Онлайн-бар

Українські вина до Дня незалежності

2 Хв

Разом із досвідченою сомельє пройдемо невеликий екскурс українськими винами напередодні свята.

Перед тим, як читати далі цей текст, задайтеся собі питанням: чи обрали б ви витратити 400 грн на пляшку українського вина замість просеко або якогось французького? І якщо ні, то що вас змушує недовіряти українському виробнику або створює враження, що українське повинно коштувати дешевше, ніж закордонне?

Хто зна чого, але українці – єдина нація, яка виробляє чимало гарного вина і обирає пити європейське замість свого. Спитайте в будь-якого простого пересічного португальця, чи любить він Вальполічеллу або Сансер? В 9 із 10 випадків він не знатиме, про що взагалі йде мова або відповість, що в нього є байрадська Бага та освіжаючий легкий Віньйу Верде і оте все йому не треба.

А тепер порахуйте, скільки українських виноробень ви знаєте? Шабо, Бейкуш, Коблево, Колоніст, можливо, ще декілька. А ще у 2021 році лише офіційно зареєстрованих виноробень було вже 70.

Також буде цікаво

Українські вина за класифікаціями

Давайте трохи розберемось із класифікаціями вин в Україні, щоб вам було простіше читати етикетку і краще розумітися на власному виробництві. 

Усі на світі вина класифікуються за кольором, якістю, за способом виготовлення, за витримкою, за кількістю цукру, за належність до географічних найменувань і так далі. Гадаю, що буде доречно розповісти вам про ординарні, марочні та колекційні вина, бо це найрозповсюдженіші поняття, які можуть виноситись на етикетку.

Ординарні українські вина

Ординарне вино в Україні – це молоде базове вино, яке можна ставити на полиці в маркеті вже за три місяці після виготовлення. Прості, зазвичай не мають потенціалу до витримки і готові до вживання.

Марочні українські вина

Марочне вино – це вже говорить про деяку витримку, спеціальні сорти винограду та територіальну приналежність. Такі вина витримуються не менше 1,5 року перед продажем.

Колекційні українські вина

Колекційне вино – це те, яке витримали додатково три роки у пляшках після основної витримки. 

Також в нас є чудові власні сорти винограду, які я дуже рекомендую скуштувати:

До речі, Тельті Курук від Шабо росте на піщаних ґрунтах, де ніколи не було філоксери і лози там не привиті на американський корінь.


Смакуйте українське!


Сомельє Марина Ревкова, експертка та авторка M Journal
9 записи

Про автора
Привіт, мене звати Марина Ревкова, я сомельє. У світі вина вже майже 7 років, але за цей час вже встигла стати Кращим сомельє України та представляти нашу країну на всесвітніх конкурсах сомельє. Я працювала в найбільшому винному ресторані України, отримала диплом міжнародної асоціації сомельє та третій рівень міжнародної школи WSET. Зараз навчаюсь на фінальному курсі і невдовзі сподіваюсь стати пʼятою українкою, яка має цю кваліфікацію. Буду знайомити вас із світом вина, а також робити огляди і підбірки найкращих пляшок.
статті
Схожі записи
Онлайн-бар

Що таке глінтвейн та яке вино на глінтвейн потрібно

7 Хв
Розповідаємо, що таке глінтвейн, яке вино на глінтвейн обрати, що потрібно для глінтвейну та історію винайдення цього гарячого напою
Онлайн-бар

Що таке кальвадос та як його правильно пити

2 Хв
Розповідаємо, що це за напій, як його пити та з чим він смакує найкраще
Онлайн-бар

Що таке бренді та чим відрізняється від коньяку

9 Хв
Розповідаємо історію бренді та коньяку, чим ці напої відрізняються, які класифікації мають, як правильно пити та які бренди варто спробувати
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Онлайн-бар

Що таке ігристе вино та з чим його пити влітку