Гайд покупцяКраса і здоров'яПарфумерія

Як відрізнити оригінальні парфуми від підробки

8 Хв

Ділимося лайфгаками, як не потрапити на гачок шахраїв, купуючи люксові аромати.

Сучасна людина високо цінує яскраві враження. Ми хочемо доторкнутися до ідеальної картинки, яку вміло малюють рекламні кампанії відомих брендів — і в цьому немає нічого поганого. У таких прагненнях кожен обирає близьке для себе — чи то жаданий гастротур в Італію, сукня в стилі Барбі чи пляшечка улюблених Nina Ricci «Nina». Бо ці штуки дійсно радують і приносять задоволення.

На жаль, є ті, хто прагне на цьому нажитися і продати тобі емоцію і… низькоякісний замінник бажаного. Та не поспішай засмучуватися — спробуємо навчитися відрізняти підробку від оригіналу, щоб не звертати увагу на «цікаві» пропозиції ноунеймів.

Як відрізнити оригінал від підробки парфумів

Почнемо наш гайд із найпоширеніших питань щодо вибору парфумерії.

На що треба звернути увагу на упаковці

Дизайнерський флакон і пакування — обличчя продукту. Бренд прагне додати в такий спосіб аутентичної естетики, яка буде асоціюватися виключно з ним і певним настроєм. У зовнішній концепт вкладається не менше зусиль, аніж у розробку самої формули, тож ось кілька важливих моментів:

  • коробка має бути зі щільного картону чи пластику, що захистить флакон;
  • упаковка з рівними швами, без залишків клею;
  • друкована інформація чіткого однорідного шрифту, одного кольору, не стирається;
  • назва аромату й лого бренду в точно відведеному місці (зазвичай посередині);
  • ніяких перекосів та кривих ліній на етикетці;
  • кришка флакона прилягає щільно, не бовтається та не тисне.

Що таке батч-код на парфумах

Це літерно-цифрова позначка, яку можна знайти на верхній або бічній частинах флакона, чи на дні пакування. Цей код використовують, щоб перевірити брендову косметику на оригінальність та термін придатності.

Чи ставити його на своєму продукті обирає виробник. Більшість люксових брендів хочуть дати споживачеві якомога більше інформації, тож не проти перевірки й активно ставлять батч-позначки. Водночас якщо ти її не знайшов — ще не означає, що це контрафакт: наприклад, нішева парфумерія зазвичай не має подібного маркування.

Приклад батч-коду
Батч-код на парфумах. Джерело: Checkfresh

Батч потребує перевірки на косметичних калькуляторах — ці ресурси розшифровують маркування та надають інформацію щодо дати виготовлення, терміну придатності та оригінальності продукції. Бренди самостійно передають свої коди до цих баз. Тож може трапитися так, що товар дійсно оригінальний, але його випустили нещодавно й не встигли передати інформацію про нову партію на такий ресурс. Пробий позначку на кількох сайтах, якщо з першого разу не знаходить. Ось кілька перевірених джерел:

  • Checkfresh — є українська мова;
  • Checkcosmetic — англомовний інтерфейс;
  • Cosmetics Wizard — англомовний інтерфейс;
  • Сosmetic Checker — застосунок для Android та ‎iOS.

Як перевірити парфуми по штрихкоду

На відміну від попереднього маркування, штрихкод надає трохи інші відомості. Просканувавши його, можна дізнатися найменування товару, країну-виробника, споживчі характеристики тощо.

Як і з батч-шифром, це кодування не має єдиного стандарту: є лінійні та двовимірні символіки, а також різні за кількістю цифр. Найпростіше дізнатися закодовані дані через онлайн-перевірку на сайтах чи застосунках, що сканують штрихкоди. Серед них:

  • Aspose — є також і застосунок;
  • Сканер QR і штрихкодів — застосунок для Android;
  • QR Code Scanner – Fast Scan — застосунок для ‎iOS.

Також можна перевірити інфо власноруч без сканерів. Штрихкод для прикладу – 4005900730299.

400 – код країни.
5900 – код виробника.
73029 – код товару (7 – найменування, 3 – споживчі характеристики, 0 – вага та розмір, 2 – складові, 9 – колір).
9 – контрольна цифра.

Остання цифра потрібна для перевірки дійсності коду загалом. Зробити це можна так:

  1. Складаємо парні числа: 0+5+0+7+0+9=21.
  2. Отримане число множимо на 3: 21х3=63.
  3. Складаємо непарні числа (без останньої контрольної цифри): 4+0+9+0+3+2=18.
  4. Плюсуємо отримане в 2 і 3 пунктах: 63+18=81.
  5. Лишаємо останню цифру з отриманого числа: 81=>1.
  6. Віднімаємо отриману цифру від 10 (вона має збігатися з контрольною): 10-1=9.

Як розпізнати оригінальні парфуми за запахом

Ніяк, якщо підробка зроблена якісно, а ти не «ніс» — так називають парфумерів, що мають надтонкий нюх та видатний хист до своєї справи. Аби трохи поринути в життя цих митців, рекомендуємо однойменну документалку 2021 року про визначну постать дому Dior — Франсуа Демаші.

Так от, якщо продукт надто далекий від оригіналу, то ідентифікувати його буде вже легше. Коли справа стосується повторного придбання, ти вже знаєш, як має звучати улюбленець Сlimat від Lancome. Проте не забувай, що формули періодично змінюють, адже знаходять нові безпечніші чи доступніші інгредієнти. Тож не дивуйся, якщо на презент вона скаже, що раніше пахло якось інакше — для шедеврів із довгою історією це нормально. Саме для того і є мініатюри парфумів, що дають змогу попередньо оцінити продукт перед покупкою.

Не дивлячись на те, що деякі з копій мають приємний аромат, здешевлені піраміди розкриваються дуже плоско. У таких композиціях роблять акцент на верхні ноти, що швидко вивітрюються, лишаючи по собі лише спиртову чи хімозну базу. Брендові ж парфуми — це завжди складна та збалансована гармонія, яку без точної рецептури, не відтворити. А вона є комерційною таємницею.

Чому не можна купувати підробки та репліки

Спочатку розберемося, із чого виробники найкращих жіночих та чоловічих парфумів формують їхню вартість.

Розробка формули. Створення стійких жіночих парфумів чи літніх фужерних ароматів — це процес із залученням парфумерів, технологів, хіміків. Великий штат профі та відповідальність за результат роботи потребує чималих фінансових вкладень.

Рідкісні інгредієнти. Те ж стосується реалізації композиції на практиці. Наприклад, Christian Dior Homme Parfum має яскраво виражену ноту тосканського ірису. А цей інгредієнт є одним із найрідкісніших складників, який отримують при специфічній обробці кореня рослини. До цього списку можна додати травневу болгарську троянду, олію уд (вона ж дерево агар, уражене особливим сортом цвілі), сіру амбру з кишківника кашалотів. Ці складові важко дістати, тож і коштують вони відповідно.

Потужний маркетинг. Рекламні кампанії з мільйонними бюджетами, топові зірки та оригінальні стратегії поширення продукту — усе це потребує неабияких людських ресурсів. І звісно ж якісної оплати за працю. Прикладом хороших чоловічих парфумів, команда яких хоча б трішки на цьому зекономила, став бренд Antonio Banderas — круто бути обличчям власного бренду.

Ексклюзивний візуал. І не забуваємо про всі ці неймовірні пляшечки — це ж просто нереальний простір для творчості. Пригадай тільки-но флакони арабських масляних парфумів — скло, метал, шкіра та неймовірні східні візерунки поєднуються в справжні естетичні шедеври. Або лімітовану версію Chanel № 5 до сторіччя модного дому — білий непрозорий флакон виглядає не зовсім у дусі Шанель, чим і підкупає.

От і виходить, що, створюючи оригінальний продукт, бренд розраховує на споживача, який шукає не просто щось приємно-пахнюче, а того, хто високо цінує вкладені зусилля.

Чи є різниця між підробкою та реплікою

Це питання лишилося для нас відкритим. Частина джерел стверджує, що у світі парфумерії репліка — це високоякісна ліцензована копія, дозвіл на виготовлення якої надають безпосередньо самі бренди. Інша — що компанії не підписують такі угоди, адже неякісний тіньовий продукт може зіпсувати репутацію оригіналу.

Безпека придбання копій доволі сумнівна ідея. Одна справа, коли виробники тих же парфумів на розлив чесно стверджують, що їхня композиція не є оригінальною, а назву використовують для орієнтира на відомі запахи — аби споживач розумів, на що буде схожий аромат. Такі компанії мають сертифікати якості продукту, вкладаються у власне виробництво, співпрацюють із надійними продавцями та маркетплейсами. Інша — коли підробку намагаються видати за оригінал, і ти взагалі не розумієш, що всередині тієї пляшечки.

А неякісні інгредієнти несуть неабияку загрозу здоров’ю, адже спричиняють:

  • головний біль;
  • ядуху;
  • напади астми;
  • серйозні алергічні реакції;
  • можуть містити канцерогени та іншу небезпечну хімію.

Тож віддати перевагу оригіналу варто як мінімум із двох міркувань. По-перше, це етично: підтримувати сам бренд, який зробив річ, що приносить тобі задоволення. По-друге, здоров’я — це не те, чим варто ризикувати, купуючи підробку.

Як купити класні парфуми бюджетно

У гонитві за кращим легко забути, що якість — це не тільки про дороге чи брендове. Поруч із люксом стоїть нішева парфумерія: сегмент, на якому навряд вдасться зекономити, проте виділитися точно вийде. Саме тут зосереджені аромати, що не прив’язані до моди, а парфумери віддані своїй справі виключно у творчих рамках, без обмежень та ринкових запитів. Якщо бренд молодий та не робить акцент на рекламі, є шанс придбати якісне за демократичну ціну.

Класні аромати можна знайти не тільки у форматі туалетної води. Наприклад, ті ж Вікторія Сікрет, парфуми яких зараз дуже круто залітають у тренди, випускають ще й місти — парфумовані спреї для тіла. Вони чудово доглядають, зволожують та захищають шкіру, можуть бути використані як парфуми для нанесення на волосся.

А ще є безпрограшний лайфгак — знижки на MAUDAU. Саме зараз тут можеш знайти улюблені ароматні штуки за дуже привабливими цінами.

І наостанок

Серед ольфакторних гурманів побутує думка, що краще не пахнути нічим, аніж дешевим парфумом. Навіть якщо це частково і є правдою, то хейтити когось за те, що він обирає не дороговартісний продукт — зовсім не круто. Краще змістити фокус уваги на те, що парфумерія — це не тільки про особисту зону комфорту, а ще і про спільне.

Твоя маленька пахнюча хмарка періодично накриває тих, хто опинився поруч — родичів, колег в офісі, попутників із громадського транспорту. І якщо занадто шлейфові парфуми просто можуть комусь не зайти, то дешеві склади несуть значно більший ризик для оточуючих і для тебе самого.

33 записи

Про автора
Пройшла трансформацію з копі => в райтера: виявляється, якщо писати про цікаве – робота приносить задоволення. Вірю, що хороші тексти можуть змінювати. З MAUDAU заглиблююся в теми людських взаємин, смачної їжі, усвідомленого лайфстайлу. Маю корисливі мотиви, коли пишу про складне: трохи економлю на психологові. Кажуть, вмію жартувати, та це неточно.
статті
Схожі записи
Манікюр/педикюрКраса і здоров'я

Зимовий манікюр 2024-2025: ідеї сучасного дизайну нігтів

9 Хв
Ділимось ідеями, як вибрати свій особливий зимовий дизайн нігтів 2024-2025
Догляд за обличчямКраса і здоров'я

Як визначити тип шкіри обличчя

8 Хв
Розповідаємо про важливість догляду за шкірою за її типом та даємо покрокові рекомендації, як визначити тип шкіри обличчя в домашніх умовах
Догляд за обличчямКраса і здоров'я

Що таке кушон та як його вибрати

5 Хв
Розповідаємо, що таке кушон для обличчя та найцікавіші штуки про нього
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
ДобіркиКраса і здоров'яПарфумерія

Добірка найкращих ароматів для літа