Діти

10 найкращих розвивальних іграшок для малюків

6 Хв

Ми так довго чекаємо своє чадо і так багато готуємося до народження малюка, що готові зробити все на світі, аби тільки дитина росла мудрою та швидко всьому вчилася. Буває, що хочемо якомога швидше навчити свою дитину, щоб вона була максимально розвиненою. Але психологи та педіатри кажуть, що не слід занадто перейматися – всьому свій час. Про всі погоджуються, що шлях до успіху кожної дитини починається з гри. Так вже закладено природою, що все, чому ми навчаємося в дитячому віці, приходить до нас через гру – гру пальчиками, гру речами, врешті, через гру їжею. Тому якщо тобі хочеться швидше побачити розумовий поступ у малюка – бався з ним. Ти ніколи не помилишся, якщо дозволиш собі розслабитися, забути про турботи й сісти погратися улюбленою дитиною. А щоб ігри були цікавішими і справді допомагали дитині вчитися, ми підібрали 10 найкращих розвивальних іграшок. 

 

Розвивальні іграшки для найменших

Найпершу іграшку, що розвиває, можна придбати відразу після народження. Це так званий мобіль. Дитина вчиться фокусувати зір на різнокольорових фігурках, що крутяться, чи гойдаються над ліжечком, смикає за окремі частини. Вважається, що карусель над ліжечком не тільки впливає на розвиток концентрації погляду, а й розвиває дрібну моторику. І якщо ти хочеш більше уваги приділити дрібній моториці, зверни увагу на незвичайні іграшки, які чіпляються до мобіля. Наприклад, на іграшки, що пошиті з тканини, що хрустить чи має елементи, різні за мʼякістю, твердістю та текстурою. Іграшки можуть бути з безпечними кульками, що цокотять чи навіть мʼякі гумові з пищалкою. На складніших мобілях з вищої цінової категорії є ще й музичні іграшки та нічник. Музика заспокоює малюка, і він може швидше заснути. Такі мобілі можуть допомогти створити ритуал перед засинанням. 

Рекомендовані моделі від MAUDAU
Музичний мобіль з проектором Infantino 3 в 1, блакитний
Музичний мобіль BabyOno Сова Софія
Мобіль Tiny Love Лісові друзі
Іграшка на ліжечко Chicco Next2Dreams, рожевий

 

Ще одна потрібна розвивальна іграшка для малюків – розвивальний килимок. Такий килимок має яскраву поверхню та дуги, власне по довжині яких і чіпляються іграшки. Ти можеш годувати маля, переодягати, бавити на килимку та навіть залишити на якийсь час, якщо дитина ще не повзає (проте не варто ризикувати). Розвивальний килимок навчить дитину розуміти, що простір для гри є не лише зверху, а і з боків та навіть знизу. Займаючись з дитиною на розвивальному килимку, вже можна починати вказувати на сторони, кольори, назви. Дитина ще не зрозуміє абстрактних понять, але це розвиває просторову уяву. Звісно, уже можна придбати й музичний килимок. Дитина ще не зможе оцінити музичність такого килимка, але натискати на кнопки, пробувати різнокольорові сектори на дотик та “на зуб” буде.

Рекомендовані моделі від MAUDAU
Розвиваючий килимок PlayGro Сафарі
Розвиваючий килимок Tiny Love Нічна поляна, 150х100 см
Розвиваючий килимок з дугами Tiny Love Океан

 

Коли малюк почне самостійно перевертатися, а згодом і повзати – скоро почнуться зуби. Не найприємніший період в житті малюка та батьків, але його можна полегшити прорізувачем. Дитина не лише «чухатиме» зуби, а й відволікатиметься на дрібні деталі, різні звуки та текстури. Тактильні відчуття та дрібна моторика дуже тісно повʼязані зі вмінням ходити й говорити, тому чим більше різних штук, що розвивають, тим ширше поле для гри, а гра, як вже сказано вище – те, що допомагає дитині бути найрозумнішою у світі. Саме тому ми радимо звернути увагу не на звичайні прорізувачі, а на іграшки- прорізувачі, які мають різноманітні розвивальні елементи. До того ж, сучасні прорізувачі для дітей сконструйовані таким чином, щоб не пошкодити ніжних зубів дитини та не змінити майбутній прикус.

Рекомендовані моделі від MAUDAU

Розвиваюча іграшка Lindo Монтессорі, рожевий з блакитним
Прорізувач-брязкальце Baby Team Квіточка
Іграшка-прорізувач Vulli Жирафа Софі Timeless, 18 см, білий з коричневим
Іграшка-прорізувач для зубів BabyOno, з брязкальцем, ортодонтичний, сірий

Розвивальні іграшки для дітей від 1 до 3 років

Деревʼяні розвивальні іграшки особливо любляться діткам не лише тому, що їх можна безпечно гризти, а й тому, що це просто таки клондайк цікавої дрібноти.

Чудо Куб на кожній своїй стороні, а бува, і всередині, має кільканадцять вправ, що розвивають пальчики та мислення. Малюк буде совгати, бренькати, рухати, клацати, дзеленькати – що тільки він не робитиме з цим поліфункціональним девайсом. Такі куби – це найкраще, що могли вигадати для розвитку логіки маляти. Використовувати цей куб можна, коли дитина самостійно сидить. 

Дещо згодом зайде і багатофункціональний сортер – іграшка, що вміє вчити дитину логіці. Яскраві сортери привернуть увагу дитини вже з шести місяців.

Спробуй і звичайний набір мʼяких кубиків – граючись ними, можна з легкістю запамʼятати все, що там намальовано. До того ж, кожна сторона має інше зображення, яке додасть дитині візуальної інформації та згодом слів у словниковий запас. Так само і картонні та мʼякі книги, які звісно ж з початку будуть гризені, а вже потім набудуть нових сенсів.

 

Аби розуміти сортер та бізіборд, маляті треба підготуватися і найкраще це допоможе зробити класична пірамідка. Різні розміри, а часто і форма предметів, спонукає дитину до вивчення послідовностей, частини та цілого. Якщо в дитини є велике бажання навчитися поєднувати предмети і приводити їх і дію, розглянь бізіборд: така іграшка навчить дитину застібати замки-блискавки, вимикати світло, розсувати замки та розв’язувати побутові головоломки. А ще бізіборди надовго займають дітей, тому в тебе буде декілька вільних хвилин, щоб відпочити.

Рекомендовані моделі від MAUDAU
Іграшка-сортер Taf Toys Саванна Кубики Африка
Кубики силіконові Battat Порахуй-Ка!, 10 шт.
Дитячі кубики Djeco Веселка
Розвиваюча книжка-розкладачка Taf Toys колеції Садочок у місті – Зайчики

 

Обираючи практичні іграшки, не намагайся перестрибувати віковий поріг, адже дитині цікаво те, що підходить до її віку. Звісно, маляті може бути цікавим сортер у 6 місяців, але маля ще не знатиме, що фігурку треба класти у відповідний розʼєм. Дитина просто гризтиме фігурки та розглядатиме їх. Якщо це іграшка з музикою, то тут теж свої особливості: музика і шум завжди подобаються дітям, але в віці до пів року дитина навряд чи зрозуміє маля логіку дій та причинно-наслідковий звʼязок, приміром, кнопка-звук. 

Згодом, коли вправність рук дитини стане чіткою, круто мати в запасі іграшки-стукалки, які допоможе покращити зорово-моторну координацію та вивільнять енергію малюка. 

 

У віці двох років діти вже розуміють слова та активно поповнюють словниковий запас, і це чудовий час повернутися до дитячих кубиків – почніть вивчати заново все те, що на них намальовано, просіть малюка подавати вам ті, які ви називаєте. Таким чином дитина закріпить всі слова, які чула у той час, коли набір був ще новим і не пожованим.

Найкращим вибором буде іграшка з якісних матеріалів, тому не варто кидатись на дешевизну, адже дешева фарба може містити свинець та інші важкі метали. Легко недооцінити й небезпечно-дрібні частини іграшки, тому аби убезпечити себе і точно знати, що дитина не вдавиться, завжди перевіряй і смикай прикріплені чи зашиті частини. Найбезпечнішим матеріалом для дитячих іграшок досі лишається дерево. Серед безпечних також є силікон та деякі види пластику. 

Але найважливіше – експериментуй, коли займаєшся розвитком малюка. Адже безпечну іграшку можна адаптувати до потреб дитини будь-якого віку. А ще часто хороші іграшки, що розвивають, можна втнути й з підручних матеріалів. Так, коли чадо вже смикає і розстібає замки, навчи його намотувати нитку на клубок чи паличку. Ще можна придбати різнокольорові макарони та не лише зварити їх разом, а і розібрати по однакових  за кольором купках. А ще змішай овочевий набір з іншими іграшками та пограйте в їстівне-неїстівне. Варіантів безліч, тому обирай те, що до вподоби перш за все твоїй дитині. А ми в маркеті дитячих штук MAUDAU попіклуємося про те, щоб всі іграшки були безпечними, сертифікованими та відповідали віку малюка. Всю цю інформацію шукай в описі товарів, а якщо виникнуть запитання, наша служба турботи з радістю відповість, а при потребі надасть додаткові інформацію прямо від виробника.

Схожі записи
Діти

Як вибрати прогулянковий візочок

5 Хв
Що робити, якщо вам потрібно піклуватися про дитину та водночас виконувати свої щоденні завдання? Однозначно одним із найкращих рішень буде купівля прогулянкового…
Діти

Як привчити дитину до горщика

6 Хв
Немає єдиного способу, як привчити дитину до горщика та з якого віку, проте є фактори, які свідчать, що можна починати: вміння сидіти…
ДітиНовини

Допомога на дітей під час війни

3 Хв
Після початку повномасштабної війни держава і громадські організації продовжують підтримувати молодих батьків. MAUDAU зібрали для вас список програм, які націлені на фінансову…
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *