Розбираємось, як вибрати електричний гриль для квартири, на які критерії орієнтуватися та які моделі розглянути в першу чергу.
У цій статті:
Як приготувати ідеальний стейк, але не чекати, коли можна буде поїхати для цього на дачу або на природу? Чи є спосіб уникнути клопоту з дровами та вугіллям, незручностей за межами улюбленої кухні? Електричний гриль — ось відповідь на ці питання та чудове рішення, щоб швидко та смачно готувати м’ясо, рибу, соковиті овочі, сендвічі тощо. Цей універсальний помічник стане в пригоді й тим, хто хоче вживати здоровішу їжу, адже він не тільки зберігає максимум корисних речовин та смак продуктів, а й значно знижує кількість вживання олії й жирів. Вже зацікавлена? Тоді читай статтю та дізнавайся, як вибрати електрогриль, що можна з ним приготувати, та який найкраще підійде саме для тебе.
Як вибрати електрогриль: чек-лист критеріїв

Ти любиш складати списки? Ми — так, тому почнемо з лаконічного переліку критеріїв, важливих, щоб зупинитися на приладі з оптимальним набором характеристик та функцій. Отже, дивись, як вибрати електричний гриль:
- Тип апарата. Хочеш готувати одразу з обох боків — бери контактний. Якщо любиш барбекю або збираєшся смажити одночасно багато порцій, підійде універсальний, який розкладається на 180°.
- Потужність 1500–2000 Вт (W) гарантує швидке приготування та апетитну скоринку.
- Регулювання температури — автоматичне (декілька запрограмованих режимів) або ручне, якщо хочеш сама контролювати процес.
- Покриття, звичайно, антипригарне для зручного миття. Якщо пластини будуть знімними й такими, що можна покласти в посудомийку, — ще краще.
- Комплектація різними видами пластин: ребристими, пласкими, для вафель або сендвічів.
- Робоча площа: для 2–4 осіб — від 600 см² (приблизно 30 х 20 см), для більшої компанії — від 800 см² (32 х 25 см).
- Наявність термостата та індикаторів запобігає перегріву та сприяє рівномірному приготуванню.
- Знімний піддон для збирання жиру — чи не найважливіша деталь для більш здорового харчування та легшого прибирання.
- Компактність для зручного зберігання.
- Бренд для отримання гарантії та якісного сервісного обслуговування у разі потреби.
Варто звернути увагу й на додаткові функції, наприклад, регулювання висоти кришки, різноманітні програми, але лише якщо тобі вони дійсно важливі. Бо все це напряму вливає на те, скільки коштує електрогриль.
Види грилів електричних: який краще
Виробники пропонують гриль електричний, газовий, вугільний. Але останні два геть не підійдуть для використання у квартирі. Ще один аспект питання, як вибрати електрогриль, — розібратися, які вони взагалі бувають, й зрозуміти, що краще саме для твоїх планів та звичного меню.
Притискний (контактний) гриль

Притискний або контактний — найпопулярніший та універсальний електрогриль. Він складається з двох пластин, які нагріваються й готують, стискаючи продукти зверху та знизу. Така конструкція гарантує рівномірне прогрівання та характерні апетитні смужки на поверхні страви. Цей апарат ідеально підійде для готування:
- стейків, курячого філе, крилець, гомілок та стегон, котлет для бургерів;
- тостів, сендвічів, паніні;
- картопляних дерунів, баклажанів, кабачків, перців;
- морепродуктів та риби.
Притискний апарат дуже зручний, щоб за 10–15 хвилин нагодувати сім’ю обідом чи вечерею. Страви виходять соковиті й смачні. Ще один плюс — цей прилад легко помити, особливо, коли він має знімні пластини. Єдиний недолік — зазвичай невеличкий розмір, який не дозволяє готувати одразу багато порцій.
Раклетниця

Раклетниця — це теж гриль електричний для домашнього використання. Назва походить від способу приготування страв, коли розплавлений сир зішкрібають на хліб, картоплю тощо. Прилад складається з двох частин, верхня з яких — відкрита велика платформа для смаження, нижня — невеличкі пательні, на яких, власне й плавиться сир. Це ідеальний варіант для веселої компанії, яка любить кулінарні експерименти. Зверху, наприклад, можна покласти сосиски, креветки, овочі, гриби, а на пательнях розігріти соуси, підсмажити яйця. Завдяки наявності декількох нижніх деталей, різні люди одночасно можуть зібрати страву на власний смак.
Це оригінально, може стати родзинкою вечірки, але для щоденного використання навряд зручно. Зверни увагу й на те, що страви у раклетниці готуються значно повільніше, ніж у звичайному грилі.
Електросковорідка

Електросковорідка — це багатофункціональний пристрій, який з легкістю заміняє цілу плиту. Він виглядає, як пласка нагрівальна поверхня з бортиками, завдяки яким можна готувати навіть рідкі страви. Такий пристрій дозволяє:
- смажити млинці, оладки, бекон, деруни, яєшню, омлет;
- тушкувати м’ясо, капусту, робити овочеве рагу, печеню;
- готувати на грилі курку, рибу, гриби, сир.
На електросковорідці зручно готувати великі порції. Це вихід, коли взагалі не маєш плити. Але вона не дає отої привабливої грильової скоринки. Для сильно обмеженого простору вона занадто масивна.
Інші види грилів

Окрім трьох основних варіантів, на ринку представлені й інші види грилів, серед яких:
- інфрачервоний безконтактний, який готує завдяки цьому випромінюванню;
- електрошашличниця зі шпажками, які обертаються навколо нагрівального елементу;
- мінігриль-прес для бутербродів, сиру, тонких шматочків м’яса;
- електрогриль з насадками, тобто декількома знімними поверхнями.
Це неповний перелік пропозицій, які ти можеш зустріти у продажу. Зауваж, що деякі декларовані виробником функції є маркетинговими хитрощами для просування товару. Тому рекомендуємо уважно вивчати не тільки функціонал приладів, а ще й відгуки тих, хто вже користується конкретною моделлю електрогриля. Не варто переплачувати за переваги, що насправді не існують, коли можна вибрати дійсно корисний та якісний прилад, який радуватиме тебе функціональністю. Наприклад, як будь-який електрогриль Tefal.
Як вибрати найкращий електрогриль: головні критерії детально

Відповідь на питання, як вибрати електрогриль, має спиратися на аналіз твоїх кулінарних вподобань, стилю готування, наявності місця для зберігання та фінансових можливостей. Зверни увагу на основні характеристики, які впливають на функціональність, зручність та якість приготування страв:
- Потужність. Оптимальний діапазон 1500–2000 Вт (W). Чим показник вищий, тим швидше та рівномірніше прилад нагрівається. Якщо плануєш готувати тільки бутерброди та овочі, вистачить і менше ніж 1500 Вт.
- Матеріали пластин. Найкращим є це чавун з антипригарним покриттям, зокрема тефлоном, за яким легко доглядати.
- Рельєф робочої поверхні. Ідеальним варіантом є модель, яка має знімні панелі з різною фактурою: ребристою, пласкою, вафельною, для млинців тощо. Але, звісно, це буде дорожче.
- Тип керування. Може бути механічне, електронне та автоматичне. Перше — це проста й надійна ручка. Друге — сенсорна панель с дисплеєм та кнопками, дозволяє точне налаштування температури. Третє — це запрограмовані алгоритми готування окремих страв, наприклад, курки, риби, овочів, сендвічів тощо.
- Конструкція. Буває притискна, з розкладкою на 180° для барбекю, зі змінними пластинами. Оціни кожен з варіантів з погляду своїх кулінарних планів. Лоток для збирання жиру — обов’язкова деталь.

- Матеріал корпусу. Краще вибрати металевий. Але якщо хочеш дешевший з термостійкого пластику, то нехай для надійності та міцності там будуть металеві вставки.
- Габарити та площа приготування. Впливають на вартість приладу, тому зваж, які саме для тебе будуть оптимальними.
- Додаткові функції. Нагадуємо, що з цим питанням слід бути пильною й ретельно дослідити, що саме пропонує виробник, що є корисним саме для тебе, і чи то дійсно варто своїх грошей. Наприклад, вертикальне зберігання точно корисне, адже економить місце на кухні.
Додатково зверни увагу на такі нюанси, як довжина шнура, вага, розміри приладу. Якщо ти прагнеш повної гармонії простору, то, звичайно, важливий дизайн, але він ніяк не впливає на основні якості електрогриля. А от бренд має значення, тому що визнані виробники завжди пропонують гарантію та забезпечують сервісне обслуговування.
ТОП-5 рейтинг електрогрилів за версією MJournal
Який купити електрогриль, щоб дійсно був корисним, вирішиш тільки ти сама. А у цю добірку від MJournal увійшли пропозиції інтернет-магазину maudau.com.ua з різних цінових сегментів, щоб полегшити вибір. У рейтингу електрогрилів є і розумні моделі з автоматикою, і надійна класика.
Електрогриль Tefal OptiGrill+ Initial GC706D34

Це контактний (притискний) електрогриль Tefal OptiGrill з середнього цінового сегмента. Потужність — 2000 Вт, є індикатор ступеня прожарювання, знімні пластини, які можна мити в посудомийній машині (ПММ). Вміє автоматично визначати товщину продукту. Шість програм дозволяють швидко приготувати бургери, птицю, сендвічі, сосиски, стейки, рибу. Температуру зможеш встановити сама в діапазоні від 120°C до 270°C. Насадка для вафель робить цей електрогриль Тефаль мультифункціональним. З мінусів — відсутність сенсорної панелі, не компактні габарити.
Philips Series 7000 HD6307/70
Цей електричний гриль від Philips — сучасніша модель зі збільшеними габаритами знаходиться в середньому ціновому сегменті. Потужність 2200 Вт забезпечує швидкість та якість готування на панелі, що розгортається на 180° для барбекю, але не має притискної кришки. Тип управління — механіка, п’ять температурних режимів. До твоїх послуг антипригарне покриття, регулювання висоти верхньої решітки, зручне для різноманітного меню. Вісім встановлених функцій дозволяють досягти різного ступеня прожарювання бургерів, овочів, риби, курки та інших видів м’яса.
Braun MultiGrill CG 7040
Ціновий сегмент — вище середнього. У комплекті Braun MultiGrill пласкі та рельєфні пластини, які можна мити у ПММ. Потужність — 2000 Вт. Є термостат, ручка та датчик регулювання температури, індикатори роботи, нагрівання та готовності. Максимальний розігрів — 230 °С. Увесь цей набір функцій призначений для комфортного готування риби, стейків, млинців, сосисок, овочів, бургерів, сендвічів. Антипригарне покриття полегшує догляд. Робоча поверхня 29 x 23 см дозволяє готувати одразу для великої компанії. Можливість компактного зберігання — безперечний плюс.

Електрогриль Tefal OptiGrill Elite GC750D30
Гриль електричний Tefal OptiGrill Elite у преміальному ціновому сегменті. Тип — притискний, інтелектуальний. Потужність — 2000 Вт. Високий рівень автоматизації забезпечують 12 програм. Традиційні стейки, птиця, риба, морепродукти, овочі, гриби, бургери, тости вийдуть дуже смачними, а тобі доведеться тільки обрати рецепти з книги, що йде у комплекті. Завдяки розміру робочої поверхні 20 х 30 см зможеш одночасно готувати чотири порції. А управлятимеш процесами через сенсорну панель. Знімні пластини з антипригарним покриттям та лоток для жиру можна мити у ПММ.
Grunhelm G2206
Бюджетний електричний гриль Grunhelm G2206. Потужність — 2200 Вт. Тип управління — механічний. Робоча поверхня рельєфна з антипригарним покриттям, розміром 23 х 29 см. Максимальна температура нагріву 210 °С дозволяє швидко та якісно приготувати будь-які продукти. З мінусів — робочі панелі не знімаються, додаткові функції відсутні. З приємного — чудовий модерний дизайн, корпус з металу та пластку у стальному та сірому кольорах легко впишеться в інтер’єр сучасної кухні.
Це лише п’ять варіантів з великої кількості пропозицій від MAUDAU, з яких ти точно вибереш саме той прилад, який буде максимально корисним помічником на твоїй кухні. Коли розпакуєш покупку, обов’язково уважно вивчи всю інструкцію від пункту, як увімкнути електрогриль, до заходів безпеки, щоб отримати тільки користь і ніякої шкоди.