Онлайн-барКорисні порадиСвята

Українські вина до Дня незалежності

2 Хв

Разом із досвідченою сомельє пройдемо невеликий екскурс українськими винами напередодні свята.

Перед тим, як читати далі цей текст, задайтеся собі питанням: чи обрали б ви витратити 400 грн на пляшку українського вина замість просеко або якогось французького? І якщо ні, то що вас змушує недовіряти українському виробнику або створює враження, що українське повинно коштувати дешевше, ніж закордонне?

Хто зна чого, але українці – єдина нація, яка виробляє чимало гарного вина і обирає пити європейське замість свого. Спитайте в будь-якого простого пересічного португальця, чи любить він Вальполічеллу або Сансер? В 9 із 10 випадків він не знатиме, про що взагалі йде мова або відповість, що в нього є байрадська Бага та освіжаючий легкий Віньйу Верде і оте все йому не треба.

А тепер порахуйте, скільки українських виноробень ви знаєте? Шабо, Бейкуш, Коблево, Колоніст, можливо, ще декілька. А ще у 2021 році лише офіційно зареєстрованих виноробень було вже 70.

Також буде цікаво

Українські вина за класифікаціями

Давайте трохи розберемось із класифікаціями вин в Україні, щоб вам було простіше читати етикетку і краще розумітися на власному виробництві. 

Усі на світі вина класифікуються за кольором, якістю, за способом виготовлення, за витримкою, за кількістю цукру, за належність до географічних найменувань і так далі. Гадаю, що буде доречно розповісти вам про ординарні, марочні та колекційні вина, бо це найрозповсюдженіші поняття, які можуть виноситись на етикетку.

Ординарні українські вина

Ординарне вино в Україні – це молоде базове вино, яке можна ставити на полиці в маркеті вже за три місяці після виготовлення. Прості, зазвичай не мають потенціалу до витримки і готові до вживання.

Марочні українські вина

Марочне вино – це вже говорить про деяку витримку, спеціальні сорти винограду та територіальну приналежність. Такі вина витримуються не менше 1,5 року перед продажем.

Колекційні українські вина

Колекційне вино – це те, яке витримали додатково три роки у пляшках після основної витримки. 

Також в нас є чудові власні сорти винограду, які я дуже рекомендую скуштувати:

До речі, Тельті Курук від Шабо росте на піщаних ґрунтах, де ніколи не було філоксери і лози там не привиті на американський корінь.


Смакуйте українське!


Сомельє Марина Ревкова, експертка та авторка M Journal
9 записи

Про автора
Привіт, мене звати Марина Ревкова, я сомельє. У світі вина вже майже 7 років, але за цей час вже встигла стати Кращим сомельє України та представляти нашу країну на всесвітніх конкурсах сомельє. Я працювала в найбільшому винному ресторані України, отримала диплом міжнародної асоціації сомельє та третій рівень міжнародної школи WSET. Зараз навчаюсь на фінальному курсі і невдовзі сподіваюсь стати пʼятою українкою, яка має цю кваліфікацію. Буду знайомити вас із світом вина, а також робити огляди і підбірки найкращих пляшок.
статті
Схожі записи
Корисні порадиСаморозвиток

Як підвищити імунітет для профілактики застуди

6 Хв
Розповідаємо, як підвищити імунітет в домашніх умовах
СвятаКорисні поради

Що подарувати подрузі на день народження

11 Хв
Розповідаємо, що можна подарувати подрузі на день народження та даємо безліч ідей, серед яких точно знайдеться саме та
СвятаКорисні поради

Що подарувати мамі на день народження

13 Хв
Зібрали цілу купу ідей, що подарувати мамі на день народження
Розсилка з корисними лайфгаками
та важливими штуками

Обираємо найцікавіше та відправляємо листа раз на місяць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×
Онлайн-барАлкогольні напоїІгристе і шампанське

Що таке ігристе вино та з чим його пити влітку