ЕкотрендиЖиттєві лайфхакиКорисні поради

Як вивести плями від вина безпечними способами

7 Хв

Розповідаємо, як позбутися плям від вина безпечними для здоров’я та екології засобами та способами.

Келих червоного вина, випадково вилитий на улюблену блузку, скатертину або килим — не привід викидати зіпсовану річ. Із цією маленькою неприємністю можна впоратися, часто навіть у домашніх умовах.

Ми зібрали найпопулярніші методи боротьби із плямами від вина та поспілкувалися з Ольгою Фуголь — експерткою хімчистки Mink.

Як вивести плями від вина

Те, наскільки легко позбутися такого забруднення, залежить від багатьох факторів:

  • типу тканини;
  • обробки тканини і фарбників, які використовувалися виготовлення для речі;
  • сорту винограду й типу вина.

У вині містяться таніни та дубильні речовини — саме вони зафарбовують тканини, коли потрапляють на них. Тобто плями від вина з високим вмістом танінів (наприклад Каберне Совіньйон, Темпранільйо) будуть відходити гірше. Якщо така пляма стара, вона може назавжди залишитися на улюбленій блузці чи на килимі. Тому не зволікай, якщо вино розливається: постарайся якомога швидше випрати забруднену річ.

Вивести пляму від вина — непростий процес. Проте якщо знати правила та лайфгаки, усе має вдатися.

До речі, способами, про які ми розкажемо далі, також можна відмити плями від іншого алкоголю (від коктейлів) та від будь-якої органіки.

«Нейтралізувати дубильні речовини вина можна за допомогою окропу. По-перше, це зменшує їх концентрацію в тканині, по-друге, нейтралізує таніни. Проте це працює не на всіх тканинах і не з усім вином.

Якщо вино повністю натуральне й не має хімічних домішок, то з тканин типу бавовни чи простих синтетичних тканин пляма повинна відходити повністю. Якщо не відходить, треба задуматись — мабуть, це ненатуральне вино або воно містить синтетичні барвники», — пояснює Ольга Фуголь.

Для цього зафіксуй тканину на каструлю або горнятко в раковині так, щоб одяг натягнувся над каструлею, як сито. Заливай пляму окропом до її повного зникнення. Будь обережний, щоб не обпектися гарячою водою або паром.

Якщо пляма пішла не повністю, можна спробувати другий крок:

«Етап два: запарюємо кисневий відбілювач і щіточкою обережно наносимо на ділянки одягу, де лишилися сліди плями. Перед цим потрібно попередньо протестувати засіб на непомітній ділянці тканини, щоб зрозуміти, як вона реагує на відбілювач. Наприклад, чи не «з’їдає» він колір. Якщо все ок, можна рухатися далі.

Якщо цей крок також не допоміг і плями не пішли повністю, у вині точно є хімічні домішки. З такою плямою може впоратися тільки хімчистка. Проте тут є але: якщо ми це все спробували, то те, що ми не змогли вивести побутовими засобами, ми вже закріпили. Хімчистці буде складніше прибрати ці плями», — пояснила Фуголь.

Цей спосіб дуже екологічний. До слова, вивести свіжі плями від ягід і фруктів теж можна таким чином. Проте зважай, що для делікатних матеріалів він не підходить.

Чи працюють народні методи боротьби з винними плямами

У мережі можеш нагуглити купу способів, якими користувалися наші мами й бабусі, коли не мали доступу ні до якісної побутової хімії, ні до професійних хімчисток. Наприклад:

Ми також пригадали кілька способів, якими користувалися наші мами й бабусі, коли не мали доступу ні до якісної побутової хімії, ні до професійних хімчисток. Наприклад:

  1. На свіжу пляму нанести крем для гоління, добре потерти і випрати в машинці.
  2. Промити пляму чистою газованою водою (без підсолоджувачів, барвників та ароматизаторів).
  3. Висипати на пляму сіль чи соду, залишити на 20 хв, струсити, замочити в теплій воді і випрати в машинці.
  4. Для вовняних і шовкових тканин радять пробувати гліцерин: змішати його в рівних частинах із винним спиртом або етиловим спиртом і розмазати по плямі.
  5. З делікатних тканин радять виводити плями від вина нашатирним спиртом. У розчині 1 ч. л. на каструлю води замочити річ, а потім випрати в машинці. Перед пранням потрібно прополоскати річ холодною водою.
  6. Якщо пляма дуже свіжа, треба зібрати все вино з тканини чистим паперовим рушником. Потім змішати рівні частини перекису водню і звичайного рідкого мила в мисці та налити на пляму. Важливо наносити суміш саме на вологу тканину та обережно все втерти. Річ потрібно залишити, поки пляма не зникне. Після цього випрати річ у машинці.
  7. Можна використати господарське мило, щоб відмити пляму від вина. Не варто брати біле, адже в ньому є компоненти, що будуть висвітлювати колір.
  8. Вивести плями від білого вина допоможе сіль. Із червоним вона не впорається. Також замість солі можна використати борошно або тальк: присипати, залишити на пів години, потім ефективно протерти і змити все окропом. Харчову соду також можна використовувати в суміші з кукурудзяним крохмалем.
  9. Плями на бавовняних, лляних, шовкових і вовняних тканинах різних кольорів можна вивести полосканням у гарячій воді, гарячому молоці або сироватці. Потрібно замовити річ із плямою в рідині на кілька хвилин, потім випрати у воді з милом і залишити пляму в молоці мінімум на годину, потім випрати річ у пралці.
  10. Для білої тканини можна використати лимонний сік зі спиртом у пропорції 1:1. Наливати їх потрібно безпосередньо на пляму. Залиш на 2 хвилини і випери вручну в помірно теплій воді.
  11. Можна спробувати зубну пасту. Її потрібно наносити лише на ідеально суху тканину. Перед використанням варто протестувати вплив пасти на тканину в непомітному місці.
  12. Із сухими плямами від червоного вина радять використовувати лимонний сік. Цей спосіб не варто застосовувати для тонких тканин і кольорових матеріалів, які при контакті з лимонною кислотою можуть втратити насиченість кольору. Застарілі плями можна протерти сумішшю з 1 частини лимонної кислоти та 10 частин винного спирту або водним розчином лимонної кислоти (1 чайна ложка на склянку води).

Проте попередимо: усі ці методи не гарантують якісного результату. Деякі з них можуть навіть пошкодити тканину або змусити барвник ще глибше проникнути у її структуру.

Це підтверджує і Ольга Фуголь: «Багато із цих рекомендацій заперечують самі собі. Я ніколи не користувалася ними, тому не можу розповісти, наскільки вони дієві чи недієві. Але це ніби запитувати в лікаря стосовно народної «медицини» й того, як лікують бабки.

До речі, варто враховувати, що раніше виробники тканин використовували інші технології її створення, обробки, фарбування і так далі. Зараз матеріали, з яких роблять одяг і домашній текстиль, як правило, більш делікатні — їх дуже легко пошкодити будь-якими кислотами і спиртами.

Сказати точно можу одне: якщо людина перепробувала вже десяток методів, порушила структуру тканини, зірвала колір або наробила ореолів, а потім приходить до хімчистки, часто ми виявляємося безсилими. Тому якщо починаєте експериментувати вдома, є ймовірність, що з річчю доведеться попрощатися. Будьте до цього готові».

@mink_ua

Як видалити плями від червоного вина? #MINK #MINKtips #поради #хімчистка

♬ 1901 – Phoenix

Чи можна вивести старі плями від вина

Непросто. Крім того, не з усіма тканинами можна поводитись однаково, оскільки багато засобів можуть бути надто агресивними для них.

Застарілі плями від вина дуже стійкі, тому простого прання в машинці недостатньо для повного видалення. Необхідна попередня обробка.

Якщо плями від вина великі та давно висохли, варто використовувати плямовивідники. Щоб це було безпечно для тебе, середовища і тканини, краще обирати органічні кисневі засоби. Екологічні засоби для видалення плям і прання шукай на маркеті MAUDAU.

Як вивести плями від вина на інших поверхнях

Відмити диван від вина реально. Якщо він має текстильне покриття, можна використовувати всі методи, перераховані вище.

Прибрати пляму від червоного вина на мармурі можна, якщо швидко протерти її вологою ганчіркою, а за потреби спробувати очистити його невеликою кількістю відбілювача, розведеного з водою 1:1.

Вивести плями від вина з пофарбованої стіни можна білим вином. Від залишків плями допоможе позбутися перекис водню, розведений із водою в рівних частинах.

Щоб видалити пляму від вина зі взуття, можна використати засоби для зняття макіяжу.

Для сухих плям на твердих поверхнях (матраци, підлога, стіни) чи на щільних тканинах (килими, скатертини, штори), можна використати нашатирний спирт. Пляму потрібно потерти щіткою в холодній воді, змішаній із невеликою кількістю нашатирю. Або ж розчини столову ложку засобу для прання вовни в склянці теплої води та додай нашатирного спирту. Змочи губку в суміші й потри пляму губкою або щіткою, а потім промий оцтом і водою.

Коли плями не можна позбутися в домашніх умовах

У цілому, будь-які плями можна спробувати вивести в домашніх умовах, але часто — на свій страх і ризик.

Наприклад, шовк, віскоза чи льон дуже гарно профарбовуються від будь-якого таніну (кава, чай, вино), бо в них рихлі волокна. Тому прибрати з них плями в домашніх умовах дуже складно, інколи навіть неможливо. Ольга радить експериментувати лише в тому разі, якщо ти готовий попрощатися із заплямованою річчю, коли раптом щось піде не так.

«Якщо речі тобі дорогі або ти не впевнений, що впораєшся з плямами, краще йти в хімчистку, щоб там їх одразу пробували прибрати професійними засобами. Особливо це стосується дорогих речей», — додає експертка.

Сподіваємось, тепер, накриваючи стіл до святкової вечері, ти будеш обирати скатертину, яка більше подобається, а не ту, котру не шкода заплямувати.

178 записи

Про автора
Привіт, я Наталка – екс-редакторка M Journal. Розбираюся в сучасних трендах, щоб купувати раціонально та жити свідомо. Разом з іншими авторами та авторками пишемо про це статті для журналу MAUDAU. Дякую, що читаєш!
статті
Схожі записи
Корисні порадиСвята

Найкращі різдвяні та новорічні фільми: добірка MJournal

10 Хв
Розповідаємо про кращі різдвяні фільми для затишних зимових вечорів.
Корисні порадиСаморозвиток

Як підвищити імунітет для профілактики застуди

6 Хв
Розповідаємо, як підвищити імунітет в домашніх умовах
СвятаКорисні поради

Що подарувати подрузі на день народження

11 Хв
Розповідаємо, що можна подарувати подрузі на день народження та даємо безліч ідей, серед яких точно знайдеться саме та
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *