Краса і здоров'яДогляд за обличчям

Пінка чи гель для вмивання: що краще?

9 Хв

Розповідаємо, чим пінка для вмивання відрізняється від гелю, як їх для себе краще підібрати та правильно використовувати.

Гель, пінка, молочко, лосьйон, глина, чи, може, пудра? Вибір засобу для вмивання вже нагадує тест на особистість. Бренди винаходять неочікувані формули, а нам доводиться нескінченно гортати сторінки інтернет-магазинів, розбиратись в особливостях. Пропоную піти методом найменшого спротиву й дізнатися про два найпопулярніші варіанти, а саме пінки та гелі

Також буде цікаво

У чому відмінність пінки від гелю

У чому відмінність пінки від гелю

Хоча продукти виконують ту саму функцію — очищення шкіри від забруднень, вони відрізняються за текстурою та ефектом. 

Пінка для вмивання обличчя

Пінка, як зрозуміло з назви, мають легку повітряну текстуру, наче хмаринка. Вона утворюється безпосередньо через дозатор або при змішуванні з водою. 

Для чого підходить пінка для вмивання? За версією багатьох дерматологів, саме така текстура добре видаляє надлишок себуму, має легкий пілінговий ефект, якщо містить відповідні інгредієнти. Піна проникає в пори — те що треба для якісного очищення. Здебільшого засіб рекомендують для комбінованої шкіри. 

Пінка для вмивання обличчя

Гель для вмивання

Засіб має густу текстуру, зазвичай прозорий, а під час контакту з водою утворює помірну піну. Глибоко очищає пори, що особливо важливо для шкіри, схильної до акне. У списку інгредієнтів часто присутні кислоти, антибактеріальні сполуки. Тож, робимо висновок, що гель кращий для нормальної, комбінованої та жирної шкіри.

Ти помітила, що чутливу та суху не згадано? Частково це через наявність у засобах поверхнево-активних речовин, які утворюють піну. Деякі ПАР підсушують, тому треба читати склад, щоб знайти щадні альтернативи. 

Гель для вмивання

Для дуже сухої та чутливої шкіри рекомендують кремові засоби, до прикладу емульсія від Cerave. Проте цей факт не означає, що піни та гелі категорично не підходять власницям таких типів, все залежить від складу.

Що ж і як вибирати? Різновидів безліч, тому що краще пінка чи гель для вмивання залежить від типу шкіри та її потреб. І не забувай читати відгуки, як засіб працює на практиці.

Як вибрати засіб для вмивання під свій тип шкіри

Якщо хочеш швидко визначити свій тип, є два способи. 

Перший:

  1. Вмийся звичним засобом і не нанось жодної доглядової косметики. 
  2. Через 30 хв вивчи стан шкіри. 
  3. Багато ділянок з блиском і олією — жирний тип. Відчувається стягнутість і сухість — сухий. Якщо є нейтральні ділянки та масна T-зона — комбінований. А коли шкіра рівномірна без ділянок сухості та жирності, то вона нормальна. 

Для другого тобі знадобиться тонка серветка:

  1. Вмийся та почекай 30 хвилин.
  2. Приклади до обличчя тонкий шар серветки.
  3. Якщо він сухий, то шкіра відповідно теж. Трохи себуиу на всьому обличчі — нормальна. Виражені масні ділянки на лобі, носі та підборідді — комбінована. А дуже просочена олією серветка говорить про жирну шкіру.
Для другого тобі знадобиться тонка серветка

Розглянемо основні компоненти, які виробники додають до косметики для вмивання. Також наведу кілька характерних ознак кожного типу, що теж трохи допоможе в «діагностуванні».

Для нормальної шкіри

Без виражених проблем на кшталт збільшених пор, акне чи підвищеної чутливості.

  • Гліцерин — зволожує, підтримує м’якість і еластичність.
  • Децила глюкозид (Decyl Glucoside) — м’який очищувач, що не сушить.
  • Пантенол заспокоює й загоює, покращує текстуру.

Для комбінованої шкіри

Для комбінованої шкіри

Власниці комбінованого типу відчувають жирність переважно в Т-зоні (чоло, ніс і підборіддя) та водночас сухі ділянки на щоках.

  • Гіалуронова кислота — гарний зволожувальний агент без обтяження.
  • Саліцилова кислота помірно регулює себум.
  • Олія чайного дерева має антисептичні властивості й бореться з надмірною жирністю на Т-зоні.

Нормальному і комбінованому типу можна не уникати класичних ПАР, якщо немає гострої реакції.

Для сухої шкіри

Відчувається стягнутою. Люди з таким типом спостерігають лущення, шорстку текстуру, помітні дрібні зморшки та тьмяність.

  • Олія ши живить і зволожує.
  • Гліцерин притягує вологу та зберігає її у шкірі.
  • Кераміди відновлюють шкірний бар’єр.
  • Алантоїн заспокоює, зменшує запалення та подразнення.
Для сухої шкіри

Для чутливого типу

Якщо після нанесення засобів відчуваєш печіння, свербіж або почервоніння, ймовірно, маєш чутливу шкіру. Її особливість — гостра реакція на косметику, воду тощо.

  • Алое вера (сік або екстракт) — заспокійлива та протизапальна дія.
  • Пантенол допомагає регенерувати шкіру, зменшити запалення.

Чутливій шкірі підходять засоби з щадними ПАР, без силіконів, парабенів, бажано без барвників і ароматизаторів.

Також буде цікаво

Для жирної шкіри

Для жирної шкіри

Якщо шкіра масна, вона виробляє надмірну кількість себуму. Це робить її схильною до висипань, розширених пор, чорних цяток і небажаного блиску.

  • Саліцилова кислота або інші BHA-кислоти, що мають себорегулювальні властивості та очищують пори. 
  • Ніацинамід — зменшує вироблення олії та покращує текстуру.
  • Гумектанти (інгредієнти, що притягують і утримують воду): гліцерин, гіалуронова кислота, сорбітол.

Для проблемної шкіри

Цей тип схильний до висипань, подразнень, почервоніння та інших дерматологічних проблем. Проблемна шкіра може мати масні, комбіновані чи відчутно сухі ділянки. 

Для проблемної шкіри
  • Саліцилова кислота у вищих концентраціях.
  • Олія чайного дерева бореться з висипаннями завдяки антибактеріальним властивостям.
  • Алантоїн, пантенол для заспокоєння та загоєння. 
  • Гумектанти, які дбають про зволоження на клітинному рівні.

❗Тільки пінка для вмивання обличчя чи гель не допоможуть позбутися всіх проблем. Доглядова рутина повинна бути комплексною, і якісне очищення — тільки перший її крок. До того ж засіб не залишається довго на шкірі, тому всі «додаткові» компоненти діють короткочасно.

ТОП 20 засобів для вмивання обличчя

ТОП 20 засобів

Дуже детальний огляд засобів з аналізом компонентів і дією — дібрала для тебе аж 20 варіантів для різних типів шкіри.

10 гелів для повсякденного очищення

1️⃣ Почнімо з універсального зволожувального гелю з гіалуроновою кислотою від Q+A. Нейтральний склад з балансом очищення та зволоження ідеальний для нормального й комбінованого типів.

2️⃣ Також і бренд Cerave пропонує гель для нормального типу, що утримує молекули води. Проте більша лінійка в аптечній косметиці саме для жирного та сухого типів. 

Також і бренд Cerave

3️⃣ Глибоко очищувальний гель для вмивання CeraVe для жирної шкіри, схильної до недосконалостей, має чудові відгуки. Містить кераміди, саліцилову кислоту та ніацинамід. Що роблять ці компоненти:

  • кераміди — природні ліпіди, що відновлюють захисний бар’єр;
  • саліцилова кислота добре розчиняється в жирах, тому проникає глибоко в пори;
  • ніацинамід контролює вироблення себуму.

Цей гель підійде для підлітків від прищів — можна вмиватися дерматокосметикою з 13 років. 

4️⃣ Сухій і загрубілій шкірі оптимальний пом’якшувальний гель Cerave з саліциловою кислотою, гіалуроновою та керамідами. Він дбайливо відлущує та зволожує – гарна комбінація для сухої шкіри.

Гель для вмивання La Roche-Posay

5️⃣ Для чутливої шкіри вибирають гіпоалергенні та схвалені дерматологами склади. Гель для вмивання La Roche-Posay підтримує оптимальний рівень pH, містить низку зволожувальних інгредієнтів для зневодненої шкіри:

  • гліцерин;
  • олію ши;
  • пробіотики Vitreoscilla Ferment, які зміцнюють захисний бар’єр.

У складі гелю Ля Рош використовуються щадні ПАР, м’якші за класичні сульфати. 
6️⃣ Цікавий продукт — міцелярні гелі для вмивання, до прикладу Simple Water Boost. Косметика містить міцели, справжні «магніти» для бруду, жиру й залишків макіяжу. Щадне очищення рекомендується для чутливого та сухого типів. Відгуки зазначають, що є легке відчуття стягнутості, тому доповни догляд зволожувальною сироваткою чи кремом.

Також буде цікаво

7️⃣ А для чутливої шкіри, що схильна до почервонінь і куперозу, вибирай засіб Stop Cuperoz Аквапорини

Купероз — це судинне порушення, при якому дрібні капіляри розширюються та стають помітними на поверхні шкіри, як червона сіточка чи окремі судини. 

Купероз

«Stop Cuperoz» — український бренд, що розробив гарний засіб для проблемної шкіри. Аквапорини (білки) відповідають за зволоження шкіри зсередини. Міцелярний гель містить інгредієнти для їхньої підтримки: гліцерин, сік алое вера, рослинні екстракти, цинк.

8️⃣ Чутлива, атопічна шкіра потребує щадного догляду — вибирай гель Uriage Xemose Syndet. У формулі термальна вода Урьяж з мінеральними солями. Є так звані реліпідуючі компоненти (підтримують ліпідний бар’єр). Гель захищає шкіру від зневоднення, заспокоює і дуже сухий тип.

Корейський гель для проблемної шкіри

9️⃣ Корейський гель для проблемної шкіри Dr.Althea з сегмента професійної косметики. Основні інгредієнти — натуральні: екстракти перцевої м’яти, кори верби, гамамелісу, зелений чай, водорості ламінарія. Містить гіалуронову кислоту, пантенол і колаген. Водночас очищує, зволожує і загоює — чудова комбінація.

🔟 Чоловічий гель L’Oreal Paris для проблемної шкіри враховує всі її особливості. Чорне вугілля очищує, а гліцерин ефективно зволожує. Взагалі чоловіча шкіра схильна до надмірного виділення шкірного сала, тому більшість засобів злегка підсушують.

Пінки для вмивання обличчя: 10 варіантів для різних типів

Пінки для вмивання обличчя 10 варіантів

1️⃣ Корейська пінка для всіх типів шкіри Tony Moly Propolis з натуральним на 90% складом. Нехай тебе не лякає довгий перелік: всередині переважно екстракти рослин, легкі олії, алантоїн. Засіб очищає та зволожує з легким заспокійливим ефектом.

2️⃣ Універсальний продукт з саліциловою кислотою від Cosrx не тільки видаляє бруд, а ще й матує. Один з ефектів цієї кислоти — боротьба з тьмяністю. Також вона запобігає появі висипів і запалень.

3️⃣ Досить поширені пінки з щіточкою для масажу та кращого очищення. Як шукаєш саме таку, розглянь Joko Blend з екстрактом равлика (для нормальної шкіри). Ще один плюсик — рослинний ПАР Olivoil Glutamate, а не класичні сульфати. У формулі ще є мигдальна олія та Д-пантенол для пружності, еластичності та відновлення.

Пінка для комбінованої шкіри

4️⃣ Пінка для комбінованої шкіри Biotrade Acne Out з молочною кислотою має склад для проблемного типу, який схильний до висипань. Добре протестований продукт без парабенів і силіконів. Пінка некомедогенна та гіпоалергенна. 

5️⃣ Відлущувальна пінка для вмивання обличчя Mr. Scrubber з кислотами АНА+ВНА підійде для жирної шкіри з висипаннями та акне. Тож, кислоти (в цьому продукті гліколева та саліцилова) виконують такі функції:

  • пілінг тільки на поверхні шкіри;
  • освітлення пігментації;
  • очищення пор;
  • регуляція шкірного сала;
  • зменшення почервонінь і запалень.
Натуральна пінка для жирної шкіри

6️⃣ Натуральна пінка для жирної шкіри (і комбінованої) Hillary Cleansing Foam Tamanu українського виробництва. Лаконічний склад з делікатним ПАР, гліцерином, оліями жожоба та таману, пантенолом — усе необхідне для очищення, зволоження й регуляції. 

7️⃣ Високу ефективність проти акне показав засіб від американської компанії Obagi. Ця пінка для вмивання з 2% саліцилової кислоти, похідною олією авокадо та бензоїлпероксидом має комплексну дію. По-перше, видаляє ороговілі клітини. По-друге, профілактує утворення прищів за допомогою антибактеріальних компонентів. Вводь Обажі в догляд поступово, починаючи з одного разу на день.

8️⃣ Для сухої шкіри варто розглянути пінку для вмивання від Mizon. Крім 94% натуральних компонентів, має ще і веганський склад. Цей засіб теж з саліциловою кислотою, проте в низькій концентрації. 

Пухнаста пінка для вмивання обличчя Ziaja

9️⃣ Пухнаста пінка для вмивання обличчя Ziaja саме для чутливої шкіри — формула виключно з м’якими ПАР. За зволоження відповідають гліцерин, сорбітол, а пантенол і алантоїн загоюють і відновлюють. У складі незначна концентрація кислот, присутній і вітамін B3. 

🔟 Найкраща дитяча пінка для вмивання Pharma Bio Laboratory має схвальні відгуки від покупців. Власне, цей засіб на відварі лікарських трав можна використовувати для дітей або для дуже чутливої шкіри, бо він має нейтральний pH. 


Відмінності у формулах гелів і пінок є, проте для пересічних користувачів вони помітні хіба що в об’ємі піни. Передусім звертай увагу на склад і призначення продукту під потреби своєї шкіри. Тоді засіб для очищення на твоїй полиці не принесе тобі сухості, подразнень чи висипів! 

Avatar photo
20 записи

Про автора
Філологиня, яка ще досі грає у слова. Створюю статті з думкою: «Їж, пиши, редагуй» — повторювати до готовності смачного контенту. Вегетаріанка, надихаюсь світом. Побачимося на сторінках M Journal!
статті
Схожі записи
Краса і здоров'яДогляд за тілом

Що таке лубрикант та навіщо інтимна змазка потрібна?

9 Хв
Розповідаємо все, що потрібно знати про інтимні гель-змазки.
Краса і здоров'яДогляд за волоссям і зачіски

Що робити, якщо випадає волосся, та чому це відбувається

12 Хв
Розглядаємо причини, чому може випадати волосся, та що робити, щоб зупинити проблему.
Краса і здоров'яДогляд за тілом

Дисменорея: як полегшити болючі місячні?

8 Хв
Розповідаємо, чому бувають болючі місячні, в чому їх відмінність первинної дисменореї від вторинної та що робити.
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Краса і здоров'яДогляд за обличчям

Зволожувальний крем для обличчя: добірка для різних типів шкіри