НатхненняКорисні порадиСаморозвиток

Що таке вішліст і як його скласти

8 Хв


У статті розібралися, як скласти власний список бажань, чому це не ідеальний інструмент та що робити з людьми,
які кажуть «мені нічого дарувати не треба».

Зміст статті:
Що таке вішліст
Як і де зробити власний вішліст
Як працює вішліст

Життя – наче коробка шоколадних цукерок. Ніколи не знаєш, яка тобі трапиться. Це стосується і подарунків. Часто ми отримуємо не те, чого хочемо. Опитувальники в мережі просто тріщать по швах від списків із дивакуватими сюрпризами.

Наприклад, Скарлетт Йоганссон вирішила, що її зуб мудрості, покритий золотом – саме та річ, якої не вистачає її бойфренду. Анджеліна Джолі вирішила подарувати на весілля крашу Пітту друкарську машинку Гемінґвея. Не найромантичніший подарунок, якщо враховувати той факт, що майже всі члени родини письменника наклали на себе руки. 

Схожа ситуація й у зворотному напряму – з подарунками. Іноді наше «їй точно сподобається цей курс від Арестовича» – невдале припущення із серії «класний подарунок, і конкурси цікаві». Усі ми різні: одному потрібно 300 танків, а іншій – соболина шуба, мільйон доларів і Breguet.  

Вихід є – вішліст. Це оберіг від житомирських шкарпеток та десятого плюшевого ведмедика на День Валентина. Вакцина від чергової бритви та нового альбому Степана Гіги.

Що таке вішліст

Якщо більш доступно, то вішліст – це перелік того, що людина хоче на подарунок. Список мрій типу «стрибнути з парашутом» – теж вішліст, але в цій статті будемо говорити тільки про подарунки. 

Пригадай Арію Старк із «Гри Престолів», яка викреслювала зі списку людей, які їй не подобаються. Це теж своєрідний вішліст із невеличким нюансом. У зворушливій комедії «Дівчата із задніх парт» п’ять подруг присвячують щорічну відпустку виконанню списку шалених бажань, на які не наважувалися раніше. У популярному серіалі «Емілі в Парижі» головна героїня складає список місць для відвідування в столиці Франції. Віл Сміт – справжній майстер спорту із вішлістів. Він перетворив свій список бажань у цілий онлайн-серіал із шести серій.

Слово «wishlist» прибуло до нас із Заходу й означає «список бажань». Вішліст допомагає зменшити кількість непотрібних речей на горішній полиці, що припадає пилом та, як наслідок, об’єм викинутих на смітник ображених подарунків. Якщо дивакувату листівку з блискітками від родичів у вайбері можна просто видалити, то з фізичним її втіленням ситуація дещо ускладнюється. Склавши список бажань, ти спростиш процес вибору подарунків своїм рідним та близьким. Вони знатимуть, що тобі сподобається, а від чого краще відмовитися. В Україні є схожа штука — лист Святому Миколаю. Напевно, кожен принаймні раз у житті його писав. 

Загалом є приватні та публічні вішлісти. 

Іноді ми боїмося зізнатися собі у своїх справжніх бажаннях. Але немає нічого поганого в тому, щоби прямо розказати іншим про всі свої «хочу». Візуалізація – чудовий спосіб наблизити до себе бажане. Відповідь «та мені нічого не потрібно» – пережиток радянських часів. Тож сміливо створюй списки бажань. 

Приватний вішліст потрібен для того, щоб не забути про класні штуки, які хочеться собі на подарунок. В інтернет-магазинах можна зібрати перелік улюблених товарів – це теж приклад приватного вішліста. Ідеальний варіант для інтровертів.

Публічний вішліст потрібен для того, щоб тобі подарували те, чого дійсно хочеться. Його публікують в інтернеті або шерять посилання близьким та друзям. Звісно, можна написати список бажаних подарунків просто в месенджері. Але повідомлення губляться і втрачають актуальність. Краще зібрати свій вішліст в онлайн-сервісі або в ґуґл таблицях.

Як і де зробити власний вішліст

Є безліч способів розказати світу про свої бажання. Але тут ситуація схожа, як з iOS та Android – важливо знайти той, з яким станеться метч. Якщо ти не любиш виходити за межі своїх звичних програм, скористайся Google таблицями або звичайними нотатками в телефоні. Якщо обожнюєш відкривати для себе нові програми та застосунки, не стримуй себе. 

Яким би шляхом не пішов, мета цих дій зводиться до одного – доступно систематизувати свої бажання. З вішліста знайомі мають зрозуміти:

  • як називається подарунок;
  • де його можна придбати. Бажано, вказувати не просто назву крамниці, а й додавати посилання на товар;
  • яка вартість. 

Додавай посилання або референси. Адже навіть ароматична свічка може виглядати по-різному.

Ґуґл таблиці

Один із найпростіших способів створити вішліст – гугл таблиця. Зручний функціонал дає змогу створювати списки, додавати посилання та шерити свій список з іншими. Цей варіант підходить для «старовірів», які не хочуть виходити за межі звичних робочих інструментів.

Ноушн

Якщо ви користувалися Ноушн (Notion) для планування робочих тасок, то знаєте: те, що ви бачите перед собою – скарб. Ноушн – це LEGO для управління окремими завданнями та цілими проєктами, де можна одночасно зберігати документацію, файли та посилання. То чому б не використати цей інструмент для створення списку бажань? Вам не доведеться завантажувати мільйон нових застосунків та пірнати в робочі теки.

Соцмережі

Соціальні мережі, буквально, стали частиною нашого життя. Там ми зберігаємо наші спогади, стежимо за колишніми, вступаємо в сутички із ботами. Але це також чудовий спосіб зібрати список бажань. Наприклад, з допомогою прапорця «зберегти» допис ви можете зібрати в папці посилання на ті речі, які плануєте придбати. Також можна створити допис зі своїми бажаннями та закріпити його в збережених сториз, та періодично оновлювати його.

Спеціальні сайти та застосунки

Для тих, хто хоче вийти на рівень «профі вішлістів» розробники створили спеціальні сайти та застосунки, де можна зібрати все бажане. Розглянемо декілька з них.

Ipopo – сервіс, де ви можете розмістити посилання з різних магазинів в одному місці. Список подарунків із запрошенням до вішліста можна надіслати через месенджер: вайбер, телеграм чи ватсап. Також можна розмістити вішліст на своїй сторінці чи в групах фейсбук. Функціонал сайту виглядає дещо по-дитячому, але він зручний.
Мова: українська.

Wishtack – простий сервіс, який із головної сторінки одразу пропонує зареєструватися на сайті через фейсбук, ґуґл або електронну пошту. Там можна створити список для будь-якої нагоди: народження дитини, весілля, день народження кота, ювілей діда Василя тощо.
Мова: англійська

Giftwhale – ще один цікавий сайт для тих, хто вирішив систематизувати свої бажання. Формуйте авторські списки або на одну із запропонованих тем, типу День народження чи весілля. На сайті є вбудований чат, де ваші друзі можуть обговорити список бажань.
Мова: англійська

Wantt – мінімалістичний сайт із приємним дизайном точно сподобається поціновувачам естетики. Можна створити список, додати товари та розказати про це іншим. Цікаво, що ваші друзі можуть позначати речі, які вони планують придбати. Тож двох однакових подарунків ти точно не отримаєш.
Мова: англійська

Якщо не хочеш залишати дані на сайтах, скористуйся застосунками. 

Listery.App (iOs, Google Play) встанови застосунок, створи вішліст та поділися з друзями. Усе просто, як чай із цукром. Є цікава функція «резерв подарунка». Це щось схоже на резерв столика в кав’ярні. Але не хвилюйся, ти не побачиш, хто вирішив здійснити твоє бажання.
Мова: українська

Giftbuster (Android, iOS)  додавай товари з будь-яких магазинів або надихайся списками інших та отримуй те, що дійсно бажаєш. Твої друзі можуть позначати товари та навіть донейтити на них. Для тих, хто забуває всі дати –  є функція нагадування дня народження.
Мова: англійська

WishSimply (веб, Android, iOS) безплатний сервіс для систематизації бажань без реклами та спаму. У WishSimply ти також можеш безплатно створити власний календар зворотного відліку та поділитися ним із друзями чи закинути в сімейний чатик.
Мова: англійська

Також можна створити вішліст товарів з MAUDAU. Ми зібрали на одній платформі всі важливі штуки, які ти можеш забажати – від алкоголю до зоотоварів. Просто додай товар до списку бажань, а коли прийде час – оформлюй замовлення.

Як працює вішліст

Ти бачиш на Зеленському класний светр, шукаєш, де такий узяти й додаєш його у вішліст. Така ж доля чекає на решту бажаних штук: крем, як у блогера, рандомна реклама шкарпеток, що сподобались, вітаміни від усього.

У тебе запитують: «Що тобі подарувати на День народження, Новий рік чи День перемоги над росією?»

Ти посміхаєшся з таємничістю Мони Лізи та надсилаєш посилання на готовий список бажаних подарунків. 

Отримуєш те, про що справді мріяв, дякуєш, а друзі не витрачають зайвий час на його пошуки. 

У деяких застосунках та сервісах є функція бронювання подарунка: кожен, хто планує тебе привітати, може позначити пункт, який планує придбати. Але якщо твій вішліст живе у Google таблиці, доведеться попрацювати ручками та видалити позицію самостійно. 

Як зробити вішліст людині, яка не хоче його складати


Вішліст можна скласти не тільки для себе, а і для вічно зайнятого друга. Для цього спробуй декілька варіантів:

  • просто запитай, що людина хоче – просто і працює майже завжди;
  • увімкни Шерлок-режим, переглянь листування з іменинником за останні три місяці та пошукай повідомлення зі словом «хочу» (або лінки на штуки, які сподобались);
  • переглянь профіль у соцмережі – можливо, там буде публікація з пляшкою вина й підписом «Топ, обов’язково візьму, як побачу» чи «З понеділка точно в зал»;
  • переглянь акаунти цікавих інста-шопів, на які іменинник підписаний – під дописами можуть бути його лайки, а це допоможе зорієнтуватися, що саме йому подарувати.

Плюси та мінуси вішліста

+ Не треба ходити до мольфара та ворожити на кавовій гущі, щоби подарувати те, що людині точно сподобається.
+ Усі приємні штучки будуть у тебе під рукою.
+ Ти звільниш декілька гігабайтів пам’яті на своєму телефоні, адже в тебе не буде потреби зберігати всі знахідки, нотатки та розшифровувати назви, типу «сумка баглет» на аркуші паперу.
+ Вбережеш себе від небажаних подарунків, а друзів – від головняка з вибором.
+ Будеш мати перед собою готову карту візуалізації без очікування Китайського Нового року.

– Збільшується ймовірність отримати дваоє чи троє однакових подарунки.
– Можливо, тобі доведеться створити декілька окремих вішлістів для різних груп людей: друзі, родина, колишні, майбутні тощо.
– Захоплення та бажання змінюються. Якщо не оновлювати час від часу вішліст, можна отримати чохол до Nokia 6100 чи путівку в білорусію. Список потрібно періодично оновлювати.
– Тобі доведеться знайти вікно часу з-поміж усіх важливих завдань, щоб зробити вішліст.

Вішліст – це не просто якийсь черговий тренд із Заходу. Це робочий інструмент, який спрощує життя. На створення першого вішліста піде декілька днів. Можливо, ти відчуєш різні емоції – від заперечення до гніву. Але пригадай свої враження від знайомства з першим у житті мобільним телефоном. Спершу ти нервуєш та намагаєшся розібратися, що означають усі ці іконки. А потім не уявляєш життя без свого сірого в кишені. 

Вішліст варто складати заздалегідь та шерити посилання з близькими за 2-3 тижні до свята. Так у них буде час спланувати покупку. Не має значення, як буде оформлений перелік бажань – твої люди тебе зрозуміють. Головне вказати, що ти хочеш та де це можна придбати. 

Також ти можеш скласти вішліст для близької людини. Для цього не потрібно наймати приватного детектива чи звертатися за послугами до ворожки. Достатньо спитати в друга чого вона хоче, перечитати листування чи переглянути його вподобання в соцмережах. Менше непотрібних речей – більше бажаних подарунків. 

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – екс-редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Корисні порадиСвята

Найкращі різдвяні та новорічні фільми: добірка MJournal

10 Хв
Розповідаємо про кращі різдвяні фільми для затишних зимових вечорів.
Корисні порадиСаморозвиток

Як підвищити імунітет для профілактики застуди

6 Хв
Розповідаємо, як підвищити імунітет в домашніх умовах
СвятаКорисні поради

Що подарувати подрузі на день народження

11 Хв
Розповідаємо, що можна подарувати подрузі на день народження та даємо безліч ідей, серед яких точно знайдеться саме та
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *