Домашні улюбленціКотики

Як вибрати сухий корм для кошенят

8 Хв

Розбираємось, як вибрати сухий корм для кошенят, з якого віку його можна використовувати та як правильно годувати. 

Сухий корм для кошенят — це зручне рішення, щоб забезпечити їм хороше здоров’я, необхідну кількість енергії для росту та ігор з врахуванням крихітного шлунку. Але для вдалого вибору варто дізнатися, з якого віку давати таку їжу, що корисно для малюка, наприклад, у 3 місяці, або конкретно для шотландських, британських чи інших породистих тваринок. Пропонуємо розібратися, який корм краще для кошенят, та як його вибрати.

Також буде цікаво

Критерії вибору сухого корму для кошенят

Критерії вибору сухого корму

Головна вимога до складу хорошого корму для кошенят — якісні натуральні інгредієнти. Першими у переліку мають йти джерела тваринного білка — м’ясо та риба, а не зернові. Не менш важлива підтверджена наявність корисних жирів, вітамінів, мінералів. А ось чого там бажано не бачити — барвників, ароматизаторів та незрозумілих «м’ясних субпродуктів». У складі має бути чітко зазначено, що саме використовується: печінка, легені, серце тощо. 

Сухий корм для кошенят є хорошим варіантом правильного та корисного харчування, але лише за умови уважного спостереження за пухнастиком та ретельного вибору. Для цього має сенс окреслити найважливіші критерії, які допоможуть вдало зорієнтуватися.

Клас корму

Клас корму

У продажу зустрічаються різні класи кормів для кошенят, сухих зокрема:

  1. Економ — найдешевший варіант, зазвичай містить менше м’яса, а більше зернових та інших наповнювачів. Навряд це корисно для організму тваринки, що росте.
  2. Преміум корм для кошенят — дорожчий, краще збалансований, містить значно більшу кількість м’ясного компонента, але й наповнювачів у ньому достатньо. Загалом, прийнятний варіант.
  3. Суперпреміум — дорогий, але гарантує повноцінне харчування з високим вмістом м’яса, виваженими пропорціями білків, жирів та вітамінів. Тут зазвичай найменше ароматизаторів та консервантів, або й зовсім немає, натомість є функціональні добавки, наприклад, Омега‑3, пребіотики, хондропротектори для нормального розвитку та подальшого здоров’я суглобів і хрящової тканини.
  4. Холістик — корми вищого класу та вартості, виготовлені на основі принципів натурального харчування тварин у природі. До їхнього складу входять цільне м’ясо, овочі, ягоди, трави. Зазвичай це беззернові формули, повністю позбавлені хімічних добавок. Це найкращий сухий корм для кошенят не лише для ситості, але й для підтримки ідеального стану імунітету, шерсті, травлення, розвитку мозку тварини. Як приклад, можемо назвати бренд Ambrosia. Він пропонує холістичні корми на основі двох джерел білка (риба та м’ясо) з використанням шпинату, лохини, броколі та враховує у складі базові потреби травної системи котів в умовах домашнього способу життя.   

І це ми говоримо, який корм краще для кошенят, з більш менш відомих брендів та визнаних авторитетів у цій галузі. Дешеві пропозиції маловідомих виробників радимо для пухнастих малюків взагалі не розглядати, аби не нажити проблем зі здоров’ям та шалених витрат на ветеринарію.

Вік тваринки

Вік тваринки

Хоча у кошеняток зубки з’являються дуже рано, все ж таки треба враховувати, що жувати відносно сухий корм вони можуть лише на четвертий – шостий тиждень. Саме в цей період відростають премоляри (жувальні одиниці). Корм для маленьких кошенят 1 місяця — це перші спроби їсти щось інше, окрім маминого молока чи його замінника. Тому це мають бути дрібні гранули або такі, що розм’якшуються, з високою калорійністю та засвоюваністю. 

Сухий корм для кошенят 3 місяців — це, так би мовити, перехідна формула для початку стабільнішого харчування. Це більші гранули, але все ж таки ще м’які, що містять достатню кількість білка, тваринних жирів, кальцію, вітамінів групи B, омега‑3, іноді хондропротектори.

4–12 місяців — період активного росту, формування імунітету, укріплення кісток та м’язів, тому потрібно багато калорій та білка, що й забезпечують спеціальні корми для кошенят. 

Будь ласка, скористайся порадою: вибирай для малечі лише сорти класу преміум та вище. Вихованець, звичайно, «дякую» не скаже, але його активність, красива шерсть та чудове здоров’я будуть запорукою твого спокою та вашого довгого й щасливого життя разом. На пакуванні може бути таке маркування: «Starter», «Babycat», «Weaning» (для відлучення) або просто позначено «для кошенят»(«kitten»), як-от, наприклад, у Ambrosia.

Індивідуальні потреби

Індивідуальні потреби

Уважне спостереження за станом кошеняти потрібне, щоб вчасно помітити нетипову реакцію на їжу та запобігти ускладненням. Для забезпечення корисного харчування обов’язково враховуй індивідуальні потреби тваринки:

  • Порода. Наприклад, висловухі шотландці (скотіш-фолд) часто мають проблеми з суглобами, і щоб їм запобігти, краще брати спеціальний, розроблений саме для цієї породи корм з підвищеним вмістом глюкозаміну та хондроїтину. А ще він м’якіший за універсальні сорти, бо шотландські кошенята мають специфічну будову щелепи.
  • Активність та маса тіла. Деякі котики не є надто активними та схильні до набору зайвої ваги. Це, наприклад, короткошерсті британці, перси, редголи, тому їм треба менше калорій. А дуже активні мейн-куни, корніш-рекси, бобтейли та звичайні дворові навпаки, потребують жирніших варантів корму.
  • Схильність до алергії та кишкових розладів. Для таких тендітних котячих організмів розроблене спеціальне беззернове гіпоалергенне харчування.

Геть не обов’язково, що твій пухнастий малюк матиме якісь проблеми, але вибираючи для нього ідеальний раціон ти зобов’язана пересвідчитися, що їх точно немає,

Індивідуальні потреби

Та бувають випадки, коли сухий корм — зовсім не варіант:

  1. Деякі малі котики та киці відмовляються пити воду, що загрожує важкими станами внаслідок зневоднення. 
  2. Проблеми з зубками та щелепами, часто через їхню специфічну породну будову, заважають пухнастикам справлятися з твердуватими гранулами. 
  3. У періоди хвороби або після хірургічних операцій, наприклад щойно стерилізованим кошенятам може просто не вистачати сили, щоб жувати сухий корм. 
  4. Надто чутливе травлення також мало сумісне з вживанням «сушки». 

У таких випадках краще купити корм у пакетиках, який містить до 75 % вологи, легше засвоюється. Іноді гіпоалергенний раціон простіше підібрати саме з цієї групи.

Втім, зовсім не обов’язково обмежуватися одним типом харчування. Гарним прикладом раціону може бути комбіноване годування. Наприклад, зранку вологий, щоб надто не обтяжувати організм для денної активності, а під вечір — сухий корм для кошенят преміумкласу, що довше засвоюється й гарантує ситість на всю ніч.

Яким має бути склад хорошого корму для кошенят

Яким має бути склад

Важко не розгубитися у десятках пропонованих виробниками варіантів і зі знанням діла вибрати, який корм краще для кошенят. Пропонуємо ретельніше розібратися, який склад має бути у якісного продукту і чому саме такий:

  • На першому місці в описі повинно стояти м’ясо або риба. Це багаті джерела легкозасвоюваного тваринного білка, якого в раціоні кошеняти має бути не менше 35–40 %. Якщо спершу вказані злаки чи борошно, це поганий корм.
  • Корисні жири та DHA — омега-3 кислота. Ці компоненти підтримують хороший зір, міцну нервову систему, красиву шерсть та надають достатньо енергії для активного дитячо-котячого організму.
  • Вітаміни A, B, D, E, мінерали кальцій, фосфор, цинк, амінокислоти, наприклад, таурин, та антиоксиданти (каротиноїди, селен, екстракти трав та ягід). 
  • Пребіотики для підтримки травлення — цикорій, пивні дріжджі, насіння льону, інулін, корисні волокна для харчування хороших бактерій у ШКТ, клітковина. Все це покращує мікрофлору кишківника, зменшує запах калу.
Яким має бути склад

А тепер, увага, чого точно не має бути у кормі для твого кошеняти: штучних ароматизаторів, барвників, сої, цукру, ГМО. Щодо останнього, думки науковців не одностайні, але ніхто не заперечує, що база вивчення впливу цих організмів на споживачів поки що недостатня, тому виробники якісних кормів утримуються від їх використання у своїх продуктах. 

Чудовий приклад ідеального вибору — французька Ambrosia, хороший корм для кошенят преміумкласу. У його складі є філе свіжої індички та курки, білок з сублімованого м’яса цих птиць, лососева олія, багатий спектр вітамінів й мінералів природного походження та повна відсутність дешевих наповнювачів, таких як кукурудза, пшениця тощо. Комбо з пребіотиків, глинистих мінералів та пробіотиків дбає про травлення та зміцнення імунітету. Серія кормів цього виробника Classic (формула «Pure Care») пропонує асортимент їжі для всіх етапів життя тварини, але особлива увага молодняку, і, до речі, не тільки котячому, а й цуценятам.

Як правильно годувати кошенят сухим кормом: поради від MJournal

Як правильно годувати кошенят

Мало вибрати найкращий сухий корм для свого кошеняти, важливо знати та дотримуватися правил годування пухнастика такою їжею:

  1. Найголовніше — достатня кількість води. Сухий корм містить лише до 10 % вологи. Потрапляючи у шлунок він буквально всмоктує усю її з навколишнього середовища, а це загрожує зневодненням. У такому випадку різко погіршується стан малюка, він стає в’ялим, схожим на ганчірочку. Постраждати можуть нирки, сечостатева система. Хороше рішення — питний фонтанчик, який спонукає малечу більше пити.
  2. Важливо дотримуватися дозування. Хороші виробники розміщують рекомендації на упакуванні, але ти маєш ретельно спостерігати за станом улюбленця. Головне — не вестися на його забаганки. Переїдання може спричинити діарею, і ще це прямий шлях до ожиріння. Краще тримати все під контролем та не розраховувати, що природа підкаже, скільки їжі треба саме цьому організму, щоб малюк не буде об’їдався.
  3. Годування за графіком не тільки зручне для тебе, а й корисне для малюка. Денну норму розділи на порції, кількість яких має відповідати віку кошеняти, й видавай їх, дотримуючись режиму.
  4. Якщо збираєшся змінити корм або графік, роби це плавно. Прибирай по одному прийманню їжі раз на 4–5 днів. Додавай новий продукт до теперішнього потрошку, поступово підвищуй його вміст у порціях до повної заміни.
  5. Зберігай корм правильно згідно з рекомендаціями на упакуванні. До речі, хороший виробник, як-от Ambrosia, створює зручні умови для цього: на пакетах є zip-застібка, що забезпечує  довшу свіжість вмісту.

Коли ти відповідальна особа, озброєна усіма необхідними знаннями щодо правильного раціону, тобі легко купити сухий корм для кошенят преміумкласу, визначити режим годування, напрацювати у вихованця корисні харчові звички. А це все — запорука здоров’я, енергії, веселощів та радощів пухнастого улюбленця.

Avatar photo
37 записи

Про автора
Обожнюю дізнаватися щось нове. Вмію пояснювати складне простими словами. Повністю згодна з тим, що інформація ― найдорожчий ресурс у світі.
статті
Схожі записи
Домашні улюбленціКотики

Як вибрати наповнювач для котячого туалету

8 Хв
Вибираємо найкращий наповнювач для котячого лотка: що варто знати та як допомогти коту адаптуватися до змін.
Домашні улюбленціКотики

Стерилізація котів: детальний гайд, що треба знати

8 Хв
Розбираємось в усіх деталях, що варто знати про трерилізацію котів.
Домашні улюбленціСобачки

Чим та коли обробити собаку від кліщів

10 Хв
Розповідаємо, як вберегти собаку від кліщів.
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
ДімПобут

Як вибрати робот-пилосос?