НатхненняКорисні порадиСвята

Тиждень святого Валентина 

11 Хв


Валентинів день в Україні святкують 14 лютого, а у світі відзначають цілий тиждень – розповідаємо про тематичні дні та подарунки напередодні Дня закоханих.

Лютий у нас асоціюється абсолютно не з коханням і романтикою. Багато хто вважає, що під час війни взагалі не до свят. Святкувати в таких умовах дійсно складно.  Водночас саме ці випробовування допомогли усвідомити, що для нас справді найважливіше: людське життя та здоров’я, стосунки, довіра та підтримка. 

Тож День святого Валентина можна сприймати як додатковий привід нагадати близьким про свою любов і потурбуватися про них. І мова йде не тільки про коханого партнера, але і про друзів, сім’ю. Не обов’язково бути в парі, аби святкувати – поряд багато людей, які люблять тебе і яких любиш ти. І забувати про любов до себе також не варто.

Із 7 до 14 лютого світ відзначає Тиждень святого Валентина, коли кожен день має особливе значення – наче етап підготування до Дня закоханих. Спробуй креативно підійти до святкування та вибору подарунків. Для натхнення ми зібрали декілька варіантів з асортименту MAUDAU. Поїхали!

День троянд

День троянд, що відзначається 7 лютого, знаменує початок Тижня святого Валентина. Головний подарунок у цей день, як ненав’язливо натякає його назва, – троянди. Ружі (так українською називаються ці квіти) символізують кохання, красу, пристрасть, щастя та дружбу. Троянду шанували багато богинь, у тому числі єгипетська Ісіда, а стародавні греки та римляни пов’язували квітку зі своїми божествами кохання Афродітою та Венерою відповідно. Не дивно, що саме троянда стала знаковою для свята любові. 

За статистикою, до Дня святого Валентина вирощують приблизно 224 млн троянд. У 2022 році в США витратили 2,3 мільярда доларів на квіти до Дня святого Валентина. Це рекордна сума з 2007 року. Найпопулярнішою квіткою (як неочікувано!) була червона троянда – її обирають у 70% замовлень.

14 лютого ціни на квіти стрімко ростуть. Щоб заощадити, можна замовляти букети за декілька днів до початку святкового ажіотажу – у багатьох магазинах погодяться продати букет за звичайною ціною за попереднім замовленням. Флористи діляться, що зазвичай чоловіки бояться експериментувати з букетами, тому зупиняються на класичних трояндах або тюльпанах. До слова, минулого року ружі, у середньому, коштували від 50 до 150 грн, а тюльпани – 40 грн. 

Що подарувати в цей день, окрім троянд:

День пропозиції 

Свято 8 лютого призначене для будь-яких пропозицій. Це чудовий привід нарешті озвучити людині те, на що раніше не вистачало сміливості: запросити сходити на каву, запропонувати завести собаку, поїхати на вихідні з друзями на спільний ретрит. Тож якщо ти чекав/ла на знак долі – це він.

Укомплектувати свою пропозицію можна відповідним подарунком. Наприклад, якщо натякаєш, що вдома скоро з’явиться улюбленець, можна придбати для нього ласощі  та амуніцію. Якщо пропонуєш людині будувати спільні плани, доречним подарунком буде нотатник – адже тримати все в голові просто неможливо. Для святкування можна підібрати гарний віскі чи горілку для коктейлів. 

Якщо важко говорити словами, свою турботу можна показувати вчинками. Зараз термос, затишний плед або різні корисні штуки для затишку вдома будуть доречними як ніколи. 

Символічно в такий день освідчитися коханій людині. 14 лютого, як не дивно, одна з найпопулярніших у світі дат для одруження. З одного боку, це зручно для молодят, адже таку дату легко запам’ятати. Також це лайфгак, як заощадити на подарунках – поєднати два свята в одне. З іншого боку, окрім вас у цей день поберуться ще сотні людей, тож, імовірніше, свято доведеться з кимось «ділити». 

У 2021 році 14 лютого в Україні одружилися 426 пар, а у 2022 році – 335. Ще 269 пар у цей день подали відповідні заяви до РАЦСів. Загалом за попередній рік в Україні одружилося 198 332 закохані пари – це рекордна кількість шлюбів за останні сім років. Ймовірно, на це вплинуло й те, що у зв’язку із воєнним станом в Україні можна одружитися в день подання заяви, а в деяких ситуаціях фізична присутність одного із партнерів не обов’язкова. До речі, у 2023 році ці постанови продовжують діяти – тож ще встигаєш одружитися одним днем. 

Соціологи у 2018 році порахували, що майже 45% пар, які одружилися у Валентинів день, прожили в шлюбі менш як три роки. Це пов’язують з імпульсивністю людей, на основі чиїх весіль складали статистику, адже, як правило, до одруження вони були разом не довго. Що б не говорили цифри, одне ми знаємо точно: на тривалість і якість шлюбу впливають лише кохання і ставлення подружжя одне до одного. 

День шоколаду

9 лютого відзначають День шоколаду. Єдине, що за популярністю обганяє квіти та валентики, серед подарунків 14 лютого, – це солодощі. Раніше шоколад вважався афродизіаком – можливо саме завдяки цій легенді він став таким популярним подарунком до Дня закоханих. 

Як показує практика, це завжди безпрограшний варіант: будь-яка людина зрадіє смаколикам. Найчастіше чоловіки звертаються до цієї ідеї в останні 48 годин напередодні свята. 

Щоби порадувати близьку людину можна обрати її улюблені солодощі, поекспериментувати зі смаками, здивувати чимось новеньким. Якщо адресат подарунка дотримується здорового харчування – візьми хелсі-смаколики. 

Що подарувати в цей день, окрім класичного шоколаду:

Teddy-день

10 лютого – день пухнастого ведмедика Тедді. Це найпопулярніша м’яка іграшка у світі, а також один із найпопулярніших подарунків: щороку лише в США купують до свят понад 50 мільйонів ведмедиків! Тедді часто дарують на День Святого Валентина, тому що вони символізують любов і турботу.

Teddy-день – чудова нагода порадувати своїх дітей, молодших братів та сестер, племінників чи похресників. А ще – поділитися радістю з дітьми, яким довелося занадто рано подорослішати. На жаль, зараз таких багато. Волонтери та благодійні фонди точно знають, де знайти малечу, якій необхідно трохи свята в житті.  

Що дарувати в цей день дітям і не тільки:

День обіцянок

День обіцянок, який відзначається 11 лютого – він про відповідальність. У цей день ви даєте  один одному обіцянки бути разом. В умовах воєнного стану це набуло ще більшого значення. 

Будь-які стосунки — завжди про довіру. Нам важливо знати, що поряд надійні люди, чиїм словам можна вірити. Тож присвяти цей день відвертим розмовам із тими, кого любиш. Покажи свою готовність до відповідальності – виконай важливу обіцянку, заплануй разом із близькими чи коханою людиною щось надцікаве на майбутнє та зроби перший крок до реалізації плану: якщо це подорож, то можна купити валізу, забронювати квитки, або приготувати коктейль-натяк, куди планується мандрівка. Наприклад, Апероль – Італія, Becherovka – Чехія, П’яна вишня – Львів. 

Як пообіцяти так, щоб точно здійснити:

  1. Обіцянка має бути важливою, цінною та чіткою.
  2. Обіцянку та її дедлайни краще записати
  3. Мотивуй себе результатом виконаної обіцянки
  4. Розбий велику обіцянку на маленькі обіцяночки. 
  5. Хвали та винагороджуй себе за дотримання своїх слів. 

У цей день слушною думкою буде пообіцяти собі бути більш свідомим. Наприклад, слідкувати за харчуванням та споживанням взагалі. Багато звичних нам продуктів можуть шкодити природі й людині, через свій не зовсім екологічний склад чи пакування. Саме час потурбуватися про планету і спробувати бути більш екофрендлі, адже Землю ми теж любимо – вона в нас одна. 

День обіймів

12 лютого відзначають День обіймів. 

Коли ми обіймаємось, то відчуваємо щастя. Цей процес підіймає рівень серотоніну, окситоцину та ендорфіну в організм – це гормони, що впливають на відчуття щастя, радості, прив’язаності. Завдяки гормонам та нейромедіаторам (спеціальним сполукам, які менеджерять роботу нашого мозку) ми швидше та міцніше прив’язуємося до людини, яку обіймаємо.

Обійми позбавляють нас відчуття самотності та гніву, роздратування, зменшують стрес та переживання. Вони допомагають нам впоратися зі страхами, дарують почуття безпеки та підіймають самооцінку. У дітей до 6 років обійми допомагають формувати нові нейронні зв’язки. Як правило, малюки, яких часто обіймали в дитинстві, виростають впевненими в собі, стресостійкими, емоційно стабільними. 

Обійми необхідні для здоров’я. Окрім того, що вони знижують рівень соціальної напруги. Знайшли дослідження, які підтверджують: люди, які часто обіймаються, рідше мають проблеми із серцем та рідше хворіють, адже мають міцний імунітет. Користь отримує як та людина, що обіймає, так і та, яку обіймають. Win-win, виходить. 

Як обійми впливають на людей:

  • 20 секунд обіймів знижують стрес;  
  • регулярні обійми підвищують силу імунної системи;
  • покращують роботу серця;
  • підіймають самооцінку;
  • зміцнюють стосунки;
  • розслаблюють м’язи та нервову систему;
  • підвищують рівень довіри;
  • спричиняють викид в організм гормонів, що відповідають за щастя і радість.

Обійми завжди асоціюються із затишком і радістю. Тож у цей день близьким людям, окрім, звісно, обіймів, можна подарувати штуки, які будуть їх зігрівати й радувати: напій із какао Alnatura Bio  та печиво Ace Tea Butter Crunch до нього, чорний чай з присмаком карамелі, суперпопулярний і корисний гречаний чай, свіжообсмажену каву або легкий сидр із солодкуватим яблучно-айвовим смаком.  

День поцілунків

Важко уявити тиждень романтичних свят без дня, присвяченого поцілункам. Та й не треба такого уявляти: святкуємо його 13 лютого. 

Поцілунки бувають різними: ніжними, пристрасними, сімейними, дружніми, шанобливими, повітряними. Коли нас переповнюють позитивні емоції, часто ми вивільнюємо їх, цілуючи тих, хто нам подобається. Згадай футбольні матчі: скільки брутальних чоловіків кидаються на своїх обраниць, дітей, товаришів або фанатів тієї ж команди, що стоять поруч на трибунах, з палкими обіймами та дружніми поцілунками, ставши свідками довгоочікуваного гола. 

Антропологи вважають, що ця дія зародилась із процесу, коли мама передавала дитині дрібно пережовану їжу. Тобто поцілунки – це завжди про турботу та близькість. Коли ми цілуємося, то обмінюємося тестостероном, а також у нас виділяється гормон окситоцин. Дослідники Оксфордського університету вважають, що під час поцілунків організм аналізує, чи підходить нам партнер біологічно для побудови сім’ї та продовження роду. 

Що з нами роблять поцілунки:

  • вивільнюють гормон окситоцин, що допомагає відчувати любов;
  • допомагають боротись із холестерином;
  • допомагають зняти стрес;
  • спалюють калорії та тримають у тонусі м’язи обличчя;
  • сприяють вивільненню феромонів. 

Символічно в цей день подарувати своєму партнеру догляд за шкірою губ — це потрібно й жінкам, і чоловікам, особливо в зимовий період. Зверни увагу на живильні та зволожувальні засоби – бальзами для губ Dr. Pawpaw, Bioderma або Ziaja, а також сяйнисті та ароматні блиски з ароматами шампанського, цитрусів або кокосу

Мало що може бути солодшим за поцілунок коханої людини. А от зробити його трохи святковішим і злегка п’янким допоможе лікер – наприклад, ягідний або вершковий

Валентинів день

14 лютого настає кульмінація святкового тижня, який завершується, відповідно, Днем святого Валентина. Його відзначають у більшості країн світу. Деякі закохані беруть вихідний, щоби провести час зі своїми обранцями. 

У 2022 році Game Changes провели опитування, у якому виявили, що приблизно 55% опитаних із різних країн полюбляють святкувати цей день. Більшість тих, хто не любить Валентинів день, вважають це свято занадто комерційним або воно не належить до їх культури та традицій. До слова, як виявилося, позитивно ставляться до цього свята 57% чоловіків і 54% жінок з опитаних дослідниками. 

Для святкування Дня кохання 41% опитаних обирають романтичну вечерю вдома, 35% – похід у ресторан, театр чи на концерт, 34% – отримувати та дарувати солодощі та 33% – займатися коханням. 

В Україні серед найпопулярніших подарунків до Дня Валентина згідно з даними Держстату за 2022 рік – аксесуари та солодощі. У 2019 році Picodi.com дослідили, як українці ставляться до Дня святого Валентина. Трохи цікавої статистики.

74% людей святкують День закоханих. Переважно готують подарунки партнерові – 85%, родичам – 18%, друзям – 13% та колегам – 3%. 

Валентинка буде невдалим подарунком для 12% жінок, та 31% чоловіків. 

20% жінок у цей день розраховують на подарунок, 31% провести час разом, а 49%  і те, й інше. Серед чоловіків на подарунок розраховують 16%, на проведений разом час – 37%, а на поєднання першого і другого – 47%. 

Найбажанішими подарунками жінки назвали:

  • квіти – 48%, 
  • прикраси – 44%, 
  • парфуми – 36%, 
  • білизну – 32%, 
  • м’які іграшки – 28%.

Чоловіки ж хочуть:

  • електроніку – 58%, 
  • одяг 33%, 
  • парфуми 25%, 
  • спідню білизну 24%, 
  • гроші 21%.

Серед класних варіантів, як провести разом час, жінки обрали:

  • активний відпочинок – 33%, 
  • разом приготувати вечерю – 19%, 
  • піти на концерт – 18%, 
  • поїхати за місто – 17%, 
  • прийняти ванну в романтичній обстановці – 16%.

Чоловіки воліли б:

  • піти в ресторан – 49%, 
  • разом приготувати вечерю – 39%, 
  • сходити в кіно – 32%, 
  • зайнятися любов’ю – 29%,
  • подивитися фільм вдома – 12%.

Висновок можна зробити наступний: кожна людина – індивідуальність. Тому готувати подарунок чи, тим паче сюрприз, потрібно з урахуванням її смаків. З іншого боку, більшість цих бажань сходяться до того, що людина хоче провести свято любові з тим або тими, кого вона любить. І пам’ятай, що головний подарунок – це любов у всіх її проявах. «Усе минає, але любов після всього зостається», – писав сотні років тому Григорій Сковорода. І хіба ж він був неправий?

165 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – екс-редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Цікаві ідеїКорисні поради

Радіо S.T.A.L.K.E.R.2: 10 українських виконавців, яких ви не очікували почути у саундтреку

5 Хв
Розповідаю про музику українських виконавців, яку на різних локаціях гри Сталкер 2 можна почути по радіо.
Корисні порадиСвята

Найкращі різдвяні та новорічні фільми: добірка MJournal

10 Хв
Розповідаємо про кращі різдвяні фільми для затишних зимових вечорів.
Корисні порадиСаморозвиток

Як підвищити імунітет для профілактики застуди

6 Хв
Розповідаємо, як підвищити імунітет в домашніх умовах
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *