МакіяжКраса і здоров'я

Що таке хайлайтер, як його вибрати та куди наносити

8 Хв

Розповідаємо, які види хайлайтерів бувають, як правильно підібрати, куди та яким способом наносити для ідеального макіяжу. 

Ти завжди мріяла сяяти: натурально, як після гарного нічного сну, чи драматично засліплювати, як моделі Александра Макквіна. У цьому тобі може допомогти хайлайтер для обличчя. Цей продукт варто додати до базової косметички, адже він універсальний для яскравих образів і на щодень. Розберемося, для чого потрібен хайлайтер та які техніки нанесення можна підгледіти у відомих візажистів, щоб отримати ідеальний відблиск.

Що таке хайлайтер 

Світлий сухий хайлайтер

Хайлайтер — це косметичний продукт, який використовують для ефекту сяяння на обличчі чи тілі. Назва походить від англ. to highlight, що значить виділяти, підсвічувати

У сучасних трендах макіяжу хайлайтерові відводиться особлива роль у контурингу. З гарною технікою нанесення здається, що це просто магія, адже можна відчутно скорегувати форму та риси обличчя. Але секрет — у грі світла та тіні. Затемнити одні ділянки, підсвітити інші. Хайлайтер для обличчя — оптимальний продукт саме для сяяння. Тож у цій статті розберемо важливі нюанси цього косметичного засобу.

Хайлайтер що це і з чого складається? Це сухий (пудровий), рідкий або кремовий продукт для підсвічування ділянок шкіри. Блиску надають світловідбивальні часточки — перламутр або пігменти. У склад ще додають зволожувальні, доглядові компоненти та ароматизатори. 

Які види хайлайтерів бувають 

Суха текстура хайлайтера

За місцем призначення:

  • для обличчя: традиційні продукти з делікатним підсвічуванням;
  • хайлайтер для тіла: надає інтенсивне сяйво, використовується на ключицях, плечах, зоні декольте тощо.

За текстурою:

  1. Рідкий хайлайтер нагадує сироватку для обличчя. Його можна наносити як самостійно, так і змішувати з тональним кремом чи основою.
  2. Сухий має суху пресовану текстуру, як пудри. Такий продукт поєднується з іншими сухими, легше розтушовується, надає делікатне сяйво.  
  3. Кремовий хайлайтер пропонують у вигляді олівця (стику) або в палетці. Щільний, але м’який продукт інтенсивніший за сухий, створює ефект «вологої» шкіри.

На ринку з’являються нові продукти на перетині цих видів. Наприклад, запечені хайлайтери, які поєднують риси сухих і кремових. Або гелеві засоби з дуже легким покриттям. Наприклад, продукт від LN Pro So Cute дозволяє нашаровувати сяйво від напівпрозорого до пігментованого.

Вибирай різноманітні формули:

  • веганські (vegan) не містять інгредієнтів тваринного походження;
  • гіпоалергенний склад без ароматизаторів, спирту, парабенів тощо для людей, схильних до алергічних реакцій;
  • хайлайтери без олій для масної, схильної до жирності шкіри або для людей з акне;
  • продукти з сонцезахисним фільтром (SPF) для зменшення впливу УФ-випромінювання.

Як підібрати хайлайтер

У цьому розділі дізнавайся, як вибрати хайлайтер під свій тип і тон шкіри. Адже правильний продукт — важлива складова класного макіяжу. 

Сухий хайлайтер (пудра) досить універсальний. Вибирай такий, якщо маєш схильну до жирності шкіру. Сухі продукти абсорбують себум, тому залишаються на місці за тривалого носіння макіяжу.
L’Oréal Paris Light From Paradise має суху оксамитову текстуру, що легко тушується. Нанось цей продукт від Лореаль і вологим пензлем, щоб додати більше сяйва!

Дівчина з палеткою хайлайтерів

Рідкий хайлайтер найкраще працює з сухим типом. Якщо ж шкіра масна, він лише додасть жирності та не буде триматися на обличчі.
✨Пігментований Note Cosmetique Drop у флаконі ідеальний для змішування з тональною основою. Можна наносити хайлайтер й окремо для інтенсивного підсвічування.
✨Цікавий продукт для власниць шкіри холодного підтону — Eveline Highlight Glow and Go. Рідка формула Евелін зі зволожувальними компонентами створена для щоденного макіяжу з легким сяйвом.

Рідкий хайлайтер

Кремовий продукт підходить для нормальної, комбінованої та сухої шкіри. Він надає зволоженого вигляду, поєднується з іншою кремовою косметикою. 
✨Популярний BB-хайлайтер від Lamel має вологий фініш і чудово працює для макіяжу у стилі clean girl. Формула Ламель не забиває пори, надає делікатного сяйва.
✨Топ Фейс у стику (олівці) дещо твердіший, ніж класичний кремовий. Зручний формат TopFace Skin Twin-Perfect Stick спрощує нанесення та дозволяє не користуватися пензликами чи спонжем.

Два відтінки рідкого хайлайтера

Неодмінно враховуй свій підтон — це основний відтінок шкіри (теплий, холодний або нейтральний). Зазвичай люди з теплим підтоном мають шкіру золотавого, жовтого або оливкового відтінку, з холодним — бліду з блакитним, рожевим або червоним, з нейтральним — обидва відтінки присутні.

Чому це має значення в питанні, як вибрати хайлайтер? Якщо ти зробиш свотч (нанесеш його на руку), то побачиш, що, крім блиску, він має кольорову підложку. І ось вона має відповідати твоєму підтону, щоб ти могла вдало розтушувати продукт. 

Для теплого підтону краще пасують хайлайтери з теплим (золотистим) підтоном, а для холодного — з холодним (білим, сріблястим).  

Куди та як наносити хайлайтер

Важливий момент як наносити хайлайтер на обличчя — це сумісність з твоєю косметикою/тональним кремом. 

Нанесення хайлайтера пензликом

Загальне правило: наносимо сухі продукти на сухі, а рідкі/кремові на рідкі та кремові відповідно. Кремовий хайлайтер роз’їдає суху тональну основу. Якщо ж ти хочеш використати суху текстуру для сяйва, то всі попередні продукти неодмінно зафіксуй пудрою. Тоді елементи макіяжу триматимуться разом і не потечуть протягом дня. Використовуй спрей для фіксації, якщо плануєш довго носити косметику.

Чим наносити хайлайтер

Особливості способу нанесення залежно від текстури:

  • Сухий набирають на пензлі віяла або скошені, попередньо струшують надлишок. 
  • Кремовий потрібно розігріти, тому спочатку його наносять на кінчик пальця, а потім вбиваючими рухами на потрібну зону. Також підійдуть синтетичні пензлі або б’юті блендер (пористий спонж-крапля).
  • Рідкий можна розподілити на обличчі пальцем чи блендером або ж набрати на палетку, а потім перенести щільним синтетичним пензлем.

Зважай, що пензлики та бюті блендер всотують рідкі та кремові продукти, тому їх знадобиться більше для інтенсивного сяйва.

Від того, чим наносити хайлайтер, залежить і щільність покриття. Пальцями можна набрати більше рідких і кремових продуктів, а пензлем — сухих. А спонж-крапля ідеальний для розтушовування пігментованих засобів, адже дозволяє прибрати зайве. Загалом більшість хайлайтерів можна нашаровувати, тому починай помірковано — потім можна додати більше!

Способи нанесення для різних формул

Техніка, як правильно наносити хайлайтер, залежить від текстури. Суху розтушовують, поєднуючи з попередніми шарами. Веди пензель в одному напрямку, злегка торкаючись шкіри. Коли кольорова підложка стане непомітною, він розтушований! Як наносити хайлайтер кремовий або рідкий — фіксуй його легкими рухами блендером, пензлем чи пальцями (подібно до сироватки або крему). 

Куди наносити хайлайтер: класичні та сучасні техніки від візажистів

Ми маємо різну форму облич і вподобання щодо макіяжу. Тому всі техніки — це більше про натхнення, а не чіткий інструктаж. 

Хайлайтер у макіяжі

Лайфгак, як зрозуміти, куди наносити хайлайтер. Увімкни лампу та направ її на обличчя. Ти побачиш, що від деяких зон відбивається світло. Це найвищі точки саме твоєї форми лиця, на які оптимально наносити продукт для натурального сяйва.

Як користуватися хайлайтером у класичному контурингу

  1. Нанеси базу, консилер і тональний крем. 
  2. Використай контур, щоб виділити вилиці, звузити ніс і скоригувати лінію щелепи.
  3. Нанеси хайлайтер на такі ділянки: найвища точка вилиць, чоло (центр або на лінії росту волосся), центр підборіддя, спинка носа, внутрішні кутики очей, під аркою брів.
@clara.slays How to put highlighter ✨ #sgbeauty ♬ Anti-Hero – Taylor Swift

Де наносити хайлайтер для стробінгу

Стробінг — це різновид контурування, за якого тільки підсвічують зони обличчя без затемнення інших. Ця техніка створює легкий, свіжий макіяж з натуральним ефектом.

  1. Якісно зволож шкіру та нанеси BB-крем. 
  2. Підсвіти хайлайтером вилиці, спинку та кінчик носа (у формі “!”), за бажанням трохи додай у ямку над верхньою губою. 
  3. Якісно розтушуй продукт, щоб отримати делікатне сяйво.
@catrice.cosmetics Have you tried face strobing? #catricecosmetics #highlighter #highlighterhack #facestrobing ♬ original sound – Catrice Cosmetics

Техніка Halo (ореол)

Спробуй цей метод, якщо тобі не подобається інтенсивне сяйво на вилицях. Ореолова техніка дозволяє підкреслити риси обличчя без яскравого підсвічування. Ось короткий туторіал у відео.

@itsmakeupbymelissam Trends are fun—but timeless techniques are forever 💘 Tag me id you try this! #highlighter #makeuphack #makeuptutorial #highlightertutorial#greenscreen ♬ original sound – Melissa Murdick

«Мокрий» макіяж: куди наносити хайлайтер

Це ультраверсія high fashion макіяжу, в якій ніколи не буде забагато хайлайтеру. І саме тут оптимально використовувати рідкі (кремові) продукти для бази та сухі для підсилення: 

  1. Використай рідкий хайлайтер, до прикладу LN Pro Highlighter, як тональну основу.
  2. Для total wet look нанеси кремовий продукт на вилиці, чоло, спинку та кінчик носа, можеш підкреслити лінію щелепи, губи, брови, в тому числі зробити вертикальні лінії над аркою.
  3. Додатково підсиль сяйво: сухий хайлайтер на рідкий у зону вилиць, трохи до скронь і під бровами.

ТікTок для натхнення, якщо бажаєш спробувати “мокрий” макіяж.

@minaamouse016 This look is so good for photos 😍 #wetmakeuplook #makeuptutorial @Charlotte Tilbury @rhode skin @Beekman 1802 @BASMA Beauty @rabanne @Huda Beauty @Kosas @Armani beauty ♬ original sound – Mina

Тепер, коли ти знаєш що таке хайлайтер, для чого він і як ним користуватися, ти готова сяяти на 100%! Експериментуй з техніками, продуктами й неодмінно знайдеш той самий, який подарує кращий ефект для твого щоденного чи особливого макіяжу.

Avatar photo
5 записи

Про автора
Філологиня, яка ще досі грає у слова. Створюю статті з думкою: «Їж, пиши, редагуй» — повторювати до готовності смачного контенту. Вегетаріанка, надихаюсь світом. Побачимося на сторінках M Journal!
статті
Схожі записи
Догляд за тіломКраса і здоров'я

Як правильно приймати контрастний душ?

6 Хв
Розповіли все, що варто знати про контрастний душ, аби ти була в курсі всіх корисних особливостей цього методу загартовування.
Догляд за обличчямКраса і здоров'я

Найкращі сироватки для обличчя: ТОП-10 активних компонентів

13 Хв
У цій статті ми поділимося добіркою професійних сироваток для обличчя та розглянемо найефективніші компоненти.
Краса і здоров'яМанікюр/педикюр

Новорічний манікюр 2025: тренди, кольори та ідеї дизайну нігтів

12 Хв
Розглядаємо топові ідеї для манікюру на новий рік Змії, а також дизайни та відтінки, які ідеально підійдуть для святкової ночі.
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

×
Догляд за обличчямКраса і здоров'я

Що таке кушон та як його вибрати