Розповідаємо про п’янкі з ліричними історіями.
У статті:
Роберт Льїюс Стівенсон якось сказав, що вино — це поезія в пляшках. Навіть в одній із найпопулярніших романтичних історій на світі — «Ромео і Джульєтта» Шекспіра — вино мало свою роль.
Вино завжди пов’язували з почуттями, емоціями та важливими подіями в житті людей. Наприклад, Aeriesresort пише, що в Стародавньому Римі було заведено дарувати пляшку пʼянкого коханій людині на знак прихильності до неї. У Середні віки це стало традиційним напоєм до Дня святого Валентина, у Європі, а пізніше і в Америці.
Натхненні атмосферою кохання та сповнені любові до гарного вина, ми зібрали декілька пляшок з особливо романтичними історіями.
Шість історій про вино кохання
Зібрали історії про те, як завдяки любові поціновувачі отримали можливість насолоджуватися смачним особливим вином.
Torres San Valentin
Це вино створив іспанський винороб Мігель Торес, щоби подарувати його своїй дружині Маргариті Рієрі в День закоханих. Етикетку пляшки прикрашає пара маленьких купідонів.
Основа цього вина — сорт Парельяда. Воно має солом’яно-жовтий колір, збалансований, солодкуватий, свіжий смак та інтенсивний аромат квітів акації з відтінками айви. Чудово пасує як аперитив, підходить до страв азійської кухні, десертів та фруктів. Подавати варто охолодженим до 10–12°C.
Champagne de Sousa
У 1916 році під час Першої світової війни Мануель де Соуса прибув із Португалії у Францію на допомогу союзникам. Йому так сподобалась ця країна, що по закінченню війни він переїхав до Шампані з дружиною та сином Антуаном.
Син де Соуса швидко адаптувався до нового регіону, а коли виріс — одружився з місцевою дівчиною Зоемі Бондевіль, доньці сім’ї виробників шампанського, та загорівся бажанням робити вино. У 1950 році молоде подружжя придбало кілька гектарів виноградників у селищі Авіз, що має статус Grand Cru і заснували власну винарню.
Cotes de Provence Miraval
Кілька років тому відома пара акторів — Анджеліна Джолі та Бред Пітт — придбала романтичне шато у Франції та почала виготовляти там власне ігристе рожеве вино. У 2012 році подружжя випустило першу експериментальну партію рожевого вина в співпраці з відомою виноробною сім‘єю Perrin. Воно полюбилося багатьом вайнловерам і стало досить популярним у багатьох країнах.
Це рожеве вино добре поєднується з морепродуктами, рибними стравами, м’ясом на грилі, барбекю, фруктами. Аромат розкривається нотами дині, смородини, лимона, грейпфрута, гібіскуса, запашних трав і мінералів. Смак вина елегантний, збалансований. У ньому відчутні червоні та цитрусові фрукти. Він у міру кислотний та має мінеральність у посмаку.
На жаль, ця красива історія не отримала гепі-енду: шлюб Джолі та Пітта розпався, а щодо шато та виноробні між ними почалася судова тяганина. Поки що Пітт має контрольні 60 % прав на керування цим бізнесом.
Вина Бордо
До 12 століття територія Бордо належала Аквитанії та була відома завдяки продажам солі, а не виробництву вина. Проте все змінилося через кохання.
Річ у тім, що 15-річнагерцогиня Еленора Аквітанська вийшла заміж за короля Франції, Луї VII (Людовика Товстого), через що Аквитанія приєдналася до володінь французької корони. Нічого цікавого: це був шлюб за розрахунком, у якому партнери абсолютно не приваблювали одне одного в романтичному плані.
Цікаве сталося потім: герцогиня розлучилася з королем, бо закохалася в іншого — Генріха Плантагенета. Вражає те, що сміливій жінці в ті часи вдалося уникнути як відправки в монастир, так і шибениці за такий вчинок. Але факт у тому, що їй вдалося вийти заміж вдруге.
Після весілля її нового обранця коронували в Англії. Відповідно, Аквітанія почала підпорядковуватись англійській короні. І саме тоді сталася знакова для виноробів подія: новий чоловік Елеонори звільнив їх від податків. Завдяки цьому вино з Бордо почало активно захоплювати новий ринок збуту — англійський. І саме через любов британців, французькі винороби мали стимул розвиватися, слідувати тенденціям і моді. Це неабияк вплинуло на те, якими зараз є вина Бордо.
Проте, як і в історії Джолі й Піта гепі-енду в королівській сім’ї не сталося: через роки шлюбу Елеонора підняла бунт проти свого чоловіка, за що потім потрапила за ґрати. Звільнив її через 16 років власний син Річард Левове серце, як тільки зійшов на трон.
Цю романтичну історію розповіла винна блогерка та дослідниця Анна Євгенія Янченко у своїй книзі «Вино без правил».
Codorniu
Кохання двох спадкоємців сімей каталонських аристократів Мігеля Равентоса та Анни Кодорнью стало початком революції у сфері іспанського виноробства. У шлюбі в закоханих народився син Джузеппе Равентос. У 1872 році саме він представив до двору Короля Іспанії першу пляшку каталонського «шампанського» з місцевих сортів винограду — ігристої кави, виготовленої за французькими технологіями.
Це вино настільки сподобалося іспанцям, що до 1877 року кава Кодорнью витіснила на королівських банкетах шампанське від Вдови Кліко. Попит на іспанську Каву перевищував пропозицію.
У 1984 році винороби Кодорнью створили особливу каву Cava Anna de Codorniu на честь тієї самої Анни, гордості та улюблениці родини. Це ігристе також стало знаковим, адже це була перша кава із Шардоне. Про нього кажуть, що це ігристе для сміливих і сильних жінок із яскравою індивідуальністю, якою була Анна Кодорнью.
До слова, у цю добірку ми не включали історію видатного шампанського від вдови Кліко, адже рішення про шлюб Барб Ніколь Понсарден та Франсуа Кліко ухвалили їх батьки, щоб об’єднати два аристократичні роди. Подружжя прожило разом не довго — усього сім років, після чого мадам Кліко стала вдовою. Тому хоч світ і завдячує революції у сфері шампанського цьому союзу, ми не знайшли згадок про те, що в ньому було місце палкому коханню.
@sobersomm Хоч хтось би сказав, що можна відео більше трьох звилин заливати)
♬ original sound – Sobersomm
Колоніст
У 2005 році тодішній Міністр палива та енергетики України Іван Плачков разом із дружиною Світланою розпочав соціальний проєкт для розвитку півдня Одещини. У рамках цієї справи вони відкрили винарню, яку назвали «Колоніст», на честь предків Плачкова. Подружжя разом працювало над створенням якісних українських вин. Проте у 2010 році Світлани не стало.
Іван важко переживав втрату коханої людини й був готовий закрити винарню. Та за декілька років він познайомився з Аллою, яка стала його новою супутницею. Разом вони досі розвивають виноробню та створюють особливі одеські вина.
До слова, багато сучасних українських виробників вина працюють над ним саме разом із сім’єю — наприклад, Villa Tinta, Cassia Wines, Бейкуш та багато інших.
Вино приємно не лише створювати в компанії рідних людей, але й розпивати. Тому у святкові та важливі дні обирай пляшку, яка прийдеться до смаку та доповнить вашу зустріч романтичною історією створення.
Бажаємо, щоб чудові вина супроводжували твої чудові моменти життя!
До слова, раніше ми зібрали добірку української поезії, у якій автори говорять про вино.