Гайд покупцяДомашні улюбленціСобачки

Важливі процедури, щоб захистити собаку від паразитів

5 Хв

Розповідаємо, як не дати песику стати жертвою кліщів, бліх та глистів.

Паразити — небезпечні вороги домашніх улюбленців, адже вони викликають у пухнастиків безліч проблем зі здоров’ям. У хворих собак може виникати алергія, втрата ваги, швидка стомлюваність, блювота, мокрий кашель та інші неприємні симптоми. Тому турботливі петперенти мають дбати про безпеку своїх хвостиків.

Песику достатньо зовсім короткого контакту із зараженими тваринами, щоби підхопити глистів. Також вони можуть передаватися від матері до цуценяти та під час вживання зараженої їжі (наприклад, сирого м’яса чи риби). З приходом тепла ще й починається сезон кліщів, які можуть атакувати не лише в лісі, але й на газоні біля дому.

@spitz.skye

♬ original sound – Emyhr Rhymes

Не варто чекати моменту, коли песик стане жертвою паразитів. Краще зіграти на випередження та провести профілактику, щоб уникнути можливих негативних наслідків.

У цій статті розповідаємо, як захистити собаку від кліщів, бліх та глистів.

Чому важливо проводити профілактику

Домашні улюбленці можуть стати мішенню як для зовнішніх паразитів, так і для внутрішніх. До першої категорії відносяться:

  • блохи;
  • кліщі;
  • воші.

Укуси бліх можуть стати причиною алергічного блошиного дерматиту. Кліщі у собак можуть викликати бабезіоз, ерліхіоз, анаплазмоз.

Внутрішні паразити — круглі та стьожкові глисти — також небезпечні для здоров’я песиків. Вони поселяються в кишківнику домашніх тварин та поводяться як справжні злодії, бо крадуть у пухнастиків поживні речовини. Необхідно вчасно виявляти їх, адже деякі види можуть уражати й людей також.

Напевно, найстрашніший внутрішній паразит — серцевий гельмінт. Зараження ним може бути смертельним для чотирилапих, адже цей шкідник незворотно пошкоджує серцеву та дихальну системи собак. І для цього йому потрібно зовсім трохи часу.

Які є протипаразитарні препарати для собак

У боротьбі проти паразитів нашим чотирилапим потрібна надійна та непорушна броня. Нею можуть бути протипаразитарні засоби. Вони бувають різні за механізмом дії та способом використання.

Таблетки
Цей вид захисту — один із найдієвіших, тому що він працює зсередини організму. Тому такий препарат допомагає одночасно захистити песика від кліщів, бліх, гельмінтів і дирофіляріозу. Тобто не потрібно буде використовувати водночас кілька препаратів, адже це серйозне навантаження на організм тварини.

Радимо звернути увагу на препарат Credelio Plus. Це пігулки для комплексного захисту хвостика від паразитів. Ці таблетки знищують як дорослих, так і личинкових гельмінтів.

Давати таблетки Кределіо Плюс песикам необхідно згідно з інструкцією. Вони підходять собакам різних порід та ваги, а також цуценятам, старше 8-ми тижнів. Крім того, ці пігулки приємні для собак на смак, тож песик навіть не зрозуміє, що з’їв ліки, а не смаколик. 

Нашийники
Такий вид захисту добре працює проти кліщів. Найкраще він підходить собакам із короткою шерстю. Головне — одягати нашийник так, щоб залишалась невелика відстань між ним та шиєю песика. Проміжок має бути таким, щоб ви могли просунути два пальці вздовж шиї улюбленця. Варто не забувати, що нашийник призначений для тривалого носіння. Тому обирай максимально якісний та надійний засіб, який буде безпечним для твого улюбленця.

Краплі
Такий препарат варто підбирати, враховуючи вагу собаки. Тому перед покупкою потрібно зважити песика. Наносити їх необхідно вкрай обережно, щоб собака не зміг злизати засіб із шерсті. Краплі наносять на шкіру тварини, залежно від її розміру — в одну або в кілька точок вздовж хребта.

Спреї
Спрей, як і краплі, не всмоктуються в кров, тому їх потрібно регулярно поновлювати. Пам’ятайте про безпеку під час нанесення аерозолю, оскільки він небезпечний для слизових оболонок (особливо для очей).

Шампуні
Це надійні помічники у виведенні зовнішніх паразитів. До того ж шампуні доволі бюджетні та максимально зрозумілі у використанні.

Правила профілактики та безпечних прогулянок

Окрім препаратів, є деякі правила, що допоможуть вберегти пухнастого друга від паразитів. Коли виходиш із собакою на прогулянку, потрібно зробити все можливе задля його безпеки. 

Своєчасно прибирай фекалії
Яйця та личинки гельмінтів — маленькі, але вкрай небезпечні. Слід максимально швидко їх утилізувати, щоб унеможливити зараження улюбленця. Також бажано не вибирати для прогулянок із песиком місця, де безвідповідальні собачники не прибирають за своїми хвостиками. Рекомендуємо обходити брудні парки та стежки.

Відмова від сирого корму
Якщо годуєш песика не сухим кормом, а натуральними продуктами, варто прибрати з його раціону сиру рибу та м’ясо. Якщо ці продукти не проходять термічну обробку, у них можуть бути гельмінти та бактерії.

Читай також: «Корм для собак: чого не має бути в складі»

Мінімізуй контакт із бродячими собаками
Безпритульні песики дуже привабливі для паразитів, адже їх нема кому захистити від бліх та глистів. Щоби при контакті з твоїм пухнастиком шкідники, блохи, які живуть на шерсті бродячих чотирилапих, не вирішили змінити житло, мінімізуй такі ігри та спілкування. Нехай кліщі та блохи шукають собі іншого орендодавця.

Фейс-контроль для паразитів
Після повернення з прогулянки обов’язково перевір шерсть песика на наявність кліщів. Уяви себе Шерлоком Холмсом, який намагається знайти злодіїв, будь ретельним та пильним. Найчастіше кліщі комфортно влаштовуються навколо шиї, на голові та в області паху тварини.

Надважливе правило чистих іграшок

Ванні процедури мають неабияке значення і для самих улюбленців, і для їх іграшок. Чотирилапі граються ними, беручи до рота, через що залишають на іграшках бактерії. До того ж під час забав м’ячі, кісточки, палички тощо активно контактують із підлогою та ґрунтом, збираючи мікроби. Щоб вберегти й себе, й улюбленців від контакту з бактеріями, іграшки варто періодично дезінфікувати.

  • М’які іграшки необхідно очищати в пральній машині, попередньо поклавши в захисний сітчастий мішок. Рекомендуємо встановлювати високу температуру, щоб убити всіх мікробів і паразитів.
  • Іграшки з пищалками варто дезінфікувати лише після детального ознайомлення з інструкцією. У більшості випадків подібні штуки можна замочувати у великій посудині з холодною водою. Додай трішки мийного засобу та ретельно очисть від забруднень. Добре прополощи чистою водою та витри насухо, перш ніж повернути забавку хвостику.
  • Мотузкові іграшки варто чистити так само. Проте якщо до них не прикріплені ручки, кісточки чи інші елементи з пластику, то можна мити в теплій воді.

Через паразитів жвавий та веселий песик може перетворитися на млявого бідолаху з проблемами зі здоров’ям. Тому задача відповідальних і люблячих петперентів — правильно доглядати за своїм хвостиком та проводити регулярну профілактику. Це подовжить життя чотирилапого та зробить його дні щасливішими.

176 записи

Про автора
Редакторка, авторка. Перекладаю зі складної на людську. Тестую на собі свідомі тренди, п'ю смачне вино, пізнаю нове та ділюся найцікавішим у статтях M Journal
статті
Схожі записи
Домашні улюбленціСобачки

Найпопулярніші маленькі породи собак для квартири

11 Хв
У статті виділяємо плюси та мінуси популярних порід невеликих песиків, щоб ти могла знайти улюбленця, який ідеально впишеться у твій стиль життя.
КотикиДомашні улюбленці

Лікувальний корм для котів: особливості та як вибрати

7 Хв
Розповідаємо про відмінності лікувального корму від звичайного та тонкощі його вибору при різних хворобах котів.
Домашні улюбленціКотики

Що робити, якщо кіт мітить в будинку та дере меблі 

9 Хв
Розповідаємо, чому кіт мітить територію та що робити, аби відкорегувати його поведінку
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупцяДомашні улюбленціКотики

Важливі процедури, щоб захистити котика від паразитів