Розповідаємо, що таке сечокамʼяна хвороба у котів і як її правильно лікувати.
У цій статті:
Що таке сечокамʼяна хвороба у котів та які її причини
Сечокамʼяна хвороба — це утворення конкрементів, тобто піску чи каменів у органах сечовидільної системи. Вони можуть утворюватися в нирках, сечовому міхурі, в сечоводах чи в уретрі.
Нерідко пісок зʼявляється тоді, коли в організм надходить занадто багато певних поживних речовин, які не можуть засвоїтися повністю. Також буває, що пісок утворюється через нестачу певних речовин в організмі тварини. Злипаючись разом у органах сечовивідних шляхів, часточки піску може утворювати камені.
Причини появи сечокамʼяної хвороби
- Генетична спадковість.
- Захворювання травної системи.
- Порушення гормонального балансу.
- Порушення обміну речовин.
- Незбалансоване харчування.
- Недотримання питного режиму.
- Бактерії чи віруси в органах сечовивідних шляхів.
- Стрес.
- Нестача вітамінів А та D.
- Низька рухливість тварини.
- Кислотно-лужний дисбаланс крові та лімфи.
- Особливості будови сечовивідої системи.
Сечокамʼяна хвороба у котів: симптоми
- Відмова від їжі. Часто при сечокамʼяній хворобі тварини втрачають апетит та відмовляються від їжі.
- Часті походи до лотка. Якщо твій улюбленець почав часто мочитися в лоток і поза ним — це можлива ознака сечокамʼяної хвороби. В таких випадках процес сечовипускання тривалий, але порції — невеликі.
- Труднощі з сечовипусканням. Якщо твій кіт протягом доби має проблеми з сечовипусканням, це ознака сеяокамʼяної хвороби.
- Домішки крові. Якщо ти спостерігаєш домішки крові в сечі свого кота, ймовірно, в нього сечокамʼяна хвороба.
- Кіт часто миється. Якщо твій кіт почав частіше вилизувати себе, це також ознака сечокамʼяної хвороби. Він це робить для того, щоб зменшити подразнення.
- Кіт поводиться незвичайно. Якщо ти помічаєш зміни в поведінці свого улюбленця, ймовірно, він відчуває дискомфорт чи біль, які супроводжують сечокамʼяну хворобу.
Як діагностувати сечокамʼяну хворобу у котів
Для того, щоб діагностувати коту сечокамʼяну хворобу, обовʼязково звернися до лікаря-ветеринара. Він огляне тварину, надасть їй необхідну допомогу та призначить обстеження. Зазвичай потрібно здати загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі та УЗД органів сечовивідної системи. Після того, як ветеринар отримає результати обстеження, він назначить лікування для твого кота.
Звертаємо увагу на те, що самолікування може нашкодити здоровʼю твого домашнього улюбленця.
Сечокамʼяна хвороба у котів: лікування в домашніх умовах
Наголошуємо на тому, що лікування сечокамʼяної хвороби у котів проводиться в домашніх умовах виключно за рекомендаціями професійного лікаря-ветеринара. Різні стадії сечокамʼяної хвороби потребують різного лікування.
Якщо в твого кота початкова стадія хвороби, скоріш за все, спочатку лікар-ветеринар призначить медикаменти, які приберуть симптоми запалення, розчинять камінці та допоможуть їх вивести. Якщо в кота виявили інфекцію сечовивідних шляхів, ветеринар призначить курс антибіотиків. Таке лікування супроводжується дієтою, яка також потребує дотримання питного режиму.
Якщо в ході обстеження кота лікарі виявили будь-які ускладнення, необхідна невідкладна допомога під наглядом ветеринара. В окремих випадках для лікування потрібне оперативне втручання.
Профілактика сечокамʼяної хвороби у котів
Для того, щоб твій кіт не захворів на сечокамʼяну хворобу, потрібно:
- Дбати про комфортну температуру вдома.
- Контролювати вагу тварини.
- Контролювати чистоту вдома.
- Вчасно лікувати розлади травлення в кота, коли вони стаються.
- Збалансовано годувати домашнього улюбленця та надавати йому постійний доступ до чистої води.
- Робити щорічні обстеження організму кота.
Для того, щоб сечокамʼяна хвороба в кота не рецидивувала, потрібно:
- Слідкувати за його дієтою та за тим, скільки води він пʼє.
- Слідкувати за його поведінкою.
- Контролювати його походи до лотка.
- Періодично давати коту урологічні препарати для профілактики рецидиву сечокамʼяної хвороби.
- Тричі на рік обстежувати кота.
Чим не можна годувати котів при сечокамʼяній хворобі
- Копчені продукти.
- Вироби з борошна.
- Солоні продукти.
- Жирні молочні продукти (більше ніж 1,5%).
- Яєчний жовток.
- Кістковий мозок.
- Субпродукти — серця, мізки, нирки, голови, легені, вуха, суглоби тварин тощо.
Чим потрібно годувати, як вибрати корм для котів при сечокамʼяній хворобі
При наявності сечокамʼяної хвороби в домашнього улюбленця, не поспішай самостійно створювати раціон для нього. З цим має допомогти ветеринар, спираючись на результати обстеження кота. Річ у тім, що вибір раціону за його компонентами залежить від типу конкрементів, які виявили в тварини.
Оптимальний варіант — це збалансовані лікувальні корми, які створені спеціально для лікування та профілактики сечокамʼяної хвороби. Вони мають відповідну позначку на упаковці. Рекомендуємо обирати корм преміум або суперпреміум класу, адже в ньому гарантовано будуть найякісніші складники.
Перед тим, як придбати корм, уважно прочитай склад на упаковці та те, на які види конкрементів він діє. У ньому мають бути вітаміни А та Е й антиоксиданти. Водночас, у ньому має бути мінімум вітаміну С, фосфору, кальцію та білка.
Також при виборі корму обовʼязково врахуй вік свого кота, наявність у нього алергій та історію перенесених хвороб.
Цікаві штуки на MAUDAU
Сухий корм для котів Club 4 Paws Premium Indoor 4 in 1
Цей корм українського виробництва містить компоненти, які зміцнюють імунітет котика та підтримують здоровʼя його нирок. В ньому немає ароматизаторів та барвників, тому він повністю безпечний. Гранули цього смачного корму мають спеціальну форму, щоб котик чистив свої зубки, ласуючи ним. Він підійде дорослим котам віком від 1 до 7 років.
Сухий корм для котів для підтримки здоровʼя сечовивідної системи Cat Chow Urinary Tract Health з куркою
Угорський корм, який забезпечить на 100% збалансоване харчування твого дорослого або літнього котика віком від 1 року. В ньому є цикорій та мінеральні речовини, які подбають про травну та сечовидільну системи організму тварини. Рибʼячий жир, який також є в складі корму, додатково чинить протизапальну дію.
Сухий корм для кошенят від 1 до 6 місяців Happy Cat Minkas Kitten Care Geflugel
Цей корм для кошенят віком від 1 до 6 місяців від німецької фірми зроблений з якісних збалансованих інгредієнтів. Він добре засвоюється та допомагає тварині правильно рости. Його часточки дуже дрібні, тому кошеня їх легко прожує. Завдяки компонентам, які в ньому містяться, він підтримує здоровʼя сечовивідних шляхів тварини.
Бажаємо здоровʼя домашнім улюбленцям.