Розповідаємо, який краще купувати рис та як обрати йому альтернативу.
У цій статті:
Страви з рису можна знайти в раціоні людей із різних куточків світу, адже це поживний, смачний та корисний продукт. Він містить багато вуглеводів та добре поєднується з м’ясом, рибою, овочами, морепродуктами, спеціями, молочними продуктами та багатьма іншими.
Цікаві штуки на MAUDAU
Як вибрати рис
Важливо обирати рис залежно від страви, яку збираєшся готувати. Тобто рис для суші та для голубців відрізняється за сортами та характеристиками.
Види рису
Арборіо. Походить з Італії. Це короткозернистий рис із високим вмістом крохмалю. Чудово вбирає рідину і створює кремоподібну текстуру страв.
Басматі. Його назва буквально означає «запашний». Найбільше його вирощують в Індії та Пакистані. Він довгозернистий, при варінні стає розсипчастим, тому добре підходить для плову.
Жасмин. Походить із Таїланду. Це довгозернистий рис, що має злегка клейку текстуру при варінні, тому пасує азійській кухні.
Чорний рис. Походить із Китаю. Після При варінні стає фіолетовим. Багатий на антиоксиданти, клітковину на вітамін Е.
Червоний рис. Він має специфічний колір завдяки зовнішньому шару. Містить вітаміни групи B, залізо, цинк і магній.
Камоліно. Має єгипетське походження. Під час шліфування цього рису використовують оливкову олію, тому він має ніжний смак і легко засвоюється. Має високий вміст крохмалю, тому ідеальний вибір для голубців, а також солодких каш, пудингів тощо.
Рис для суші. Це короткозернистий круглий рис. Він липкий і добре тримається разом, тому з нього можна ліпити роли, онігірі тощо.
Дикий рис. Це не справжній рис, а злак роду Zizania. Часто його використовують у сумішах з іншими видами рису або в салатах. Має багато складних вуглеводів, білків та клітковини.
Який рис краще — шліфований чи ні
Нешліфований рис називають бурим або коричневим. Коричневий рис відрізняється від білого тим, що його зерно має додатковий верхній шар. Тому він містить трохи більше клітковини та рослинних сполук, таких як флавоноїди, а також мінералів (марганець, фосфор, селен і магній) та вітамінів групи В (ніацин і фолат), ніж білий. Коричневий рис перетравлюється повільніше і провокує менші стрибки цукру в крові.
Читай також: «Як правильно обирати аналоги продуктів: цукор»
І коричневий, і білий рис не містять глютену. Білий рис, як правило, досить нейтральний та м’який на смак, а коричневий має більш щільну текстуру й горіхові нотки.
Як обрати якісний рис:
- Упаковка має бути герметичною. На ній повинна бути інформація про виробника, склад продукту, термін придатності тощо.
- На вигляд рисинки мають бути цілі, однакового розміру та кольору (якщо це шліфований рис).
- В упаковці не має бути сміття, лушпиння тощо.
- Жовтий відтінок може мати лише пропарений рис. В інших випадках це може свідчити, що рис зберігали неправильно.
Чим замінити рис у раціоні
Якщо через смак, калорійність або невідповідність твоїй дієті ти не вживаєш рис, ось кілька ідей, чим замінити його в раціоні, окрім гречки та пасти. Спробуй поекспериментувати з альтернативами в різних рецептах:
- Кіноа. Це насіння багате на білок і містить дев’ять амінокислот, тому його вважають суперфудом. Має злегка горіховий смак.
- Цвітна капуста. Якщо ти дотримуєшся низьковуглеводної дієти, спробуй використовувати як гарнір дрібно нарізану або натерту цвітну капусту. Вона містить клітковину та добре поєднується з м’ясом, рибою, соусами.
- Ячмінь. Цей злак — хороше джерело клітковини, вітамінів і мінералів. Його можна використовувати в салатах, супах, як гарнір.
- Булгур. Він містить багато клітковини та поживних речовин і готується відносно швидко порівняно з іншими цілозерновими продуктами.
- Кускус. Хоча це не зерно, його часто використовують як замінник рису через швидкий час приготування.
- Паста з кіноа або сочевиці. Такі макаронні вироби містять більше білка та клітковини, ніж традиційні пшеничні.
- Пшоно. Безглютенове зерно, має злегка солодкуватий смак і текстуру, схожу на кускус. Воно багате на поживні речовини та підходить для різних страв.
- Батат або інші коренеплоди. Вони добре насичують та додають їжі цікавої текстури.
Будь-який рис може бути частиною збалансованої, здорової дієти — особливо, якщо його їсти разом із багатими на клітковину та білок продуктами. Тому коли обираєш продукти для свого раціону, спирайся на свої смаки та потреби свого тіла.
Наостанок поділимося рецептом від Євгена Клопотенка, як варити рис, щоб він був смачним і розсипчастим.
@klopotenko_chef Відповідь користувачу @slavik розповідаю як правильно варити розсипчастий рис❤️ #порадиклопотенка #запитаннявідповідь #рис #українськийтікток #тіктокпоради
♬ оригінальний звук – klopotenko_chef
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як обирати олії для салатів та смажіння.