Гайд покупцяДімПобут

Правила прибирання в авто

10 Хв

Підтримувати чистоту в автомобілі буває складно, проте це робити набагато простіше, якщо знати певні правила й поради.

Ставлення до порядку — річ суб’єктивна. Хтось прибирається раз на віку за покликом натхнення, інших ледь помітна порошинка здатна змусити наводити лад, коли є купа важливіших справ. Та всі сходяться на тому, що це потрібно: для здоров’я, організації простору та ментального розвантаження.

Читайте також: Екоприбирання: дешевше, безпечніше, чистіше

А як щодо автівки — для багатьох цей простір не менш важливий. Команда науковців з Університету Астона вивчили зразки мікробіому в салонах 5 машин різного віку. Коротке резюме їхнього дослідження: у твоєму авто значно більше бактерій, ніж на обідку унітаза. Кишкова паличка, стафілокок та інші друзі інфекцій знайшли собі класне місце для тусовки. Та якщо правильно підійти до чистки салону авто — ситуацію можна змінити на свою користь.

Фахівці рекомендують робити генеральне прибирання всіх поверхонь всередині приблизно раз на 2 місяці. З вологою обробкою краще не затягувати довше, ніж на 2 тижні: дорожній пил здатен перетворити салон у чудове місце для розвитку алергії, астми та інших хвороб. Також він шкодить і самій автівці, потроху руйнуючи її.

Засоби для чистки салону авто та потрібні девайси

Кіношні сцени з автівками, у яких герої весело подорожують, спілкуючись, смачно гамаючи фастфуд і кидаючи обгортки собі під ноги, дуже романтизовані: мало хто з власників машин захоче перетворити свою на смітник. Та форс-мажорів із розлитими напоями, крихтами та всюдисущим пісочком не уникнути, навіть якщо ставитися акуратно. Аби це тебе не засмучувало, озброюйся потрібними девайсами, побутовою хімією, і гайда робити чистоту.

@abipark.x

Very much needed it #carcleaning #satisfying #asmr #fyp #foryou

♬ Kiss Is Better with You (Remix) – Isintah

Хімія для чистки салону авто та стелі

Якщо в родині є діти, курці, у салоні перевозили габаритні вантажі, а вікна часто відкривають, стелі та стіни можуть вбирати в себе неприємні запахи та мати видимі плями. Тут у пригоді стають сухе прибирання, вологий пилотяг, парогенератор для чистки авто чи торнадор — спеціальний апарат для глибокої хімчистки поверхонь. Або ж розчин Fairy з водою і звичайна шмата — бюджетний спосіб, що, на жаль, підходить не всім.

Дуже важливо визначити тип поверхні та підібрати засоби, які не зіпсують обшивку. Вона зазвичай зроблена з натурального чи синтетичного текстилю, алькантари, натуральної чи екошкіри. На свій тип покриття ти легко знайдеш засіб, що призначений саме для нього. Якщо є пінний формат, обирай його — піну легко наносити та знімати. Обов’язково заздалегідь протестуй на невеликій ділянці. При обробці ганчіркою не роби тиску — тут працює побутова хімія, а не твої руки. І бажано обирати шмату в тон покриття та перевірити, чи не лишає вона слідів після контакту.

Засоби для чистки сидінь

Як і з обшивкою салону, на кожен тип тканини вже є спеціальні розчини. Їх потрібно наносити й чекати, поки не підсохнуть — до повного зникнення плями. Іноді це відбувається не з першого разу. Алгоритм проведення повторних циклів зазвичай описується в інструкції.

Щодо шкіряних покриттів, то їх додатково обробляють спеціальними кондиціонерами, відновлюючими ліпідний шар: так шкіра стає еластичною та приємно пахне. Чистка шкіряного салону авто несумісна із засобами, що містять аміак та відбілювачі. І, звісно ж, будь-які сидіння спочатку треба пропилотяжити, а вже потім переходити до використання миючого складу.

Що потрібно для миття вікон

Віддай перевагу безаміачним складам, адже ця сполука може наробити біди, якщо потрапить на інші поверхні (наприклад, сенсорний екран на консолі). Варто мати поруч чисту ганчірку з мікрофібри, якою будеш витирати засіб, доки той не висох. Від запотівання скла всередині автомобіля теж є перевірена хімія: тепер можна забирати друзів із гучної вечірки в повній безпеці.

Чистка панелі авто

Прибирання потребує особливої уваги. Вона є місцем постійного контакту, внаслідок чого липкий бруд може накопичуватися в цій зоні досить швидко. Приладова панель має багато чутливих кнопок, які треба чистити обережно. Сенсорні екрани не можна обробляти засобами зі спиртом і аміаком.

Поліроль для торпедо автомобіля знімає бруд та відштовхує пил. Нею ж можна обробити важіль перемикання передач, підсклянники, вентиляційні отвори, дверні панелі та кермо. Обов’язково заверши догляд дезінфікуючими серветками (для чистки шкіри в авто теж є такі). Аби панель не втрачала свій колір, додай до списку засобів захист від UV-випромінювання.

Ганчірки та щітки для миття авто

Для видалення пилу, миття вікон та протирання поверхонь досуха краще взяти невеличкі мікрофіброві шмати — кожна для окремих потреб. Чим більша щільність матеріалу — тим сильніші поглинаючі якості. Спінювати склади можна, використовуючи губку.

Для чистки текстильних і ворсистих поверхонь не завадить мати щітку із жорсткою щетиною. І м’яку, якщо обшивка делікатна. Більша частина щіток, що можуть знадобитися, є насадками для пилотяга: класична, для м’яких меблів, щілинна.

Гаджети та корисна техніка

Перше, що обов’язково треба мати — це компактний акумуляторний пилотяг для автомобіля. Він працює без підключення до мережі, дає чудову маневреність та змогу дістатися до найвіддаленіших закутків салону. Якщо придбати зараз немає можливості, можна орендувати на мийках самообслуговування.

Вологий пилотяг (екстрактор) знадобиться власнику машини з текстильною обшивкою. Він допоможе якісно зібрати вологу після глибокого очищення, заразом позбувшись і залишків хімічних засобів та бруду.

Парогенератор не обов’язково купляти спеціально, та якщо він є — застосовуй. Гарячий струмінь пари допоможе продезинфікувати поверхні та позбутися неприємних запахів на тканинах. Проте з ним треба бути обережним: не можна направляти насадку в місця електричних контактів, де на них може утворитися конденсат.

Торнадор — це потужний професійний девайс, призначений для хімічної чистки салону авто самостійно. Він використовує потужний потік повітря і речовину, яку ти обереш для обробки. Її заливають у бак, після чого подають під тиском безпосередньо на поверхню. Після обробки потрібно пройтися по цих зонах екстрактором, аби прибрати вологу. Це критично важливо, аби не спричинити появу плісняви в сидіннях, багажнику, обшивці.

Автомобільні ароматизатори

У закритому просторі джерелом неприємних ароматів може стати будь-що — у салоні запах швидко концентрується і посилюється. Тому актуальними є автомобільні ароматизатори — засоби, призначені для маскування запахів. Водночас можна побачити й очищувачі — техніку, що «миє» повітря та нейтралізує неприємні аромати. Ідеальним варіантом стали гаджети, що поєднують обидві функції.

Якщо це ароматична сашетка (на кшталт усім відомої ялинки), то її розміщують так, аби вона рухалася, у такий спосіб розповсюджуючи запах. Ароматизатор із просоченням зручно прилаштувати на решітку дефлектора. Також є аромадифузори, які наповнюють рідким чи гелевим складом. Вони мають складнішу конструкцію, часто поєднані з очищувачем і дезінфектором, легко встановлюються на місце підсклянника.

Зверни увагу: коли сморід йде безпосередньо з дефлектора, є потреба в чистці кондиціонера авто. Це значить, що на випарнику завелися мікроби та пліснява. Готові пінні засоби заливають у всі повітроводи та через дренаж кондиціонера, аби склад дістався туди, де він має діяти.

Правила прибирання в авто

Покроковий гайд, який зорієнтує, як швидко та якісно привести до ладу свого чотириколісного друга.

@mydoseofhome

If there’s one thing I never clean is the car 🥴 I’m just so bad at keeping up with it 😭 also my two kids just completely trash it every. single. time. 🫠 #cleanwithme #cleaning #cleantiktok #cleantok #cleaningcar #cleaningmotivation #asmrcleaning #asmr #cleaningasmr #fy #fyp cleaning clean with me cleantok cleaning tiktok

♬ original sound – Val | Cleaning & Organizing

Чистка салону автомобіля

  1. Вдягай латексні рукавички й хутко робити тачку сяючою!
  2. Витягни і витруси килимки, пройдися по них пилотягом. Якщо є змога почистити під напором, використай миючий засіб та обдай їх водою. Більшість килимків можна прати в машинці, тільки не за високої температури й без віджиму.
  3. Виділи два пакети: в один відсортуй сміття, в інший — потрібні речі.
  4. Очищуй сидіння. Якщо не можеш дістатися до щілин, використай шпажки для барбекю, щоб очистити бруд у таких ділянках. Не гребуй насадками для м’яких поверхонь та щілин. Будь обережним у зоні консолі, делікатні частини очищай за допомогою ватних паличок чи пензля.
  5. Візьми піну для чистки стелі в авто та пройдися по салону, дотримуючись правил очищення твого типу обшивки. Краще робити це зоновано, аби волога не попала кудись ще та не спровокувала відшарування частин салону.
  6. Займися чисткою сідушок авто: розпороши підходящий засіб, дай йому увібратися, повтори згідно з інструкціями, поки плями не зникнуть. Якщо після цього використовуєш воду, потрібно допомогти сидінням скоріше висохнути — промокни їх вафельними чи мікрофібровими рушниками. Заверши дію вологим пилотягом і дай сидінням стати повністю сухими. Якщо в салоні шкіра, то після нанесення кондиціонера треба певний час берегти поверхні від сонячного світла.
  7. Дитяче автокрісло потребує особливої уваги через велику кількість кріплень, куди забивається бруд. Їх потрібно добре вичистити пилотягом і ватною паличкою, продезінфікувати та подбати про обшивку.
  8. Обов’язково оброби консоль, кермо, підсклянники, пластикові панелі. Для цього можна використати спеціальні дезінфікуючі серветки чи універсальний чистячий засіб без аміаку.
  9. Не забудь про ремені безпеки: їх потрібно витягти на максимальну довжину та зафіксувати. У такій позиції легко нанести на них універсальну хімію без відбілювача, потерти щіткою (тільки поздовжні рухи, без кругових). Промокни вологою мікрофіброю та дай висохнути.
  10. Помий вікна засобом для чистки скла, протри сухою мікрофіброю. Професійну хімію краще розпиляти не на скло, а безпосередньо на шмату. Опусти скло, аби якісно обробити верхню частину вікна.
  11. Наприкінці повторно закріпи результат пилотяг: при ретельному прибиранні додаткових порошинок не уникнути. Поверни сухі коврики на місце та дай волозі остаточно вийти з усіх покриттів.

Прибирання багажника

Уже знайомі нам дослідники помітили, що багажник — найбрудніша частина авто, у ньому знайшли 1425 бактерій. Для порівняння, на кермі їх було всього 146. Доктор Джонатан Кокс це пояснює так: туди ми часто ставимо продукти і їжу, лишаємо брудний інвентар після подорожей, даючи мікроорганізмам поживу та умови для розмноження.

Тож варто робити чистку багажника трохи частіше, ніж основне прибирання — так ти зможеш протидіяти розповсюдженню патогенів та бруду, що шкодять і тобі, і машині. Алгоритм дій стандартний: прибрати сміття, пропилотяжити, почистити поверхні з миючим, дати висохнути. Якщо є неприємний запах, його можна усунути за допомогою ароматизованих чистячих засобів.

Мийка автомобіля: чистимо кузов

Базові рекомендації, як помити машину та подарувати їй повноцінний SPA-день:

  • Якщо жарко, віджени автівку на пів годинки в тінь, аби вона охолола. Це потрібно, щоб мийні засоби не надто швидко висихали на ній.
  • Підготуй два відра, засіб для миття, м’яку рукавичку (мікрофібра, овеча вовна тощо), кілька м’яких ганчірок, махрових рушників, глину, віск.
  • В одне відро налий чисту воду для полоскання рукавички, в іншому зроби водно-миючу суміш за інструкцією виробника засобу.
  • У послідовності зверху донизу облий кузов водою зі шланга з оптимальним рівнем тиску, руками прибери сміття типу гілочок і листя.
  • Спінюй засіб рукавичкою та обережно пройдися по поверхнях. Не тисни та не використовуй кругові рухи. Не забувай часто полоскати губку.
  • Не давай машині сушитися самостійно. Аби не було розводів, витри її м’якими махровими чи замшевими рушниками (можна й синтетичними).
  • Для коліс обирай засіб без агресивних кислотних сполук. Очищуй їх м’якою губкою та щіткою, якщо бруд важко знімається. Промий водою та висуши шматою.
  • Скло очищають універсальними засобами без аміаку.
  • Якщо використовуєш глину для чистки авто, попередньо обов’язково потрібно позбутися бітуму та металевих вкраплень за допомогою спецхімії, інакше вони пошкодять фарбу.
  • Наносячи віск, дотримуйся інструкцій, використовуй м’яку мочалку. Рушник для полірування теж має бути м’яким, а рухи прямі — вгору-вниз, не кругові.

Звучить банально, та підтримка порядку — головний ключ до чистоти. Аби твої старання не були даремними, варто подбати про корисні штуки, з якими простір авто буде довше лишатися чистим. Якщо килимки — то тільки під твою модель, умовно універсальні не так добре збирають бруд. Придбай органайзери, аби зручно класти речі та не розкидати їх по всьому салону. Не завадять і сміттєві контейнери, що зручно кріпляться на дверях та нікому не заважають. Трохи оновлень — і твоя автівка стане найзатишнішим місцем у світі.

33 записи

Про автора
Пройшла трансформацію з копі => в райтера: виявляється, якщо писати про цікаве – робота приносить задоволення. Вірю, що хороші тексти можуть змінювати. З MAUDAU заглиблююся в теми людських взаємин, смачної їжі, усвідомленого лайфстайлу. Маю корисливі мотиви, коли пишу про складне: трохи економлю на психологові. Кажуть, вмію жартувати, та це неточно.
статті
Схожі записи
ДімІнтер'єр

Як почистити килим (навіть дуже брудний) на підлозі?

7 Хв
Розповідаємо, як швидко почистити килим на підлозі (навіть дуже брудний) та чим робити це в домашніх умов без послуг професійних клінінгових компаній
СадДім

Види мінеральних добрив та їх застосування

5 Хв
Розповідаємо, що таке мінеральні добрива та як ними правильно користуватися
Гайд покупцяКорисні порадиСвята

Як організувати вечірку на Хелловін

12 Хв
Розповідаємо, як організувати свій домашній шабаш у Хелловін та що для цього потрібно
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Гайд покупцяДімПобут

Як вивести плями від ягід