Підготуй закуску: роли чи сусі на твій смак цілком підійдуть.
Вибери, яким будеш пити саке: холодним чи гарячим. У першому випадку поклади пляшку до холодильника, а в другому — розігрій напій. Простіше це зробити в мікрохвильовці, наливши саке у скляний чи керамічний посуд. До якої температури гріти:
- 50–55°C: ацукан, гаряче саке, підкреслить смак простіших видів;
- 40–45°C: хінакан, тепле саке, підходить для більшості сортів;
- 30–35°C: нурікан, злегка тепле саке, так підігрівають високоякісні напої.
Не засмучуйся, як не маєш очоко. Подача в спеціальних чашках дозволяє якомога довше зберегти саке холодним або гарячим. Для домашньої дегустації цілком підійдуть звичайні чарки.
Налий у посуд по 30-50 мл напою. Як правильно пити саке за японським звичаєм? Промовляй «Кампаї!» (тобто «Будьмо!») та роби дрібні ковтки. Спробуй проаналізувати смак і посмак, шукаючи умамі. Потім освіжи рецептори смачною закускою, яка ще більше розкриє нотки саке.
Основні правила у 15 секундах — трохи пізнавального контенту:
@pink_panda_sensei #fyp #fypシ #learningisfun #japanese #sensei #culture #kawaii #japan #funfact #weeb #anime #language #cometojapan ♬ All TikTok Mashup (JVKE – Upside Down) – JVKE
Як пити саке в коктейлях
Чи пити саке, якщо не смакує чистий алкоголь? Звісно! Напій буде чудовою основою для легких коктейлів. Імбові поєднання — зелений чай, апельсиновий, грушевий і яблучний соки, тонік і навіть імбирний ель! Щоб знизити градус, допускається розбавити рисову настоянку водою чи содовою. Також міксологи експериментують, додають саке у класичні рецепти.
Саке-бомба (Sake Bomb)
Одна з розваг молодих японців — вибуховий саке, або коктейль саке-бомба. Бери палички для ролів, чарку з саке і високий кухоль для пива. Найкраще смакує зі світлим лагером.
Інгредієнти:
- 30 мл саке;
- 250 мл пива.
Приготування:
Наповнену саке чарку ставлять на палички на вінця кухля. А далі час веселощів! Треба стукати по столу, щоби чарка впала у кухоль — тоді коктейль піниться, наче вибухає. Пий швидко, допоки два напої добре змішані.
@rasushibar We’ll have what they’re having. 🍶🍺 🎥: @theparadise.bartender #RA #RASushi #SushiTok #FoodTok #sakebomb ♬ original sound – RA Sushi
І ми знаємо, який флешбек ти щойно відчула — більше коктейлів з Єгермейстером уже тут.
Сакіні (Sakini)
Варіація класичного Мартіні, в якому саке додає винні нотки. Змінюй пропорції, якщо хочеш менш міцний напій: менше горілки, більше саке.
Інгредієнти:
- 30 мл горілки;
- 45 мл саке;
- 15 мл сухого вермуту;
- лід.
Як готувати Сакіні:
- Охолоди класичний келих для Мартіні.
- У шейкері або іншій ємності струси алкоголь і лід разом протягом 15-20 секунд.
- Проціди напій через сито в охолоджений келих.
- Подавай з оливкою на шпажці, як класичний Мартіні.
Сакетіні з огірком (Cucumber Saketini)
Огірок додає свіжості, підкреслює нотки сухого Сакетіні. Як зрозуміло з назви, це ще одна варіація класичного коктейлю. Чудовий трунок для любителів легших алкогольних напоїв.
Інгредієнти:
- 60 мл саке;
- 30 мл горілки;
- 10 мл соку огірка;
- 5-10 мл цукрового сиропу;
- лід.
Приготування Сакетіні покроково:
- Перший крок — добути огірковий сік. Натри на дрібній терці пів невеликого огірка. Вичави з нього сік. Якщо маєш шейкер, поклади в нього огірок кружечками або слайсами, розітри мадлером, щоб він віддав сік і аромат. Або обережно вичави сік у ступці для спецій, якщо не маєш іншого приладдя.
- У шейкері з льодом змішай всі інгредієнти та струси протягом 20 сек.
- Проціди в охолоджений келих для Мартіні.
- Прикрась кружечком, стрічкою огірка та (або) лимонною цедрою.
Деякі міксологи додають у Сакетіні лимонний/лаймовий соки — вони чудово поєднуються з саке та огірком.
Ананасовий сауер (Pineapple sour)
Яскравий і смачний напій з фруктовими нотками — чудовий варіант, як пити саке. Доволі легкий коктейль, ідеальний для спекотного літа, посиденьок із друзями. Зазвичай використовують саке Ginjo, яке має фруктовий посмак.
Інгредієнти:
- 60 мл саке;
- 15 мл горілки;
- 15 мл ананасового соку;
- 15 мл лимонного соку;
- лід;
- желейні ведмедики або інший мармелад для декору.
Приготування дуже просте:
- Візьми низьку склянку рокс.
- Додай горілку, саке та соки.
- Змішай компоненти ложкою. Якщо маєш настрій на прохолодний напій, додай кубики льоду.
- Прикрашай мармеладками на шпажці — кислі цукерки доповнюють смак ананасового сауера.
Манго Сакерита (Mango sakerita)
Маргарита — це один із найвідоміших коктейлів, який п’ють герої різних серіалів. Тож, якщо тобі смакує класичний трунок, готуй Сакериту з японським твістом. Приправа сітімі тоґарасі — суміш з семи перців та інших спецій. Прихильникам гострого можна замінити на комбінацію червоної паприки, коріандру та чилі, а іншим — на сіль.
Інгредієнти:
- 60 мл саке;
- 15 мл текіли;
- 15 мл лікеру Куантро;
- 15 мл мангового соку;
- сіль, сітімі або власна суміш;
- часточка лайма;
- лід.
Рецепт манго Сакерити в домашніх умовах:
- Підготуй дві склянки. Відміряй, скільки хочеш льоду. Пересип кубики до змішувальної склянки. Посуд для подачі прикрась обідком з сітімі, солі, саморобної приправи, попередньо зволоживши вінця соком лайма.
- До склянки з льодом додай усі інгредієнти. Змішай або струси в шейкері.
- Подавай у склянці з прикрашеними вінцями, за бажанням додай скибочку лайма.
Також можна приготувати полуничну Сакериту з сиропом.
@easybevs Why choose between saké and a margarita when you can have both? 😏 Introducing the Strawberry Sakérita, a cocktail you’ll definitely want to try this summer! It’s a mix of everything we love : saké, tequila, orange liqueur, and strawberries 🍓🤤 Cheers! Here‘s how to make it : 1 1/2 oz tequila 1/2 oz orange liqueur 1 3/4 oz Saké 1 oz strawberry simple syrup 1 oz lime juice Add ice & shake Strain into cocktail glass Sweetness ☑️☑️☑️◻️ Bitterness ◻️◻️◻️◻️ Sourness ☑️◻️◻️◻️ Strength ☑️☑️☑️◻️ #easyrecipes #simplerecipes #mixology #homebar #mtlbar #montrealbar #cocktail #cocktails #saké #summer #summer2024 #summercocktail #cocktail #summercocktails #orangeliqueur #margarita #sakerita #tequila ♬ MILLION DOLLAR BABY (VHS) – Tommy Richman
З чим поєднувати саке
Трунок краще поєднувати з продуктами та стравами, які не перебивають його смак — у кращій традиції сакана. Це культура ідеального комбінування закуски та алкоголю. З японської кухні до саке пасують:
- сашимі, сусі;
- риба, креветки та морепродукти;
- м’ясні та соєві страви, проте обсмажені лише злегка;
- традиційні закуски, до прикладу боби едамаме, мариновані овочі: редька, огірки, морква.
Саке — цікавий варіант для доповнення домашнього бару. Напій існує понад дві тисячі років і став справжнім символом країни Сходу Сонця. Способів, як пити саке в домашніх умовах безліч, хоч чистим, хоч додаючи в різні коктейлі.
І не забувай: будь-який алкоголь любить помірність. Споживай відповідально!