Алкогольні напоїВино

Вина з ароматичних сортів винограду: поради сомельє 

4 Хв

Професійна сомельє Марина Ревкова розповідає, що впливає на аромат вина та ділиться добіркою хороших ароматичних вин.

Дайте сухе вино, але не кисле.”  Як не дивно, це дуже частий запит. Задовольнити його можуть вина з ароматичних сортів винограду. Зазвичай, кислотність у них не висока, а додаткові ароматичні сполуки приносять ще більше різноманітності та смаку. 

Також буде цікаво

Аромати у вині: звідки беруться

Аромати у вині

То звідки беруться аромати у вині? Джерела їх походження бувають наступні:

1. Аромати безпосередньо з винограду. Наприклад, метоксипіразини, які надають Совіньйон Блану ноти свіжоскошеної трави та зеленого перцю. Вони також мажуть свідчити про те, що виноград зібрали зарано. 

2. Аромати, які зʼявляються під час ферментації завдяки компонентам у шкірці різних сортів винограду. Наприклад, тіоли, що зʼявляються під час бродіння. Сполука 4ММР надає Совіньйону аромат самшитового дерева. Також варто згадати терпени – вони дають фруктові та квіткові аромати, як-от ліналол та гераніол у Мускаті. 

3. Аромати, які залежать виключно від процесу ферментації. Тобто, ті, що утворюють власне дріжджі: естери (особливо важливі у молодих винах), ацетальдегіди від оксидації етанолу (можна яскраво відчути у хересах), діацетил, особливо коли є малолактика (це всі оті шардонешні масляні та йогуртові аромати). 

4. Усілякі ванільно-кедрово-шоколадно-кавові ноти у винах зазвичай йдуть від бочки, але ми зараз тут не про них. 

Добірка ароматичних вин від сомельє

Добірка ароматичних вин

Підготувала для вас добірку ароматичних вин, які не мають високої кислотності. Адже деяким сортам винограду вона властива у значному ступені. Наприклад, Рислінг.  Він також належить до ароматичних сортів, хоч його характерний аромат і відрізняється від більшості. Але йому притаманна дуже висока кислотність. Навіть при високому залишковому цукрі все одно Рислінг буде кислим.

Тож на які сорти та пляшки варто звернути увагу, якщо хочеться ароматне сухе вино з приємним балансом кислотності?

Віоньє

Віоньє

І перший ароматичний сорт винограду в нашій підбірці – це Віоньє. Походить він з північної Рони. Якщо ви бачите на етикетках такі написи як Château Grillet, Condrieu, то знайте – це найдорожчі та найкращі зразки. 

Але, якщо пошукати трохи південніше, наприклад, в Лангедоці, то можна знайти й дешевші Віоньє, хоч і не такі складні та комплексні.

За межами Франції він також росте, звісно, але краще, ніж французи, мало де роблять. Майте на увазі, що Віоньє має легку природну гірчинку, яка може не всім сподобатись.

Гевюрцтрамінер

Гевюрцтрамінер

Наступний лот – ароматичний сорт винограду Гевюрцтрамінер. Кислотність у нього завжди дуже низька, вирощують його по всьому світу і скрізь можна знайти гарні зразки. Тут буде і лічі в ароматі, і маракуйя, і троянди, і весь спектр парфумного світу. Ось декілька пляшок, які варто замовити на MAUDAU. 

Мускат

Мускат

Куди ми дінемось у цій добірці ароматичних сортів винограду без Мускату? -Нікуди. Звісно, у світі багато існує і солодких, і дешевих, і дорогих варіантів. Але ми тут про якісні сухі ароматичні вина і не за всі гроші світу (бажано). Мускат – один з найстаріших сортів винограду і росте він також у кожній країні світу. На відміну від Гевюрцу, в Мускату буде трошки вища кислотність, але вона дуже добре балансує його глибокий ароматичний профіль. Мед, липовий цвіт, тропічні фрукти, цукати – це про цей сорт винограду. От вам добірка пляшок, які варті уваги. 


Пийте, любіться та споживайте відповідально!

Сомельє Марина Ревкова, експертка та авторка M Journal
15 записи

Про автора
Привіт, мене звати Марина Ревкова, я сомельє. У світі вина вже майже 7 років, але за цей час вже встигла стати Кращим сомельє України та представляти нашу країну на всесвітніх конкурсах сомельє. Я працювала в найбільшому винному ресторані України, отримала диплом міжнародної асоціації сомельє та третій рівень міжнародної школи WSET. Зараз навчаюсь на фінальному курсі і невдовзі сподіваюсь стати пʼятою українкою, яка має цю кваліфікацію. Буду знайомити вас із світом вина, а також робити огляди і підбірки найкращих пляшок.
статті
Схожі записи
Алкогольні напоїВино

Алкогольні напої на Великдень: що можна і що не варто ставити на стіл

4 Хв
Продовжуємо готуватися до Великодня, а тому сьогодні розбираємо, що можна освячувати з алкоголю.
Алкогольні напоїВино

ТОП-6 вин, які цікаво доповнять шарлотку

7 Хв
Ділимось думкою сомельє, смак та аромат яких вин найкраще пасуватимуть до шарлотки.
Алкогольні напоїЦікаві добірки

Кавовий лікер: як зробити в домашніх умовах та рецепти коктейлів

7 Хв
Розповідаємо, як самостійно зробити кавовий лікер, в чому його особливість та з чим найсмачніше заміксувати.
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Алкогольні напоїЦікаві добірки

Аперитив: що це таке та як пити?