Краса і здоров'яДогляд за обличчям

Міцелярна вода: що це та як користуватися?

9 Хв

Розпозповідаємо, в чому особливості міцелярної води та як нею правильно користуватися. Ділимось добіркою хорошої міцелярки для різних типів шкіри. 

Чи думала ти колись, чому міцелярна вода має таку назву? І ні, вона не має нічого спільного з міцелієм грибів. У статті поділюся корисною інформацією, що ж входить до складу популярного засобу доглядової косметики, в чому його користь (або шкода?). І, звісно, не залишу тебе без добірки дієвих міцелярок. 

Також буде цікаво

Що таке міцелярна вода

Що таке міцелярна вода

Мабуть, у більшості з нас у косметичці є міцелярна вода. Але чим вона відрізняється від інших продуктів, чому так називається і як користуватися нею правильно? Почнімо з основ. 

Компоненти та їхня дія

Міцелярна вода  — це розчин з міцелами для демакіяжу та очищення шкіри. В чому її особливість? Міцели — це мікроскопічні молекули, які утворюються при взаємодії ПАР та води. Так, тих самих поверхнево-активних речовин, які піняться та очищують у шампуні.

Отже, міцели складаються з «голови» та «хвоста». Сферична голова гідрофільна, тобто притягує воду, а хвіст — гідрофобний, тобто відштовхує її. Також є ліпофільна частина, що «любить» жиророзчинні молекули.

Міцелярна вода

Завдяки цим властивостям вони здатні захопити всі види забруднень від себума до косметичних засобів. Хороша міцелярна вода делікатно очищує шкіру без подразнень. 

Бачила в переліку інгредієнтів Poloxamers, Polysorbates з цифрами поруч і думала, а що це таке? Це класи речовин, які формують міцели. 

Що таке міцелярна вода — це не обов’язково розчин суто H2O та міцел. Виробники додають у склад олії, зволожувальні компоненти на кшталт гіалуронової кислоти, гліцерину тощо. Засіб з оліями — це двофазна міцелярна вода, тільки з водою — однофазна.

Чим відрізняється міцелярка від лосьйону, гідрофільної олії чи тоніку

Міцелярна вода від тоніку

Гідрофільна олія на 80-90% складається з олій, які притягують воду. При контакті з нею засіб піниться в емульсію, що допомагає змити стійкий мейкап. У міцелярній воді, навіть двофазній, процент олій коливається в межах 10-30%.

Очищувальний лосьйон може містити спирти, олії, зволожувальні компоненти. Проте має щільну текстуру, яка не підходить жирному типу. А спирт не рекомендується для сухої шкіри.

Тонік — легкий засіб для тонізування, не призначений для зняття макіяжу. Його наносять вже на очищену шкіру.

Підсумуємо: міцелярна вода це легкий засіб на основі води (інколи з додаванням олії та інших компонентів), призначений тільки для демакіяжу та очищення шкіри від забруднень. Цим вона і відрізняється від інших продуктів.

Хто винайшов міцелярку?

Хто винайшов

Цим винаходом ми завдячуємо Жан-Ноелю Торелю та компанії Bioderma. Команда поставила завдання винайти універсальний засіб для всіх типів шкіри. Молочко для зняття макіяжу не підійшло б жирному типу, спирти та інші агенти протипоказані для чутливої шкіри. Дієве рішення, яке задовольнило всіх, — це міцели. Тому в 90-х роках минулого століття на ринку з’явилася перша міцелярна вода.

Міцелярна вода: як користуватися

Як користуватися

Тепер дізнаємося, для чого міцелярна вода потрібна в доглядовій рутині:

  • очищення шкіри зранку від секрету сальних залоз і звичайних забруднень;
  • делікатне видалення щоденного макіяжу (здебільшого не водостійких продуктів, проте є винятки);
  • корекція нанесення б’юті продуктів: підправити стрілку, зняти тональний, підчистити тіні.

Взагалі, міцелярна вода для зняття макіяжу вважається кращим вибором, особливо для сухої шкіри чи чутливого типу. 

Для ранкового чи вечірнього очищення

Для ранкового очищення

Скористайся однофазною водою з міцелами:

  1. Змочи ватний диск міцелярною водою. Він має бути досить вологим, але не стікати рідиною.
  2. Приклади диск до обличчя. Залиши на одній зоні на 1-2 сек., потім акуратно витирай забруднення. За необхідністю використай другий спонж.
  3. Вмийся своїм звичайним засобом: пінкою, гелем абощо.

Для демакіяжу

Для демакіяжу

Краще підійде двофазна міцелярна вода:

  1. Змочи ватний диск засобом. Витримуй його 2-4 секунди на одній зоні, потім обережно витирай залишки. 
  2. Повтори процедуру на всьому обличчі, приділяй особливу увагу місцям, де найбільше шарів макіяжу.
  3. За необхідністю використай більше ватних дисків.
  4. Закінчи очищення гелем або пінкою. 

Популярне питання, а чи підходить міцелярна вода для водостійкої туші або підводки? Так! Вона безпечна для очей, тонкої шкіри під ними, губ. Уникай розтягування: просто приклади змочений диск, дай час міцелярці розчинити косметику та обережно витри залишки.

Проте, якою б делікатною не була вода, хоч однофазна, хоч двофазна, її слід змивати.

Пригадай склад міцелярної води. Якщо ти не змиєш її якісно, гідрофобні та гідрофільні частинки будуть і далі витягувати жири з твоєї шкіри. Але ж ми знаємо, що є гідроліпідний бар’єр, який складається власне з ліпідів (жирів). 

Міцелярна вода: користь і шкода

Користь та шкода

Дивлячись правді у вічі, цей продукт наробив багато шуму. Одні кажуть, що для демакіяжу найкраща міцелярна вода, інші — що засіб занадто переоцінений. Тут був залучений і грінвошинг (позиціювання продуктів як органічних і натуральних, коли вони такими не є), і неправильне маркування. 

Ми вже визначили, міцелярна вода що це, які компоненти в неї входять і яку дію мають. Тому підіб’ємо підсумки з цієї перспективи:

  1. Міцелярка — це не чудодійний засіб, який змусить тебе викинути все інше. Це лише крок догляду за шкірою.
  2. Для чого міцелярна вода: її користь у дбайливому видаленні забруднень. Крапка! Вона може містити допоміжні компоненти, проте засіб краще змивати. Інгредієнти не надто довго пробудуть на поверхні, але інколи це має вирішальне значення для проблемної шкіри, сухої, чутливої.
  3. Використовувати воду з міцелами можна у двофазному очищенні: «важкий»  макіяж підзмивають спочатку міцеляркою, потім гідрофільною олією, а потім пінкою (якщо ці засоби підходять твоєму типу).

Знаючи, що таке міцелярна вода, стає зрозумілою її потенційна шкода. Продукт, залишаючись довго на шкірі, пересушує її, викликає почервоніння та подразнення. Простіше кажучи, пошкоджує захисний бар’єр. Не втомлююся нагадувати — змивай міцелярку!

FAQ про міцелярну воду

Користь та шкода

Спирти, ароматизатори, консерванти у міцелярній воді — це погано?

І так, і ні. Для більшості людей ці компоненти не роблять погоди. Спирт підсушує, консерванти стабілізують формулу, а ароматизатор дає приємний запах. Але якщо шкіра дуже чутлива, краще уникати всього зайвого. Проте з деякими речовинами це неможливо. До прикладу, консерванти конче необхідні, щоб засіб не зіпсувався. 

Чому міцелярка щипає? 

Іноді шкіра так реагує на певні інгредієнти. По-перше, спробуй одразу змивати воду після нанесення. По-друге, перевір склад на наявність спирту, агресивних ПАР. Як останній фактор — зміни засіб на формулу для чутливої шкіри з аптечного асортименту. Жоден варіант не спрацював? Можливо, саме твій тип не любить міцелярну воду. 

Компоненти

Виробник пише, що міцелярну воду можна не змивати. Так змивати чи ні?

Ця дискусія триває роками, але пораджу все ж таки змивати. У більшості з нас комплексний догляд. Після очищення йде тонік, сироватка, крем. Так чи інакше, на шкірі залишаться залишки міцелярки з ПАР, і не можна передбачити конфлікт компонентів. Але роби так, як вважаєш правильним, враховуючи поведінку своєї шкіри.

Міцелярний лосьйон, міцелярна вода що це таке і в чому принципова різниця?

Лосьйон з міцелами — це «гібрид» міцелярки та молочка. Він ближчий за текстурою до молочка, проте не такий щільний. А вода — то вода, вона рідка, легка, не залишає плівки. 

міцелярна вода

Яка міцелярна вода найкраща для різних типів шкіри? 

Для сухої вибирай продукти зі зволожувальними інгредієнтами, для жирної з легкою текстурою, без олій. Для нормальної та комбінованої підходить стандартний склад. Для дуже чутливого типу зупиняються на гіпоалергенних формулах без спиртів, ароматизаторів, агресивних очищувачів. 

Щоб трохи полегшити твій серфінг сторінками магазинів, підготувала для тебе добірку гарних за складом міцелярок. 

Хороша міцелярна вода: добірка від MJournal

міцелярна вода

Однофазна міцелярна вода Simple Kind to Skin не містить олій, штучних ароматизаторів, барвників. Це чудовий засіб для очищення та демакіяжу з додаванням вітамінів В3 та С, ніацинаміду для всіх типів шкіри. Відгуки гарні: нейтральний склад, не пече при використанні, гарне співвідношення об’єму та вартості.

Найкраща міцелярна вода Bioderma Sensibio з лінійки компанії — класичний засіб не тільки для чутливої, але й для проблемної шкіри. Додатково містить екстракт огірка, що освіжає. Формула підходить для водостійкої косметики.

Міцелярна вода Garnier Skin Naturals розроблена з урахуванням потреб і чутливої, і масної шкіри. Активні інгредієнти зменшують жирність, матують, проте водночас засіб підходить для всіх типів. Зверни увагу, що у складі є спирт. Формула гіпоалергенна, без віддушок.

Маємо хороші відгуки про міцелярку Mixa Optimal Tolerance — засіб ідеальний для очищення нормальної, сухої шкіри. Містить гідролізовану рицинову олію, що працює як емульгатор, ПАР і розчинник. Додатково присутні доглядові компоненти: пантенол для заживлення і лимонна кислота для регуляції pH.

Формула міцелярної води Nivea MicellAIR розроблена для нормального та комбінованого типів. Досить насичений склад, у якому є трохи олій, пантенол, гліцерин. Позиціонується як зволожувальна міцелярка для зняття мейкапу, очищення, не залишає жирної плівки. 

L’Oreal Paris Hyaluron Expert — засіб з цікавим складом. Sodium Hyaluronate — це сіль гіалуронової кислоти, яка проникає глибше в епідерміс. Компонент утримує вологу, що теоретично робить цю міцелярку зволожувальною. А Myrtrimonium Bromide є антимікробним компонентом, тобто запобігає розмноженню патогенних мікроорганізмів у продукті.

Гіалуронова міцелярна вода 3 в 1 Eveline Facemed+ знімає водостійку косметику, ефективно очищає. Це можливо завдяки певній кількості олій та парафіну. Останній допомагає ефективно видалити стійкі до води косметичні продукти. Ще цікаво, що у формулі є сечовина (Urea), яка в невеликому дозуванні працює як зволожувач, притягуючи та утримуючи молекули води. Евелін міцелярна вода — це досить незвичайний за складом засіб.

Двофазна міцелярна вода Sane Chlorophyll — яскравий представник біфазних засобів. При змішуванні водної та олійної основи нагадує емульсію, що є чудовим рішенням для розчинення стійкого макіяжу. А це оптимально для чутливої шкіри, яка не переносить тертя та розтягування.

Міцелярка CeraVe — найкраща міцелярна вода для сухої шкіри й не тільки. Взагалі цей бренд випускає здебільшого дерматопродукти, які орієнтовані саме на сухий, дуже сухий і чутливий типи. Проте цей засіб підійде для проблемної шкіри (проти акне) та інших. Крім міцел і водної основи, у формулі присутні цераміди, біоактивні ліпіди та Cholesterol — компонент ліпідного шару шкіри. Тому міцелярна вода Цераве не тільки очищає, знімає макіяж, а й частково відновлює захисний бар’єр. У складі немає олій, спиртів і віддушок. 

Міцелярна вода Vichy Purete Thermale теж з сегмента дерматокосметики. Має позитивні відгуки користувачок і особливо підходить для чутливої шкіри, для сухої шкіри. Для ефективного очищення міцелами додається Sodium Cocoamphoacetate — м’яка ПАР, яку отримують з кокосової олії. Досить хороша міцелярна вода, проте містить ароматизатор, тож перевір засіб перед нанесенням на обличчя.


Тепер ти знаєш, що таке міцелярна вода та як нею користуватися в догляді. Засіб підійде для сухої, чутливої, схильної до подразнень. Щоб зрозуміти, яка найкраща міцелярна вода саме для тебе, вивчай склад. Вибирай продукти з компонентами, що не нашкодять твоєму типу. 

Avatar photo
9 записи

Про автора
Філологиня, яка ще досі грає у слова. Створюю статті з думкою: «Їж, пиши, редагуй» — повторювати до готовності смачного контенту. Вегетаріанка, надихаюсь світом. Побачимося на сторінках M Journal!
статті
Схожі записи
Краса і здоров'яДогляд за обличчям

Зволожувальний крем для обличчя: добірка для різних типів шкіри

10 Хв
Розповідаємо, чому зволоження важливе для всіх типів шкіри, які компоненти за це відповідають, а також ділимось добіркою ефективних кремів для обличчя.
Краса і здоров'яМанікюр/педикюр

Манікюр на День закоханих 2025: ідеї дизайну до Святого Валентина

8 Хв
Підібрали для тебе кілька крутих варіантів, які зроблять твої нігті магнетичним акцентом у святковому образі.
Краса і здоров'яОсобиста гігієна

Як правильно чистити зуби? 

9 Хв
Розповідаємо, як правильно чистити зуби протягом дня, щоб ротова порожнина була здорова, а посмішка красива.
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Краса і здоров'яМакіяж

Як визначити свій кольоротип: ТОП-3 прості способи