Варіацій борщу в Україні стільки, скільки міст і містечок, а в кожному місті кожна господиня має ще й власний секрет приготування цієї страви. Ми впевнені, що й у вас, імовірніше, є свій фірмовий рецепт. Ця українська страва завжди відкрита для експериментів. Але якщо ти віддаєш перевагу класиці і хочеш спробувати приготувати борщ за одним із автентичних рецептів, SHUBA підібрала найкращі із них в рамках партнерського проекту з MAUDAU.
Буковинський борщ
Кухня Буковини дуже неоднорідна та насичена різними смаками. Тому цілком закономірно, що буковинський борщ насичений та багатий. Він увібрав у себе смаки кухонь різних національностей, що проживають на Буковині. Традиційно буковинський борщ готується на яловичині та смальці, з додаванням традиційних для цієї страви овочів. Звісно, є різні варіації борщу в різних куточках Буковини, але ми пропонуємо почати саме з цього рецепту.
Інгредієнти
1 кг яловичини
250 г буряка
1 цибулина
300 г картоплі
200 г помідорів
20 г цукру
40 г смальцю
3 зубчики часнику
1 лавровий лист
30 г борошна
Сіль
Перець чорний мелений
Петрушка
Приготування
Крок 1. Помите м’ясо залий холодною водою по вінця, доведи до кипіння, посоли і вари 1 годину, знімаючи піну.
Крок 2. Буряки помийт, почисть, наріж соломкою, поклади в пательню, додай бульйон з яловичини і тушкуй 10-15 хвилин. Моркву і цибулю почисть, наріж дрібними кубиками і додай до буряка. Поклади помідори, смалець, перемішай і тушкуй це все ще 10 хвилин.
Крок 3. Картоплю почисть, помий, наріж кубиками і поклади в бульйон, вари 15 хвилин. Потім додай помідорову засмажку, борошно, лавровий лист, цукор, сіль і перець. Перемішай і прокип’яти. Насип подрібнену петрушку, розтовчений часник і… готово.
Найкраще смакує буковинський борщ зі сметаною.
Гуцульський грибний борщ
Борщ за цим рецептом – страва, яка однозначно варта навіть святкового столу. Так, цей борщ без м’яса, адже гуцульська кухня базується на овочах, бобових і молочних продуктах. Проте страви виходять дуже ситні. Спробуй цей гуцульський борщ і перевір на собі, скільки часу ти не захочеш їсти після нього.
Інгредієнти (на 2 літри борщу)
50 г сушених грибів
5 картоплин
Буряк, морква, цибуля – по 1 штуці
200 г квасолі
300 г капусти білокачанної
40 г соняшникової олії
Сіль
Зелень
Сметана
Приготування
Крок 1. Замочи гриби. Ідеально, коли це будуть білі гриби, але інші види грибів теж підійдуть. Квасолю також залий холодною водою і залиш на декілька годин.
Крок 2. Промий гриби і вари їх протягом 40 хвилин. Паралельно постав варитися квасолю. Замочена квасоля вариться швидше, аніж суха.
Крок 3. Почисть овочі. Моркву, цибулю і буряк наріж соломкою. Спасеруй на олії.
Крок 4. Наріж картоплю кубиками і поклади в киплячу воду. Пшинкуй капусту і додай до картоплі, вари 15 хвилин.
Крок 4. Додай до зареної картоплі гриби з відваром, квасолю (без відвару), сасеровані овочі, посоли. Вари гуцульський борщ ще 10-15 хвилин.
Полтавський борщ з галушками
Про полтавський борщ можна написати цілий науковий трактат, адже він цікавий. Своїм рецептом полтавського борщу поділилася дослідниця та популяризаторка цієї страви, шефиня Олена Щербань.
Інгредієнти
Півень
2 жовті ріпчасті цибулини
7 картоплин
100 г соняшникової олії
1 ч.л. смальцю
По 1 штуці буряка і моркви
3 зубці часнику
0,5 л тертих га терці помідорів
1 капустина
Кріп, петрушка за смаком
Сіль, перець за смаком
1,2 кг пшеничного борошна
0,5 л кефіру
1 куряче яйце
1 ст.л. соди
Приготування
Крок 1. Звари наваристий бульйон з молодого півня. Відділи кітски від м’яса, м’ясо залиш в бульйоні. Перелий все в трилітрову каструлю.
Крок 2. Постав бульйон на плиту, доведи до кипіння. В киплячий бульйон додай дрібно нарізану цибулину. Через 5 хвилин додай нарізану кубиками картоплю. Продовжуй варити бульйон на повільному вогні.
Крок 3. Розігрій на пательні 100 г олії та смалець, щоб приготувати засмажку. Наріж буряк соломокою і кинь його в сковороду. Додай сюди нарізану соломкою морквину і дріно посічену другу цибулину. Перемішай, додай подрібнений часник. Далі додай 0,5 літри потертих червоних томатів.
Крок 4. Додай засмажку до бульйону з картоплею.
Крок 5. Насічи білокачанну капусту і додай в бульйон. Додай кріп, петрушку, сіль, перець за смаком.
Крок 6. Поки борщ вариться, заміси тісто на галушки. Для цього змішай 0,5 літри зимного кефіру, 1 яйце, 1 ч.л. соди. Додай просіяне борошно і заміси нетуге тісто. Відщипуй від тіста невеликі шматочки, розміром з пів пальця, кидай в киплячий борщ і вари впродовж 5-7 хвилин.